کوشک - معماری پایدار
کوشک - معماری پایدار مرجع تخصصی دکوراسیون داخلی, مبلمان, مصالح ساختمانی, بازسازی ساختمان, طراحی نما

توربین های بادی مقاوم در برابر طوفان های شدید!

0 1

توربین های بادی مقاوم و مبتکرانه :

امروزه ایسلند تمام انرژی های مصرفی خود را از انرژی های تجدید پذیر به دست می آورد، که اکثر این انرژی ها از منابع زمین گرمایی می باشد. اما در حال حاضر محققان بر روی روش هایی برای کسب انرژی از بادهای فوق العاده قدرتمند این مناطق تحقیق می کنند. توربین های بادی سنتی در برابر بادهای خیلی شدید و معمول در این کشور کوچک ممکن است از کنترل خارج شوند، اما یک مخترع باهوش با تغییر کلی در شکل توربین های بادی باعث افزاش ایستادگی در مقابل طوفان های شدید شده است. بله، درست خواندید! توربین های بادی مقاوم و مبتکرانه !! توربین های معمولی در مقابل بادهای شدید ایسلند نمی توانند به خوبی کار کنند. متوسط سرعت باد در روز ۴۰ مایل در ساعت می باشد که در روزهای طوفانی سرعت باد تا ۱۱۲ مایل در ساعت افزایش پیدا می کند.

راه حل :

تنها روش برای حل این مشکل ساخت نوعی دیگر از توربین های بادی بود که این مخترع (Seathor Asgeirsson) موفق به ساخت آن شده است. او به جای تیغه های باریک و دراز از تیغه های منحنی شکل که بر روی پایه های بزرگ قرار می گیرد، استفاده کرد. شکل منحصر به فرد این تیغه ها باعث می شود که این توربین در معرض بادهای شدید بدون هیچ آسیبی قرار بگیرد و چرخش خیلی سریع نداشته باشد، که این مشکل اصلی توربین های معمولی می باشد.

این توربین ها (CW1000) حتی می توانند سرعت های بسیار شدید و مداوم باد های ایسلند را تحمل کنند. اگرچه ایسلند تقریبا تمامی انرژی های خود را از منابع تجدیدپذیر بدست می آورد، اما سیستم های موثر باد همچنان در آنجا بازار دارد، خصوصا برای ملک های خصوصی. این توربین ها برای ساختمان های مسکونی طراحی شده اند و به فروش می روند. قراردادهایی بین سرمایه گذاران آمریکایی و اروپایی با کارخانه تولید کننده این توربین ها برای خرید و استفاده از آنها در آمریکا و اروپا، بسته شده است.

توربین های بادی مقاوم و مبتکرانه, انرژی های پایدار

توربین های بادی مقاوم و مبتکرانه, انرژی های پایدار

توربین های بادی مقاوم و مبتکرانه, انرژی های پایدار

 

منبع : inhabitat

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × پنج =