کوشک - معماری پایدار
کوشک - معماری پایدار مرجع تخصصی دکوراسیون داخلی, مبلمان, مصالح ساختمانی, بازسازی ساختمان, طراحی نما

گلچینی از طراحی های نشیمن و پذیرایی به رنگ طوسی- قسمت ۲

0 0

استفاده از رنگ طوسی در دکوراسیون نشیمن و پذیرایی :

رنگ طوسی در دهه اخیر پراستفاده‌ترین رنگ خنثی بوده است. رنگ‌های طوسی گرم دارای ته‌رنگ زرد یا قهوه‌ای هستند. رنگ‌‌های طوسی سرد دارای ته‌رنگ آبی هستند. رنگ ارده‌ای مایل به قهوه‌ای که در همه جا می بینید یک رنگ طوسی بسیار گرم است که بسیار شبیه رنگ بژ است. رنگ‌های طوسی سرد یا متمایل به آبی دارای ظاهری روشن و خنک هستند. ا

ین رنگ در کنار رنگ‌ سفید روشن در اتاق‌های رسمی و نیز رنگ‌های آبی و بژ ترکیب زیبایی ایجاد می کند. طوسی ذغالی (تیره) ممکن است خنثی باشد اما جذاب و گیراست، از طوسی روشن‌تر برجسته‌تر است؛ از طیف های خنثی خود، مانند بژ، مدرن‌تر است؛ و از سیاه تاثیرگذاری کم‌تری دارد.

رنگ تعادل :

طوسی رنگ تعادل و خنثی است و حواس را تحریک نمی کند. رنگ های خنثی زمینه مناسبی ایجاد می کنند و در فضاها خوب عمل می کنند. مخصوصا وقتی که بخواهید توجه را به سمت یک مبلمان خاص یا یک اثر هنری جلب کنید.

افرادی که رنگ های خنثی را دوست دارند، تمایل به آرامش و ثبات دارند و از زندگی آرام لذت می برند. رنگ های خنثی و تیره بیشتر حس اعتماد ایجاد می کنند و رنگ های مردانه به شمار می روند. رنگ های خنثی خوشایند هستند و اگر به خوبی استفاده شوند، احساس لطیفی از وقار و آسایش ایجاد می کنند. آن ها می توانند در هر فضایی از خانه، از فضاهای جمعی تا فضاهای شخصی به کار روند. خانه ای که کاملا با استفاده از رنگ های طبیعی، طراحی شده است، به کسانی که در استفاده از رنگ ها محتاط اند یا کسانی که می خواهند خانه شان برای اکثر مردم خوشایند باشد تا اینکه شخصیت آنها رابیان کند، پیشنهاد می شود.

به عکس های زیر که گلچینی از طراحی های زیبای فضای نشیمن با استفاده از رنگ طوسی است، نگاه کنید و از ایده های خوب آن برای طراحی فضای نشیمن خود، استفاده کنید.

modern-living-room-5

modern-living-room-6

modern-living-room-7

modern-living-room-8

modern-living-room
scandinavian-living-room-1

scandinavian-living-room

traditional-family-room

traditional-living-room-1

traditional-living-room-2

traditional-living-room

transitional-family-room-1

transitional-family-room-2

transitional-family-room

transitional-living-room-1

transitional-living-room-2

transitional-living-room-3

transitional-living-room-4

transitional-living-room-5

transitional-living-room-6

transitional-living-room

 

منبع : houzz

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − 17 =