کوشک - معماری پایدار
کوشک - معماری پایدار مرجع تخصصی دکوراسیون داخلی, مبلمان, مصالح ساختمانی, بازسازی ساختمان, طراحی نما

گلچینی از طراحی زیبای نشیمن های کوچک آسیایی

0 1

سبک آسیایی در نشیمن های کوچک :

یک فضای نشیمن کوچک به سبک آسیایی، می تواند دارای عملکردهای متفاوتی باشد مانند فضایی برای یک جلسه ی رسمی و یا یک دور همی خودمانی. وقتی شما می خواهید یک فضای نشیمن کوچک را بازسازی، طراحی و یا چیدمان کنید ابتدا در مورد هدف و عملکرهایی که در این فضا می خواهید، فکر کنید و بر چند مورد عمده تمرکز کنید. مانند یک مبلمان راحتی و یک میز جلو مبلی، سپس بقیه ی مبلمان و دکور را بر طبق آن انتخاب کنید. در آخر این مطلب، برای راهنمایی بیشتر، نکات بیشتری آمده است که پیشنهاد می کنیم حتما آن را بخوانید.

عکس هایی که در زیر آمده است گلچینی از بهترین نمونه های طراحی شده ی فضاهای نشیمن کوچک به سبک آسیایی است که ایده های خیلی خوبی می تواند به شما بدهد تا بتوانید فضای نشیمن خود را به بهترین شکل، طراحی کنید.

 

asian-living-room-1

asian-family-room

asian-living-room-2

asian-living-room-3

asian-living-room-4

asian-living-room-5

asian-living-room-6

asian-living-room-7

asian-living-room-9

asian-living-room-10

asian-living-room-11

asian-living-room-12

asian-living-room-13

asian-living-room-14

asian-living-room-15

asian-living-room-16

asian-living-room-17

asian-living-room-18

asian-living-room-19

asian-living-room-21

چگونه اتاق نشیمن آسیایی کوچک خود را تزئین کنیم؟

همانطور که می دانید همچین فضایی باید برای خانواده و مهمانان، بسیار راحت باشد، همگی در آن احساس راحتی کنند و در عین حال برای فعالیت های روزانه، عملکردی باشند. با توجه به فنگ شویی رنگ های فضای نشیمن، بیشتر مردم تمایل دارند در نشیمن های کوچک از رنگ های کاملا خنثی و یا رنگ های جسورانه در قسمتی از فضا استفاده کنند. اما در استفاده از ترکیب این رنگ ها دقت کنید. به عنوان مثال، اگر شما از رنگ های خنثی برای وسایل بزرگ مانند مبلمان یا صندلی ها استفاده کردید می توانید از یک رنگ جسور و پر رنگ برای دکوری های کوچک خود استفاده کنید که کمی رنگ شاد یا پررنگ به فضا ببخشید.

وسایل با سایز متوسط در نشیمن، مانند فرش ها و پرده ها را، فراموش نکنید که اگر درست انتخاب و استفاده شوند، می توانند بخوبی هم نقش عملکردی و هم نقش تزئینی و دکوراتیو، داشته باشند.

نورپردازی

نورپردازی هم فاکتور بسیار مهمی برای طراحی نشیمن های کوچک آسیایی است. آیا شما توانایی انجام نورپردازی سقفی را دارید و یا نیاز دارید که از لامپ های پایه دار زمینی و یا رومیزی، استفاده کنید؟ در هر صورت در کنار این نورپردازی ها استفاده از نورهای تاکیدی و نقطه ای برای به نمایش گذاشتن قسمتی خاص و یا دکوری های زیبا، توصیه می شود. همچنین شما می توانید با توجه به نور فضا،  رنگ غالب فضا را، تغییر دهید. وقتی فضایی نور طبیعی کمی دارد، بهتر است که از رنگ های روشن تر و دلباز تر استفاده کنید. در حالیکه، در فضاهایی که نور طبیعی به اندازه کافی دارند، گزینه های بیشتری برای انتخاب رنگ ها داریم و محدودیت زیادی نداریم.

در طراحی یک فضای نشیمن کوچک آسیایی، چه مواردی را باید ملاک قرار دهیم؟

معمولا در خانه های کوچک امروزی، فضای نشیمن و فضای پذیرایی از هم جدا نیستند و یک فضای واحد بزرگتر هستند که تمام فعالیت های مربوط به فضای نشیمن و پذیرایی، در این فضای واحد صورت می گیرد. بنابراین وقتی فضای شما کوچک است و پذیرایی از نشیمن جدا نیست و باید از یک مبلمان استفاده کنید، بهتر است که از مبلمان راحتی استفاده کنید که مناسب فعالیت های روزانه ی خانواده شماست، بجای استفاده از مبلمان های خیلی رسمی که فقط مناسب پذیرایی از مهمانان است. در آخر، در مورد نیاز های خود با توجه به ایده های مختلف نشیمن های کوچک، خوب فکر کنید. بعنوان مثال، یک خانواده با بچه های کوچک قطعا به یک فضای سرگرم کننده و بازی بیشتر از یک فضای پذیرایی رسمی، نیاز دارد.

چه مدل مبلمان برای این فضای کوچک مناسب تر است؟

از آنجایی که در یک فضای نشیمن آسیایی، فعالیت ها و نیاز های بیشتری وجود دارد، شما قطعا می خواهید که مبلمان و دکور این فضا، تمام این فعالیت ها را پوشش دهد. در نشیمن های کوچک، داشتن مقدار کافی از قفسه ها و کمد و مرتب بودن و شلوغ نبودن فضا، خیلی مهم و حیاتی است. اگر کمدها و قفسه ها را، با توجه به فرم فضای خود، طراحی کنید و یا سفارش دهید، فضای کمتری را اشغال می کنند و برای فضاهای کوچک مناسب تر است. برای طراحی فضای نشیمن، اول از قطعات بزرگ تر شروع کنید. بعنوان مثال انتخاب و طراحی میز تلویزیون و قفسه ی کتاب و دکوری را در الویت قرار دهید، تا وسایل کوچک زودتر مرتب شوند. سعی کنید از مبلمان هایی استفاده کنید که چند عملکردی باشند.

صندلی های ساده …

شک نکنید که استفاده از چند صندلی متمایز، ساده و مینیمالیست با رنگ های خاص، در نشیمن های کوچک بسیار مناسب است. از مبلمان های بزرگ در فضاهای کوچک، اجتناب کنید. بهرحال سعی کنید از مبلمان های ساده تر استفاده کنید که فضای کمتری را، اشغال کنند.

 

منبع : houzz

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − یازده =