کوشک - معماری پایدار
کوشک - معماری پایدار مرجع تخصصی دکوراسیون داخلی, مبلمان, مصالح ساختمانی, بازسازی ساختمان, طراحی نما

ایده هایی برای تبدیل پالت چوبی به قطعات منحصر بفردی از مبلمان!

1 383

خلاقیت با استفاده از پالت چوبی :

پالت چوبی چند دهه است که بعنوان مکانیزمی برای حمل و نقل و ذخیره سازی آیتم های بزرگ وجود دارد. با این حال اخیراً پالت های چوبی منبع مفیدی برای دکوراسیون و طراحی خانه شده اند.

پالت های چوبی، که توسط خود سازنده های مبتدی تا حرفه ای در پروژه هایی از قبیل میز تا مبلمان کوچک و بزرگ برای لوازم جانبی دکور خانه استفاده می شوند، می توانند به تخته های چوبی تقسیم شوند و برای هر تعداد پروژه استفاده شوند.

برای کمی الهام گرفتن درباره اینکه چگونه می توانید آیتم های مبلمان منحصر بفردی از پالت های چوبی بسازید، این مطلب را بخوانید. الهام بگیرید، خلاق شوید، و سپس مشغول شوید!

میزهای غذاخوری، مطالعه و جلو مبلی

میز غذاخوری، ساخته شده از پالت چوبی بازیافتی

پروژه های DIY، خلاقیت، مبلمان، پالت چوبی

یک میز از چهار پالت چوبی بسازید. یک میز پالتی، با ظاهر ساده و خامی که دارد، هم برای استفاده در فضای داخل هم بیرون، کاربردی است. میز می تواند به اندازه دلخواه باشد و طراحی آن می تواند هنگامی که آن را می سازید تغییر کند. (اطمینان حاصل کنید پالت های چوبی را انتخاب می کنید که در کارهای شیمیایی بکار گرفته نشده اند). آن را با روغن، واکس، یا یک سیلر پلی اورتان/کف پرداخت نهایی کنید تا آن را با دوام و ضد آب کنید.

میز فضای باز چرخدار پالتی

پروژه های DIY، خلاقیت، مبلمان، پالت چوبی

این میز خاص، با استفاده از دو پالت چوبی، چهار چرخ کاستور، تعدادی براکت-L، و پیچ و رنگ خاکستری ساخته شد. نتیجه شگفت آور این پروژه یک میز چرخدار بیرونی بسیار کاربردی است، که وقتی با دوستان و خانوده تان در فضای باز خانه هستید، می تواند به عنوان یک میز قهوه، یا به عنوان یک میز نهارخوری کوچک، عمل کند.

میز جلو مبلی پالتی

پروژه های DIY، خلاقیت، مبلمان، پالت چوبی

در اینجا یک میز جلو مبلی بسیار آسان برای ساخت که از دو پالت ساخته شده، ارائه می شود. بسته به نوع پالت چوبی که استفاده می کنید، می توانید یک میز جلو مبلی مشابه با خامی و سادگی بیشتر یا کمتر مطابق با سبک طراحی خود درست کنید (یا آن را رنگ کنید). مزیت طراحی میز جلو مبلی پالتی این است که یک قفسه کاربردی برای نگهداری آیتم هایی مانند: کتاب، مجله یا هر چیز دیگری که بخواهید در آنجا ذخیره کنید، وجود دارد.

میز جلو مبلی پالتی مدرن با صفحه شیشه ای

پروژه های DIY، خلاقیت، مبلمان، پالت چوبی

در اینجا ورژن دیگری از یک میز جلو مبلی پالتی ارائه شده است. ساخت این یکی، حتی ساده تر است، با یک صفحه شیشه ای، این میز ظاهر مدرن تری دارد. این میز نیز از پالت های چوبی ساخته شده است (می توانید رنگ و لعاب بزنید تا میز خود را منحصر بفرد کنید). برای جلا دادن کل میز، یک صفحه شیشه ای دلخواه اضافه شده است.

