کوشک - معماری پایدار
کوشک - معماری پایدار مرجع تخصصی دکوراسیون داخلی, مبلمان, مصالح ساختمانی, بازسازی ساختمان, طراحی نما

کسب انرژی خورشیدی از طریق حایل های کاهش آلودگی صوتی!

0 1

حایل های کاهش آلودگی صوتی پایدار!

در تحقیقات تکنولوژی، معمولا راه هایی را پیدا می کنند که چند راه حل، باید با هم ترکیب شوند که یک مشکل را برطرف کنند. اما این بار در هلند یک کنسرسیوم از تحقیقات تاسیساتی و مشارکت های انرژی با یک تیر دو هدف را زدند. با ترکیب سیستم انرژی خورشیدی در حایل های کاهش آلودگی صوتی, در یک بزرگراه پرترافیک, امیدوارند که دو مشکل بزرگ آلودگی صوتی و انرژی مصرفی، با استفاده از راه حل دوستدار محیط زیست، برطرف شود.

این کانسپت و طرح که توسط محققی به نام  Michael Debije  در دانشگاه تکنولوژی ایندهوون ( TU/e )  مطرح شده در مجله Nature در مارس ۲۰۱۵ به چاپ رسیده, این تکنولوژی به اسم حایل های صوتی خورشیدی (SONOB) شناخته شده اند، که مخففی کوچک برای یک راه حل عملی مدرن، برای مشکلات شهری می باشد.

این ساختاری است که همزمان آلودگی صوتی را کاهش می دهد و انرژی پاک تولید می کند.

روش کار :

نور توسط یک روکش پلاستیکی زیبا و شفاف جذب می شود و سپس به سمت سلول های خورشیدی پنهان شده در فریم حایل ها منتقل می شوند. این تکنولوژی در حال حاضر در حد کانسپت است و در بزرگراهی پرترافیک در هلند راه اندازی شده تا به مدت یک سال تحت آزمایش باشد. اگر این کانسپت بخوبی جواب دهد, ما پانل های شبیه این، در هر رنگ که بخواهیم، در طول بزرگراه های پرترافیک سراسر جهان خواهیم دید.

 

حایل های کاهش آلودگی صوتی,حایل های صوتی خورشیدی حایل های کاهش آلودگی صوتی,حایل های صوتی خورشیدی

 

منبع : inhabitat

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 2 =