کوشک - معماری پایدار
کوشک - معماری پایدار مرجع تخصصی دکوراسیون داخلی, مبلمان, مصالح ساختمانی, بازسازی ساختمان, طراحی نما

ذخیره انرژی خورشیدی در فیلم های نازک و شفاف

0 13

ذخیره انرژی خورشیدی در فیلم های نازک و شفاف با استفاده از تکنولوژی سبز

ذخیره انرژی خورشیدی :

محققین دانشگاه MIT به تازگی یک فیلم پلیمری شفاف ساخته اند که با آن جذب و ذخیره انرژی خورشیدی را، افزایش دادند. این فیلم پلیمری، انرژی را بصورت گرما آزاد می کند. این لایه نازک می تواند بر روی شیشه ها و لباس ها قرار گیرد و یک منبع گرمایی دوستدار طبیعت را در زمستان فراهم کند. این وسیله پتانسیل قرار گرفتن روی شیشه های اتومبیل را در زمستان دارد که از یخ زدن شیشه ها جلوگیری کرده و داخل ماشین را گرم می کند.

عملکرد :

عملکرد این لایه پلیمری به خاطر استفاده از مولکول های خاصی در ساختار آن می باشد و هر بار که در معرض نور خورشید قرار می گیرد شارژ می شود. تغییر درجه حرارت به حالت اولیه باعث می شود که این لایه ها هم به شکل اولیه در آید، که این پروسه باعث آزاد کردن گرما می شود. محققین دریافتند که این لایه های پلیمری نازک انرژی خورشیدی را برای مدت زمان نامحدودی در خود ذخیره می کنند.

این دستاورد و مواد جدید بسیار قابل حمل تر می باشند و طیف وسیعی از کاربردها را بیرون از آزمایشگاه ها، به وجود می آورد. در حال حاضر دانشمندان همچنان مشغول ساخت لایه های خیلی شفاف تر و با کیفیت تر هستند، چرا که در حال حاضر این لایه ها سایه ای از رنگ زرد دارند که شاید غیر جذاب باشد. همچنین در تلاشند تا انرژی گرمایی آزاد شده از این مواد را افزایش دهند.

ذخیره انرژی خورشیدی, تکنولوژی سبز, انرژی پایدار

ذخیره انرژی خورشیدی, تکنولوژی سبز, انرژی پایدار

 

منبع : inhabitat

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده + شش =