کوشک - معماری پایدار
کوشک - معماری پایدار مرجع تخصصی دکوراسیون داخلی, مبلمان, مصالح ساختمانی, بازسازی ساختمان, طراحی نما

آپارتمان مسکونی با هویت چند وجهی !!

0 4

ایجاد فضایی برای مشارکت های بیشتر اجتماعی در آپارتمان مسکونی با هویت چند وجهی :

ایده ی طراحی این آپارتمان، طراحی آپارتمان مسکونی با هویت چند وجهی است که پاسخگوی ساکنین، منطقه ی شهری و محیط زیست باشد.

معمار : CUA

مکان : مکزیک

مساحت : ۱۵۸۷ متر مربع

سال ساخت : ۲۰۱۶

آپارتمان مسکونی با هویت چند وجهی, معماری و طراحی آپارتمان مسکونی

آپارتمان مسکونی با هویت چند وجهی, معماری و طراحی آپارتمان مسکونی

 

آپارتمان مسکونی با هویت چند وجهی, معماری و طراحی آپارتمان مسکونی آپارتمان مسکونی با هویت چند وجهی, معماری و طراحی آپارتمان مسکونی آپارتمان مسکونی با هویت چند وجهی, معماری و طراحی آپارتمان مسکونی

 

این پروژه شامل ۱۰ واحد آپارتمان در ۵ طبقه می باشد. دو هسته ی ساختمانی دارد که توسط پل ها و یک هسته ی گردش عمودی، بهم متصل شده اند.  فضاهایی مانند : آشپزخانه ها، سرویس های بهداشتی، اتاق خواب ها و پنجره ها، تناسبات مشابهی، در هر ۱۰ واحد آپارتمان دارند.

 

آپارتمان مسکونی با هویت چند وجهی, معماری و طراحی آپارتمان مسکونی

 

طراحی و قرار گیری واحدها :

مساحت آپارتمان ها از ۶۰ تا ۱۳۵ متر مربع می باشند. بنابراین بجای یک نوع کاربر، آپارتمان ها برای طیفی از انواع مختلف کاربران، برنامه ریزی شده اند. از افراد مجرد گرفته تا زوج های با تعداد مختلف فرزند.

بعضی واحدهای آپارتمانی در دو سطح بصورت دوبلکس  و یا چند نیم طبقه، طراحی شده اند، به منظور ایجاد گردش و شکستن الگوهای کلاسیک آپارتمان های شهری. ۵ واحد از آپارتمان ها تنها در یک سطح، ۳ واحد آپارتمان در دو سطح و ۲ واحد اپارتمان، در سه نیم سطح، طراحی شده اند.

 

آپارتمان مسکونی با هویت چند وجهی, معماری و طراحی آپارتمان مسکونی

آپارتمان مسکونی با هویت چند وجهی, معماری و طراحی آپارتمان مسکونی آپارتمان مسکونی با هویت چند وجهی, معماری و طراحی آپارتمان مسکونی

 

محوطه سازی :

طرح کلی ساختمان، باعث شده که بیشتر واحدهای آپارتمانی، جهت گیری جنوبی و یا جنوب شرقی، داشته باشند. همچنین، این رویکرد باعث ایجاد یک فضای باز عمومی و محوطه سازی زیبا شده که ارتباط بین آپارتمان ها را بیشتر کرده و نور طبیعی و تهویه ی طبیعی مطلوبی را، فراهم می کند.

 

 

مصالح :

مصالح انتخاب شده برای این پروژه، بدون هیچ پوششی می باشند. تمام مواد و مصالح در شکل و کارکرد طبیعی، استفاده شده اند. بلوک های سیمانی به رنگ خاکی طبیعی استفاده شدند که گرمی بیشتری، به فضاها می بخشد.

ترکیبی از سازه های بتنی و فلزی، در این پروژه استفاده شده که در هر شش نمای ساختمان، قابل مشاهده هستند. این نوع از سازه های ترکیبی، فضاهای باز بدون ستون و مانع، ایجاد می کنند.

 

آپارتمان مسکونی با هویت چند وجهی, معماری و طراحی آپارتمان مسکونی

 

نما :

در نمای ساختمان، از چوب و سنگ های طبیعی هم استفاده شده است. هر واحد آپارتمان دارای تراس و پاسیوی خصوصی است. لامپ های LED نور مصنوعی برای آپارتمان ها را فراهم می کنند. و سیستم لوله کشی، توسط جمع آوری آب باران و یک سیستم فیلتر، پشتیبانی می شود.

 

 

یکی از اهداف اصلی این پروژه داشتن فضاهایی بود که ساکنین، از نگاه داخل به خارج، از آن لذت ببرند. طراحی فضای باز وسط دو آپارتمان، مطابق با این هدف می باشد که آن را فراهم کرده و مشارکت و همزیستی را بین همسایگان، رواج می دهد.

 

آپارتمان مسکونی با هویت چند وجهی, معماری و طراحی آپارتمان مسکونی آپارتمان مسکونی با هویت چند وجهی, معماری و طراحی آپارتمان مسکونی آپارتمان مسکونی با هویت چند وجهی, معماری و طراحی آپارتمان مسکونی آپارتمان مسکونی با هویت چند وجهی, معماری و طراحی آپارتمان مسکونی آپارتمان مسکونی با هویت چند وجهی, معماری و طراحی آپارتمان مسکونی آپارتمان مسکونی با هویت چند وجهی, معماری و طراحی آپارتمان مسکونی آپارتمان مسکونی با هویت چند وجهی, معماری و طراحی آپارتمان مسکونی آپارتمان مسکونی با هویت چند وجهی, معماری و طراحی آپارتمان مسکونی آپارتمان مسکونی با هویت چند وجهی, معماری و طراحی آپارتمان مسکونی آپارتمان مسکونی با هویت چند وجهی, معماری و طراحی آپارتمان مسکونی آپارتمان مسکونی با هویت چند وجهی, معماری و طراحی آپارتمان مسکونی آپارتمان مسکونی با هویت چند وجهی, معماری و طراحی آپارتمان مسکونی

 

منبع : archdaily

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج − 1 =