کوشک - معماری پایدار
کوشک - معماری پایدار مرجع تخصصی دکوراسیون داخلی, مبلمان, مصالح ساختمانی, بازسازی ساختمان, طراحی نما

چند راهنمایی برای هماهنگی خوب رنگ ها در خانه!

0 4

رنگ در خانه :

معمولا هماهنگ کردن رنگ ها در خانه، دشوارتر  از آن چه بنظر می رسد، است. شما اغلب، ذهنیتی از ظاهر و رنگ هایی که می خواهید در خانه ی خود بکار ببرید، دارید، با این حال، متاسفانه همیشه ظاهر فضا دقیقا شبیه آن چه که شما در ذهن دارید، نمی شود.

یک نکته ی مهم این است که از تعداد رنگ ها، بیش از حد استفاده نکنیم. چون استفاده ی بیش از حد از رنگ ها، فضا را بهم ریخته و سبک فضا را گیج کننده، بنظر می رساند. همچنین فضا فاقد نقطه ی عطف آشکار، می شود. با این حال، حتی اگر شما فقط از دو یا حداکثر سه رنگ، استفاده کنید، اینکه چه رنگ هایی و رنگ بندی را انتخاب کنید هم بسیار مهم است. در ادامه با هم، چند روش مختلف برای انتخاب یک ترکیب رنگ عالی، می بینیم.

استفاده از چرخه رنگ

همانطور که می بینید، این چرخه ی رنگ متشکل از سه رنگ اصلی ( قرمز، زرد و آبی )، سه رنگ ثانویه ( سبز، نارنجی و بنفش )، است و بقیه ی شش رنگ باقی مانده، حاصل ترکیب این رنگ ها باهم، است. دو روش برای انتخاب یک رنگ بندی خوب با استفاده از چرخه ی رنگ، وجود دارد.

روش اول :

شما می توانید رنگ های متضاد را انتخاب کنید، مانند :آبی و نارنجی

روش دوم :

شما می توانید از تنالیته های رنگ هایی که در یک گروه قرار دارند، انتخاب کنید، مانند : زرد، سبز روشن و سبز تیره.

 

کنار هم قرار دادن رنگ ها

در یک صفحه کاغذی و یا در یک نرم افزار کامپیوتری، مبلمان با رنگ های مختلفی که خود انتخاب کرده اید را، در کنار هم قرار دهید و ببینید که متریال، بافت و رنگ های مختلف در کنار هم، چطور بنظر می رسند.

 

از کپی کردن بیم نداشته باشید!

در اینترنت شما می توانید تصاویر و ایده های طراحی داخلی بسیاری را پیدا کنید. می توانید از عکس های زیبا الهام بگیرید. اگر از نمونه طراحی خوشتان آمد می توانید دقیقا همان را در خانه ی خود، حالا شاید هم با کمی تغییرات کوچک، بکار ببرید.

 

منبع : homedit.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 − سه =