کوشک - معماری پایدار
کوشک - معماری پایدار مرجع تخصصی دکوراسیون داخلی, مبلمان, مصالح ساختمانی, بازسازی ساختمان, طراحی نما

پیل های خورشیدی قابل حمل بصورت قطره آب!

0 3

پیل های خورشیدی قابل حمل :

پیل های خورشیدی قابل حمل بصورت قطره آب، آب آشامیدنی خنک در بیابان تولید می کنند. طبق گزارش موسسه منابع جهانی، انتظار می رود ۳۳ کشور تا سال ۲۰۴۰ میلادی، در معرض بحران شدید کم آبی قرار گیرند. بنابراین پیشرفت و بهبود راه حل های خلاقانه این معضل بیشتر از همیشه حیاتی می باشد.

این ایده شاید کمی مانند افسانه های علمی- تخیلی باشد، اما تکنولوژی خورشیدی پیشرفت های وسیعی در سال های اخیر کرده، و باید نگاهمان را فراتر از میدان دید خود ببریم.

کانسپت :

اگر دمای هوا بالا رود، هوا ظرفیت پذیرش بخار آب بیشتری را پیدا می کند. از طرفی دماهای بالاتر به معنی تابش آفتاب بیشتری می باشد، بنابراین چرا بر روی جمع آوری و برداشت آب از هوا، به وسیله ی انرژی خورشیدی تمرکز نکنیم؟! با این روش، آب آشامیدنی و آب لازم برای کشاورزی در قسمت های بیابانی سیاره زمین، قابل دسترس می باشد.

توضیحات بالا تفکر پشت کانسپت قطره ی آب و پیل خورشیدی متمایز محققی است که خود را Ap معرفی می کند. سلول های فتوولتائیک بر روی سطح خارجی این دستگاه که شبیه قطره آب است، انرژی خورشیدی را در طول روز جذب می کند. این انرژی پس از آن می تواند در خنک سازی هوا برای فرآیند متراکم کردن و انرژی لازم یک فن برای ایجاد جریان هوا، استفاده شود. در تئوری قطره های آب حاصل شده از این ایده می توانند در یک مخزن کوچک، جمع آوری شوند.

Ap توصیه می کند که سنگ های کوچک معدنی برای تامین مواد معدنی لازم، به طرح اضافه شود. او می گوید که می داند که این ایده هنوز بصورت افسانه علمی می باشد. اما قطعا بهره وری سلول های PV افزایش پیدا می کند و می توان این ایده را عملی کرد. در کنار پیشرفت توسعه موادی که سرما را در شب ذخیره می کند تا در پیش سرمایش هوای ورودی، در طول روز کمک کند.

 

پیل های خورشیدی قابل حمل, تامین آب آشامیدنی در بیابان پیل های خورشیدی قابل حمل, تامین آب آشامیدنی در بیابان

 

منبع : inhabitat

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − نه =