کوشک - معماری پایدار
کوشک - معماری پایدار مرجع تخصصی دکوراسیون داخلی, مبلمان, مصالح ساختمانی, بازسازی ساختمان, طراحی نما

نمونه هایی از طراحی نمای آپارتمان های مسکونی با استفاده از آجر (۱)

0 36

استفاده از آجر در نمای ساختمان :

در این مطلب، نمونه هایی از نماهای زیبای طراحی شده، با استفاده از آجر، را خواهیم دید، که می تواند به شما ایده های خوبی بدهد که در ساختمان و یا پروژه های خود، بکار گیرید.

 

آپارتمان ۶۳Compton

portada__3841_dsa_63_compton_low_res-street-elevation-_matt_bargery_

۲۲۷۸_dsa_63_compton_low_res-street-bays-_hurford_salvi_carr_

۳۸۰۴_dsa_63_compton_low_res-rear-view-_matt_bargery_

۳۸۵۵_dsa_63_compton_low_res-street-view-_matt_bargery_

al0820_pd1

al0821_pd1

al0822_pd1

این آپارتمان چهار طبقه در لندن قرار دارد که در سال ۲۰۱۴ توسط Doone Silver Architects، ساخته شده است. نمای ساختمان از آجر های باکیفیت به رنگ قرمز و نقره ای ساخته شده است، که نمایی گرم و زیبا، به وجود آورده است. در نمای جنوبی این آپارتمان بالکن هایی از جنس ورقه های فولادی به نمای آجری، اضافه شدند.

 

آپارتمان مسکونی حقیقی

۰۰۱

۰۰۲

۰۰۴

۰۰۸

۰۱۹

portada_003

۰۰۷

۰۰۵

elevation_01

elevation_02

این آپارتمان توسط استودیوی معماری بوژگان و AAD، سال ۲۰۱۳ در تهران، ساخته شده است. نمای آجری این ساختمان با کیفیتی عالی و الگویی بسیار زیبا و دقیق، ساخته شده است.

 

آپارتمان San Francisco

۲۹-lauro_rocha_san_francisco

۴۰-lauro_rocha_san_francisco

۴۴-lauro_rocha_san_francisco

۷-lauro_rocha_san_francisco

۷۷-lauro_rocha_san_francisco

این آپارتمان توسط Jose Cubilla، در پاراگویه سال ۲۰۱۳، ساخته شده است. نمای اصلی آن که نمای غربی می باشد از پوسته ای آجرهای سرامیکی با الگویی زیبا به عنوان پوسته دوم استفاده کرده که باعث فیلتر و تعدیل شدن نور و حرارت زیاد این منطقه، می شود.

 

آپارتمان Karim

portada

portada

image-13

image-11

image-1

image-5

image-20

diagram

north_elevation_final-png

west_elevation_final

این آپارتمان توسط ARCHIFIELD، در بنگلادش سال ۲۰۱۲، ساخته شده است.

این آپارتمان با ایده ترکیب تکنیک های سنتی و مدرن ساخته شده است. متریال های متنوعی که در این ساختمان استفاده شده در عین هماهنگی , نمایی از سمفونی بافت ها ایجاد کرده. استفاده از صفحه بتن های پیش ساخته و آجرهای دست ساز نمونه ای از ترکیب تکنیک های سنتی و مدرن می باشد. این ساختمان از خیلی جهات نشان دهنده سبک آپارتمان ها در کشور بنگلادش می باشد. استفاده از ابزارهای سایه اندازی در نمای غربی، مانع ورود تابش خیره کننده آفتاب به درون فضا ها می شود. در این سایت , باد غالب از سمت جنوب شرقی می باشد و تهویه طبیعی از طریق فضاهای باز و پیوسته ی بزرگ , بالکن ها و بازشوهای بزرگ در نمای شمالی و جنوبی , بخوبی فراهم شده است. در همه ی فضاهای اصلی , بازشوها , برای تهویه طبیعی , بهینه طراحی شده اند.

 

آپارتمان مسکونی ویلا

۰۴

۰۸

portada_07

۰۴-۲

۱۱

۱۸

۲۷

۰۶

این آپارتمان توسط استودیو ارش بعد چهارم، در تهران سال ۲۰۱۵، ساخته شده است. با توجه به اینکه۳ متر از نمای ساختمان از داخل خیابان قابل مشاهده بود طراحی نما به نحوی صورت پذیرفت تا ساختمان حضور موثر خود در بافت  اطراف را اعلام نماید. در این پروژه تمامی آجرهای بازیافتی در طراحی نما و فضاهای داخلی ساختمان مورد استفاده قرار گرفته است و هزینه مصالح نما که بخش عمده ای از هزینه ساختمان است را به صفر کاهش داده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − 11 =