میز جلو مبلی پالتی به سبک شرقی

پروژه های DIY، خلاقیت، مبلمان، پالت چوبی

اگر قادر به پیدا کردن پالت های رنگی یا با رنگ های غیر معمول هستید، می توانید از آنها برای ساختن یک میز جلو مبلی با ظاهر خاص مانند این یکی، استفاده کنید. این میز یک طراحی ساده و ترکیب رنگ بسیار زیبایی دارد. این میز همچنین دو کشوی کوچک برای ذخیره سازی دارد.

میز کامپیوتر پالتی

پروژه های DIY، خلاقیت، مبلمان، پالت چوبی

اگر به دنبال یک میز کامپیوتر کاملاً اندازه می گردید اما نمی خواهید با یک قطعه سفارشی ولخرجی کنید، نگران نباشید! شما به سادگی می توانید میز خود را از پالت های چوبی بسازید. برای این میز خاص، تمام چیزی که نیاز دارید : یک پالت، تعدادی پایه محکم، و یک ورق از تخته چندلا است. این یک پروژه آسان و ارزان است، و در پایان شما یک میز کامپیوتر اورجینال (و کاملاً برازنده) خواهید داشت.

میز آشپزخانه پالتی

پروژه های DIY، خلاقیت، مبلمان، پالت چوبی

همان طور که احتمالاً تا کنون متوجه شده اید، پالت ها می توانند برای ساختن انواعی از وسایل استفاده شوند. شما حتی می توانید از آنها برای ساختن میز آشپزخانه استفاده کنید. شما حداقل به سه پالت، کمی ابزار و رنگ نیاز خواهید داشت. به سادگی پالت ها را به اندازه مورد نیاز برش بزنید، آنها را به هم محکم کنید و قسمت بالایی را اضافه کنید. آنها را یک رنگ طبیعی یا تن زنده تر بزنید که با آشپرخانه شما هماهنگ باشد. این کار سخت نیست، و شما برای انتخاب طراحی، آزادی عمل دارید.

صندلی ها و کاناپه های پالتی

کاناپه پالتی راحت

پروژه های DIY، خلاقیت، مبلمان، پالت چوبی

حتی اگر باور آن کمی سخت باشد، این کاناپه زیبا با استفاده از یک پالت پلاستیکی ساخته شده است. پالت به نصف بریده شد، و تعدادی صفحه و پایه استیل ضد زنگ برای ایجاد ثبات و برای نگهداری دو قطعه با یکدیگر، اضافه شدند. در پایان تعدادی کوسن اضافه شدند و کاناپه برای استفاده آماده بود. این نه تنها یک پروژه ساده و بسیار آسان است، بلکه یک جای نشستن راحت نیز هست.

کاناپه پالتی با فضای ذخیره سازی

پروژه های DIY، خلاقیت، مبلمان، پالت چوبی

در اینجا یک پروژه پیچیده تر ارائه می شود که نیاز به شش پالت چوبی دارد. آنها رنگ شدند و سپس با بالش فوم روکش شده، پوشش داده شدند. از آنجا که پایه از دو سطح پالت ساخته شده، فضای ذخیره سازی سودمند زیادی برای انواعی از وسایل کوچک مانند کتاب، مجله و آیتم های دیگر فراهم می کند.

صندلی آونگی پالتی برای فضای باز

پروژه های DIY، خلاقیت، مبلمان، پالت چوبی

وقتی مردم از تخیل خود استفاده می کنند، ایده های جالبی می توانند پیدا کنند. برای مثال، در اینجا یک صندلی آونگی فضای باز که از یک پالت چوبی ساخته شده، ارائه شده است. پالت جدا شده، و قطعات کوچک با استفاده از طناب بادوام دوخته شدند. سپس طناب های بیشتری برای آویزان کردن این قطعه از یک درخت بلند مورد استفاده قرار گرفتند. اطمینان حاصل کنید که از طناب با دوام و ایمنی استفاده می کنید، اگر می خواهید به زمین نیفتید.

