کوشک - معماری پایدار
کوشک - معماری پایدار مرجع تخصصی دکوراسیون داخلی, مبلمان, مصالح ساختمانی, بازسازی ساختمان, طراحی نما

نانو گل ها بعنوان ذخیره کننده ی انرژی با تراکم بسیار بالا!

0 5

تکنولوژی سبز در نانو گل ها :

وقتی صحبت از کسب انرژی خورشیدی می شود، چه فرآیندی بهتر از فتوسنتز گیاهان می باشد؟! محققان در دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی محصول زیبایی از سولفید ژرمانیوم (GeS)که نانو گل ها نامگذاری شده، ساخته اند. این محصول می تواند در ساخت نسل بعدی سلول های خورشیدی و سیستم های ذخیره ی انرژی با تراکم بسیار زیاد استفاده شود. این نانو گل ها گلبرگ هایی شبیه گل های شمعدانی دارند. اگرچه ضخامت این گلبرگ ها فقط ۲۰ تا ۳۰ نانومتر است، آنها قابلیت ذخیره ی انرژی خیلی زیادی را دارند.

طریقه ساخت :

دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی این نانو گل ها را بوسیله ی گرم کردن پودر سولفید ژرمانیوم، در کوره، تا زمانی که شروع به تبخیر کند، بدست آورده است. وقتی که ذرات، معلق در هوا هستند، ذرات به قسمت خنک تر کوره دمیده می شوند، جایی که آنها روی لایه های کاغذی که حدود ۲۰ تا ۳۰ نانومتر ضخامت و ۱۰۰ نانومتر طول دارند، قرار می گیرند. این صفحات کاغذی شروع به انشعاب می کنند و در نهایت به شکل یک گل زیبا در می آیند.

کاربرد :

GeS ارزان و غیر سمی می باشد که آن را گزینه ی مطلوبی برای استفاده در سلول های خورشیدی می کند. علاوه بر اینکه متریالی کارآمد برای جذب نور و تبدیل آن به انرژی قابل استفاده می باشد. GeS پتانسیل افزایش ظرفیت باتری های لیتیوم – یون و افزایش ذخیره ی ابرخازن ها را دارا می باشد.

 

نانو گل ها, گل های ذخیره کننده انرژی
گل های ذخیره کننده انرژی,سلول های خورشیدی ذخیره ی انرژی

نانو گل ها, گل های ذخیره کننده انرژی

 

منبع : inhabitat

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 5 =