کوشک - معماری پایدار
کوشک - معماری پایدار مرجع تخصصی دکوراسیون داخلی, مبلمان, مصالح ساختمانی, بازسازی ساختمان, طراحی نما

۸ ایده برای قفسه بندی و استفاده از شلف اطراف شومینه!

0 4

دکوراسیون داخلی :

اگر شما می خواهید اطراف شومینه ی خود را با قفسه و طاقچه، تزیین کنید باید به چند فاکتور مثل سبک و فرم قفسه ها، متریال و جانمایی آن ها، توجه داشته باشید، بعد تصمیم گیری کنید. این قفسه ها اگر خوب و زیبا طراحی و نصب شوند، و وسایلی که روی آن قرار می گیرند زیبا و مناسب باشد، می توانند جذابیت زیادی به فضای نشیمن شما، اضافه کنند. در ادامه ۸ روش طراحی این قفسه ها را اطراف شومینه خواهید دید که می توانند به شما ایده های خوبی بدهند.

 

۱- در این مثال، موقعیت و فرم این شومینه ی بزرگ، طوری است که با اضافه شدن قفسه ها در کنار آن، به زیبایی و شیک بودن طراحی آن، اضافه شده است. در اینجا فقط از دو ردیف قفسه استفاده شده که ارتفاع آن هماهنگ با شومینه باشد و فضایی برای قرار دادن اشیا زیبا و هنری، بر روی آن، فراهم شود.

 

۲- این شلف ها با تخته های چوبی معلق که بصورت نامنظم  و با اندازه های متنوع، قرار گرفته اند، با رنگ فلزی که برای پوشش شومینه بکار برده شده، هماهنگ شده اندو به فضا شخصیت و زیبایی، اضافه کرده اند.

 

۳-طراحی مینیمالیست

تخته های چوبی معلق با آرایشی منظم و یکنواخت از یک طرف، و کابینت های چوبی و ساده ی معلق در زیر آن از طرف دیگر، زیبایی و جذابیت را به این نشیمن مینیمالیست، اضافه کرده اند.

 

۴- توجه داشته باشید که بیشتر از نیاز خود، شلف طراحی نکنید که فضا بیهوده شلوغ شود. معمولا در خانه های آسیایی، تمایل دارند که فقط بهترین اشیایی که متفکرانه انتخاب می شوند، در معرض نمایش باشد. بنابر این، شلف های ساده و مدرن که در بالا و پایین شومینه، یک قاب تعریف می کنند، بسیار مناسب هستند مانند این مثال. به چگونگی نورپردازی این شلف ها هم، توجه داشته باشید.

 

۵- ترکیب شلف و کابینت با متریال چوب طبیعی و کاملا متقارن این مثال، فضای بسیار زیبا و کافی برای به نمایش گذاشتن اشیا مورد علاقه، فراهم کرده است. تضاد ماهرانه ای که بین متریال این شلف ها و شومینه وجود دارد، بر جذابیت این فضا، افزوده است. به ارتفاع کابینت ها و دریچه شومینه توجه داشته باشید که چطور باهم هماهنگ شده اند.

 

۶- در این مثال ترکیب قفسه ها و شومینه و سکویی که جلوی آن طراحی شده، حس دعوت کنندگی دارد که زمانی را در کنار شومینه ی گرم وقت بگذرانیم و کتاب های داخل قفسه را مطالعه کنیم.

 

۷- یک شلف واحد و ساده در کنار این شومینه در نشیمن، فضای کافی و شیکی را برای قرار دادن اشیای مورد علاقه، فراهم کرده است و در عین حال ظاهری ساده و مدرن به فضا بخشیده است.

 

۸- استفاده از پالت رنگی ساده و هماهنگ مانند سیاه و سفید، به این قفسه های کنار شومینه اجازه داده تا بخوبی با طرح شومینه ترکیب شود به جای اینکه بیش از حد خود نمایی کند.

 

منبع : houzz

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده + 19 =