تخت فضای باز پالتی

پروژه های DIY، خلاقیت، مبلمان، پالت چوبی

در اینجا یک صندلی سالن با ظاهر بسیار مدرن ساخته شده از  پالت های چوبی ارائه شده است. شما به چهار پالت با اندازه یکسان، که دو به دو بر روی یکدیگر قرار گرفته اند، نیاز خواهید داشت. از مواد باقی مانده برای ساختن یک تکیه گاه استفاده کنید. عقب صندلی خود را در جایی که می خواهید حائل کنید. صندلی را یک رنگ پر طراوت بزنید و برای آمدن بهار و تابستان آماده شوید.

 

نیمکت تختیِ پالت چوبی

پروژه های DIY، خلاقیت، مبلمان، پالت چوبی پروژه های DIY، خلاقیت، مبلمان، پالت چوبی

اگر به یک تخت اضافی نیاز دارید، می توانید درست کردن تخت از پالت چوبی را در نظر بگبرید. این کار آسان و بسیار ارزان تر است. این نیمکت های تختی، از پالت های چوبی ساخته شده اند. ایمن و کاملاً راحت به نظر می رسند. با این حال، آنها قرار نبوده که توسط بزرگسالان استفاده شوند، پس بهتر است اجازه دهید بچه ها از آنها لذت ببرند. فقط تعدادی پالت بر بالای یکدیگر جمع کنید، آنها را محکم کنید و یک تشک خیلی راحت به قسمت بالایی اضافه کنید.

 

تخت های حیوان خانگی پالتی

پروژه های DIY، خلاقیت، مبلمان، پالت چوبی

اگر به یک تخت اضافی برای خودتان نیاز ندارید، می توانید از تعدادی پالت چوبی یدکی برای ساختن یک تخت برای حیوان خانگی خود استفاده کنید، که من مطمئنم مورد قدردانی قرار خواهد گرفت. ساختن این تخت های حیوان خانگی بسیار آسان است و هزینه زیادی ندارد. فقط یک پالت را به طریقی برش بزنید که اجازه دهد یک ساختار مستطیلی به دست آورید. اگر می خواهید یک بالش راحت و تعدادی دکوراسیون اضافه کنید.

 

فضای مطالعه ی پالتی

پروژه های DIY، خلاقیت، مبلمان، پالت چوبی

آیا بچه های شما گاهی اوقات به یک مکان آرام که بتوانند به آنجا بروند و ذهن خود را پاک کنند نیاز دارند؟ می توانید آن را خودتان بسازید. تنها چیزهایی که نیاز دارید دو پالت و تعدادی ابزار برقی است. پالت ها را به شکلی که می خواهید برش بزنید، آنها را تقویت کنید، و تعدادی ساختار پشتی اضافه کنید. یک کوسن و تعدادی بالش اضافه کنید و شما کار را انجام داده اید.

مناطق ذخیره سازی پالتی

 

جاکفشی پالتی

پروژه های DIY، خلاقیت، مبلمان، پالت چوبی

هیچ کس یک فضای گل آلود را دوست ندارد، و شما می توانید با ساختن یک جاکفشی بسیار کاربردی، از این امر جلوگیری کنید. این یکی، از یک پالت دور انداخته شده ساخته شده است، و به نظر می رسد ترفند خوبی است. فقط پالت را کمی تمیز کنید، و سپس آن را به صورت عمودی بر روی دیوار محکم کنید. می توانید آن را طبیعی باقی بگذارید یا هماهنگ با دکور خود، رنگ کنید.

