کوشک - معماری پایدار
کوشک - معماری پایدار مرجع تخصصی دکوراسیون داخلی, مبلمان, مصالح ساختمانی, بازسازی ساختمان, طراحی نما

ایده ای خیره کننده برای ساخت قفسه های هندسی دیواری!

0 6

قفسه های هندسی دیواری :

این قفسه های هندسی دیواری, برای نگهداری کمی خرت و پرت تزئینی زیبا، یا اضافه کردن کمی طراوت گیاهان به هر اتاق، عالی هستند. با تعدادی تخته چندلا، چسب چوب و کمی ذوق و سلیقه، می توانید این قفسه های هندسی دیواری و کوچک چوبی را درست کنید!

قفسه های هندسی دیواری, پروژه های DIY

 

ایده های ممکن با اینها نامحدود هستند! اگر بخواهید می توانید تعداد زیادی از آنها را بسازید و یک دیوار کامل را با یک طراحی زیبا بپوشانید!

وسایل مورد نیاز:

  • چسب چوب
  • کاغذ سنباده
  • ابزار برش تخته چندلا
  • تخته چندلا
  • آویزهای دیواری عکس
  • مداد
  • خط کش
  • *اختیاری-رنگ (در این مثال از اکریلیک استفاده شده، اما رنگ اسپری یا لاتکس نیز کار خواهند کرد).

مرحله اول: مثلث اول تخته چندلای خود را ببُرید

برای سه قفسه شما به ۹ مثلث جداگانه نیاز دارید که بعداً به هم خواهید چسباند. برای مثلث اول، فاصله ای که می خواهید پایه مثلث باشد را اندازه گیری کنید. سپس یک خط مستقیم از مرکز خط بکشید و با استفاده از خط کش، یک خط از هر انتهای خط پایه به خط مرکز بکشید.

سپس با استفاده از یک چاقوی همه کاره، بسادگی از روی خطوطی که رسم کرده اید، برای برش دادن مثلث، ببُرید.

مرحله ۲: مثلث تخته چندلای دوم خود را ببُرید.

برای کشیدن مثلث دوم، شما باید مطمئن شوید که یک ضلع مثلث به همان طول یک ضلع مثلث اولی است که کشیدید. این به این دلیل است که این ضلع ها به هم چسبیده خواهند شد.

حالا مرحله ۱ را برای این مثلث تکرار کنید. می توانید این یکی را با اندازه گیری های مختلفی بسازید تا یک شکل هندسی جالب در مقابل یک شکل متقارن بسازید. سپس مثلثی دیگر را دقیقاً با همان اندازه گیری ها برای طرف مقابل ترسیم کنید.

مرحله ۳: بقیه مثلث ها را برش بزنید.

قسمت های ۲-۱ را دو مرتبه دیگر تکرار کنید تا ۹ مثلث بسازید. من نمی خواهید همه ی قفسه ها یک اندازه باشند، مثلث هایی با اندازه های مختلف برش بزنید. فقط مطمئن شوید که برای هر ضلع، یک ضلع وجود دارد که طولِ آن با اضلاع مثلث مرکزی منطبق است به طوری که هنگامی که آنها متصل می شوند، مساوی باشند.

وقتی که تمام مثلث ها برش داده شدند، لبه های زبر روی اضلاع را سنباده بزنید.

مرحله ۴: مثلث ها را با نوار چسب رنگزنی بهم وصل کنید.

مثلث های مناسب برای هر قفسه را با نوار چسب رنگزنی، به هم وصل کنید. مطمئن شوید که اضلاع مناسب با طول های منطبق را باهم مطابق می کنید.

مرحله ۵: قسمت پشت قفسه خود را درست کنید.

قسمت بالای قفسه را بر روی بالای یک ورق تخته چندلای دیگر تنظیم کنید. اطراف لبه قفسه را ترسیم کنید و سپس با استفاده از خط کش، دو خط مستقیم در یک زاویه، بعنوان قسمت باز قفسه، بکشید. این کار یک شکل v ایجاد خواهد کرد. سپس این شکل را برش بزنید. طرح کلی را در تصویر ببینید.

مرحله ۶: قسمت جلوی قفسه را به پشت وصل کنید و به هم بچسبانید.

قطعات را مانند تصویر، بهم بچسبانید.

مرحله ۷: اجازه دهید چسب خشک شود.

وقتی که چسب خشک شد، نوار چسب را بکنید و اطمینان حاصل کنید تمام قطعات به صورت محکم چسبیده اند.

مرحله ۸: قاب بسازید

برای قسمت باز قاب، ما ابتدا می خواهیم کمی بیشتر ترسیم انجام دهیم. قفسه های دیواری خود را بردارید و آنها را بر روی تخته چندلا قرار دهید و دور آنها را به طور کامل ترسیم کنید. مانند تصاویر کار را پیش ببرید.

مرحله ۹: قفسه را به قاب بچسبانید.

قسمت های جلویی از پیش مونتاژ شده ی خود را بردارید و آنها را به قاب هایی که الان برش زدید، بچسبانید. بگذارید خشک شود.

مرحله ۱۰: اضافه های چسب چوب خشک شده را بتراشید.

وقتی که چسب چوب خشک می شود، منبسط می شود. اگر چسب قابل مشاهده ای وجود دارد، با کاتر، آن را بتراشید. خوشبختانه چسب چوب قابل رنگ آمیزی نیز هست.

مرحله ۱۱: قفسه های خود را رنگ کنید. (اختیاری)

اگر دوست ندارید قفسه های دیواری خود را به رنگ چوب خام نگه دارید، حالا می توانید وقت بگذارید و آنها را به رنگ انتخابی خود، رنگ کنید.

مرحله ۱۲: قفسه های خود را برای آویزان کردن آماده کنید.

وقتی که رنگ خشک شد، وقت آن است که آنها را برای آویزان کردن آماده کنید! همان گونه که می خواهید قفسه های دیواری شما روی دیوار به نظر بیایند، آنها را روی کف زمین مرتب کنید تا  آویزهای نگهداری در جای مناسب قرار گیرند.

قفسه های هندسی دیواری, پروژه های DIY

مرحله ۱۳: قفسه های خود را آویزان کنید.

حالا فقط جایی را که دوست دارید این قفسه های هندسی دیواری و زیبا را آویزان کنید، پیدا کنید! آنها را به دیوار وصل کنید و لذت ببرید!

قفسه های هندسی دیواری, پروژه های DIY

 

منبع : hometalk

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 − یک =