کوشک - معماری پایدار
کوشک - معماری پایدار مرجع تخصصی دکوراسیون داخلی, مبلمان, مصالح ساختمانی, بازسازی ساختمان, طراحی نما

طراحی نمای پایدار با اشکال الگوریتمی!

0 26

نمای پایدار با اشکال الگوریتمی :

طراحی نمای پایدار با اشکال الگوریتمی که به ساختمان اجازه می دهد خود را با شرایط مختلف آب و هوایی وفق دهد، ایده ای پایدار و خلاقانه در طراحی نماهای ساختمان است.  شرکت طراحی لندن- دهلی و پلتفورم تحقیقاتیLAB، از کانسپت خود برای یک سیستم نما که به صورت الگوریتمی طراحی شده و می تواند خود را با شرایط مختلف آب و هوایی وفق دهد، پرده برداری کرده است. این تیم به کمک فناوری دیجیتال یک نمای مورفولوژی سلولی را طراحی کرده که شامل ۹۱۷ سلول منحصر بفرد از ۵۳۹۲ سطح غیر یکسان ساخته شده تا در ساختمان های موجود در دهلی نو، استفاده شود.

نمونه اولیه در مقیاس بزرگ طراحی و ساخته شد و در نمایشگاه Alliance Francaise de Delhi در فوریه ۲۰۱۵ به نمایش گذاشته شد. نمای ساختمان با پوششی جدید متشکل از اجزای شش ضلعی متفاوت، که با الگوریتمی خاص کنترل شده و باز و بسته شدن آن تغییر می کند، مجهز شده است.

شش بخش کاربردی به عنوان نقاط جذب استفاده شده، که این اولین پارامتر تاثیرگذار بر روی ترکیب بندی و آرایش نما می باشد. تغییر زاویه های متفاوت به توزیع مجدد نور خورشید کمک کرده و میدان دید به  فضای داخلی و متقابلا به فضاهای خارجی را تغییر داده است.

طبق آنالیزهای انجام شده بر روی تابش خورشیدی توسط این تیم و نتایج حاصل شده در مقایسه با نماهای قدیمی، این نمای پایدار با اشکال الگوریتمی که توزیع متفاوتی از نور خورشید ارایه می دهد، بسیار قابل کنترل تر و بسیار بهینه تر می باشد. این تیم به کمک تکنیک شبیه سازی دیجیتال، یک پوشش متشکل از ۹۱۷ سلول منحصر بفرد ساخته است.

طراحی نمای پایدار با اشکال الگوریتمی, ایده های سبز طراحی نمای پایدار با اشکال الگوریتمی, ایده های سبز طراحی نمای پایدار با اشکال الگوریتمی, ایده های سبز طراحی نمای پایدار با اشکال الگوریتمی, ایده های سبز طراحی نمای پایدار با اشکال الگوریتمی, ایده های سبز طراحی نمای پایدار با اشکال الگوریتمی, ایده های سبز طراحی نمای پایدار با اشکال الگوریتمی, ایده های سبز طراحی نمای پایدار با اشکال الگوریتمی, ایده های سبز

 

منبع : inhabitat

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 + ده =