کوشک - معماری پایدار
کوشک - معماری پایدار مرجع تخصصی دکوراسیون داخلی, مبلمان, مصالح ساختمانی, بازسازی ساختمان, طراحی نما

نکاتی برای نورپردازی مدرن و امروزی فضاهای نشیمن!

0 1

نورپردازی مدرن :

امروزه طیف وسیع و نامحدودی از گزینه های نورپردازی وجود دارد که شما می توانید برای نشیمن های امروزی خودتان استفاده کنید. در واقع اگر هم نتوانستید چیزی که تو ذهنتان هست را پیدا کنید، می توانید به سازنده یا شرکتی، سفارش دهید تا آن را برای شما بسازد.

در طراحی امروزه، هم فرم و شکل منابع نوری و هم روشنایی آن، بسیار مهم هستند. و وقتی از ایده های مدرن برای روشنایی استفاده کنیم، بنظر برای هر فضایی در خانه مناسب می باشد. پس وقت کافی برای انتخاب فرم و مدل روشنایی فضای خود بگذارید تا بتواند دکور فضای شما را زیباتر جلوه دهد.

contemporary-living-light

بهتر است در خانه ی خود تعداد اتصالات و کابل های برقی بیشتر از آنچه که فکر می کنید ممکن است نیاز باشد، داشته باشید چون بهتر بتوانید، در مواقع لزوم، سطح روشنایی لازم را بهینه کنید و همچنین اضافه کردن کابل بعد از اتمام طراحی، ساخت و یا بازسازی نشیمن، ممکن است باعث خرابی ظاهر دیوارها و یا سقف شود. اگر شما در انتخاب خود مردد هستید می توانید با طراحان روشنایی حرفه ای مشورت کنید.

نورپردازی زیر طاقچه ها یا تورفتگی ها

contemporary-living-light1

نورپردازی تورفتگی های خاص فضا، فضای نشیمن را فوق العاده می کند. اگر شما در فضای خود گوشه یا قسمتی را به مجموعه کتاب یا DVD یا عکس های خانوادگی و یا هر چیز مهم و هنری دیگری که می خواهید آن را برجسته تر کنید، اختصاص داده اید، می توانید آن فضا را با نورپردازی مناسب، زیباتر و خاص تر کنید. در قسمت های تورفتگی یا قفسه ها می توانید یک منطقه ی روشن در اتاق بدون جلب توجه بیش از حد، ایجاد کنید.

طرح هایی از آتش

fireplace-lighting

modern-fireplace-design

نورپردازی و روشنایی همیشه یک ویژگی جذاب در طراحی فضای زندگی است. نور شمع زیباست و تاثیر خوبی دارد و می تواند در کنار روشنایی الکتریکی، بخوبی استفاده شود. با این حال، یک راه حل ماهرانه برای ایجاد سوسویی از نور، استفاده از شومینه است. شومینه های خطی و مدرن با طراحی های امروزی، بسیار انطباق پذیر و زیبا هستند. اگر شما دوست ندارید صدای آتش واقعی درون شومینه در فضایتان باشد، می توانید مدل های مصنوعی و بی صدا را جایگزین کنید.

لامپ ها

oversized-living-room-lamp

table-lamp

بنظر می رسید که لامپ ها یا آباژورهای متحرک با قابلیت جابجا شدن، در چند سال اخیر از مد افتاده باشند، اما آنها با ظهور مجدد خود و با استفاده از آنها در طراحی های داخلی، مجددا پتانسیل خود را در زیباتر کردن فضا ها، به اثبات رسانده اند. اگرسطح روشنایی فضای شما مناسب برای کار و مطالعه نیست می توانید از این لامپ ها استفاده کنید. انواع مختلفی از این لامپ ها، در سایز و اشکال متفاوت، وجود دارد که شما می توانید طرحی زیبا که هماهنگ با بقیه دکور فضایتان است، انتخاب کنید. متریالی را انتخاب کنید که هماهنگ با بقیه فضایتان است، چرا که در اینصورت حتی اگر هم لامپ روشن نباشد، زیبا بنظر می رسد. البته یک ویژگی خوب این لامپ ها قابل جابجایی به هر مکان مناسب دیگر، می باشد.

روشناییLED

led-lighting

tv-wall-mount-led-lighting

روشنایی های LED همیشه برای طراحان امروزی یک گزینه ی محبوب است. این روشنایی ها اغلب دارای طول عمر زیادی هستند. این ها همچنین می توانند بخوبی در زیر بعضی مبلمان ها نصب شوند و بافت و الگوی زیبایی از نور، روی دیوار یا کف، ایجاد کنند.

انتشار نور

modern-living-area-with-white-high-ceilings

contemporary-difusing-light-living-room

انتشار و گسترش نور به اطراف از طریق چند منبع نوری، ایده ی خوب و مناسبی برای نورپردازی نشیمن است. با نفوذ و پراکنده کردن نور، فضای شما یکنواخت تر خواهد بود و یک فضای آرام را ایجاد می کند. انتشار یکنواخت نور، بسیار زیبا و کاربردی در فضاهای مدرن امروزی، است.

منبع : homedit

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × دو =