 

قفسه کتاب پالتی و جای دوچرخه

پروژه های DIY، خلاقیت، مبلمان، پالت چوبی

پالت ها به خاطر ساختاری که دارند، به راحتی و بدون تغییر زیاد می توانند برای ساختن قفسه های کتاب استفاده شوند. فقط پالت چوبی را در امتداد دیوار قرار دهید، آن را محکم کنید، و تعدادی قفسه اینجا و آنجا اضافه کنید. آن را با یک رنگ پُر طراوتی که می خواهید، رنگ بزنید، و البته کتاب ها را اضافه کنید. به علاوه، می توانید این ساختار را به عنوان یک جای دوچرخه نیز استفاده کنید، همان طور که در تصویر نشان داده شده است.

 

سیستم قفسه بندی شناور پالتی

پروژه های DIY، خلاقیت، مبلمان، پالت چوبی

این سیستم قفسه بندی خاص احتمالاً ساده ترین پروژه است. شما درباره این روند هیچ چیز لازم نیست بدانید، چون واقعاً چیزی برای دانستن نیست. فقط تعدادی تخته متوسط را تمیز کنید، پالت را بر روی دیوار آویزان کنید. از آن برای عکس و دیگر آیتم های دکوری استفاده کنید. شما همچنین می توانید پالت را برای داشتن ظاهری جذاب تر، رنگ بزنید.

آیتم های تزئینی

 

باغچه عمودی ساخته شده از پالت

پروژه های DIY، خلاقیت، مبلمان، پالت چوبی

در اینجا یک ایده ارائه می شود که چگونه می توانید یک پالت را به یک باغچه عمودی بسیار زیبا تبدیل کنید. برای این پروژه، شما به یک پالت چوبی، دو کیسه بزرگ از خاک گلدان، یک رول کوچک از توری سیمی، یک تفنگ میخ، و کاغذ سنباده نیاز خواهید داشت. نتیجه، یک ساختار بسیار زیبا و کاربردی است که می توانید در آن گیاه پرورش دهید.

 

آینه های لانه زنبوری

پروژه های DIY، خلاقیت، مبلمان، پالت چوبی

در اینجا یک قطعه پیچیده تر که این قطعه نیز از با استفاده از یک پالت چوبی ساخته شده، ارائه می شود. اگرچه این مثال خاص، آینه های لانه زنبوری را نشان می دهد، شما اساساً می توانید هر نوع آینه ای که در خانه دارید استفاده کنید. از پالتِ حمل، بعنوان یک ساختار تکیه گاه استفاده کنید، و آینه ها را اضافه کنید. شما یک قطعه تزئینی و کاربردی زیبا (کاملاً اورجینال!) خواهید داشت که ساختن آن آسان است.

 

لوستر پالتی

پروژه های DIY، خلاقیت، مبلمان، پالت چوبی

این لوستر از یک پالت چوبی ساده ساخته شده. یکی آن را پیدا کرده بود و تصمیم گرفت آن را به چیزی زیباتر تبدیل کند. پالت بُریده شده، اندازه های مختلفی از قطعات انتخاب شدند، و در کنار هم قرار گرفتند و به یک روش بسیار هنری محکم شدند. نتیجه، یک لوستر بسیار منحصر بفرد و کاربردی بود.

راه پله پالتی

پروژه های DIY، خلاقیت، مبلمان، پالت چوبی

پالت ها می توانند برای ساختن هر چیزی استفاده شوند. در اینجا یک پروژه پیچیده تر ارائه می شود که به پالت های زیادی نیاز دارد. به منظور ساخت این پروژه برای بخشی از خانه، شما به مقدار زیادی پالت چوبی، و کمی مهارت و دانش درباره راه پله ها نیاز خواهید داشت. ما هر کسی را تشویق به انجام این کار نمی کنیم زیرا راه پله ها اگر درست ساخته نشوند، می توانند خطرناک باشند. این راه پله پالتی خاص، بخشی از یک دفتر کار بزرگ است که انواع قطعات پالتی مانند مبلمان و لوازم ثابت لامپ را نشان می دهد. در واقع، کل این دفتر از پالت ها ساخته شده است.

 

منبع : homedit

1 نظر
  1. پالت چوبی می گوید

    منون ایده های خیلی جالبی بود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 1 =