کوشک - معماری پایدار
کوشک - معماری پایدار مرجع تخصصی دکوراسیون داخلی, مبلمان, مصالح ساختمانی, بازسازی ساختمان, طراحی نما

ساخت سینی موزائیکی زیبا با تکه های کوچک موزائیکی!

0 62

ساخت سینی موزائیکی و زیبا :

وسایل مورد نیاز برای ساخت سینی موزائیکی و زیبا :

  • سینی
  • کاشی موزائیکی
  • ملات موزائیک
  • چسب کاشی و سرامیک
  • ریسمان کنفی برای دسته های سینی

سینی موزائیکی, پروژه های DIY

سینی موزائیکی, پروژه های DIY

مرحله ۱: یک طراحی داشته باشید (اختیاری است اما توصیه می شود)

لازم نیست که پیکاسو باشید تا چیزی بکشید، اما اکیداً توصیه می کنم حداقل چیزی روی کاغذ داشته باشید تا ایده ای برای فاصله گذاری داشته باشید.

مرحله ۲: کاشی را جدا کنید (اختیاری)

بعد از اینکه طرح مورد علاقه ی خود را کشیدید، کاشی های رنگی که می خواهید را جدا کنید. قبل از اینکه شروع به مونتاژ موزائیک کنید، آنها را جدا کنید تا در وقت خود صرفه جویی کنید. البته این کار نیز اختیاری است، اما کار شما را بسیار راحت تر خواهد کرد!

مرحله ۳: کاشی ها را بشکنید

حالا به قسمت سرگرم کننده بپردازیم. من مطمئنم این روش موزائیک کاران حرفه ای برای شکستن کاشی ها نیست، اما این روش برای شما می تواند کار کند. تعدادی از کاشی ها را روی دستمال کهنه بگذارید، سپس با چکش روی آنها بزنید. سپس با دقت کاشی های شکسته را در یک بشقاب بریزید.

مرحله ۴: کاشی ها را با چسب بچسبانید

در مرحله بعد، کاشی های موزائیکی شکسته را روی چسب قرار دهید. این مرحله ی زمان بر پروژه است، بنابراین ممکن است نیاز به استراحت داشته باشید. در این مثال، ابتدا روی نوشته با رنگ کم رنگتر چسبانده شد، سپس به سمت کناره ها، بترتیب کل سینی با تکه های کوچک موزائیک، پوشانده شد.

مرحله ۵: ملات

بعد از چسباندن تکه ها، بمدت یک شب، اجازه دهید تا سینی کاملا خشک شود. بعد از آن ملات موزائیکی رادرست کنید. به سادگی با جهت های پشتی ظرف شروع کردم، که ملات را به قوامی ضخیم اما هموار تبدیل کرد. سپس با استفاده از یک چاقوی پلاستیکی یا کاردک ملات را روی طراحی موزائیکی پخش کنید و اطمینان حاصل کنید که ملات به همه ترک ها و شکاف ها رسیده است. سپس بعد از مدتی با استفاده از یک اسفنج، اضافه ی ملات را از آن پاک کنید و اجازه دهید تا به طور کامل خشک و سفت شود.

مرحله ۶: دسته اضافه کنید (اختیاری)

لازم نیست سینی موزائیکی خود را برای یک سینی سرو بکار ببرید- می توان از آن به سادگی به عنوان یک دکوری که به قفسه تکیه داده شده استفاده کرد – در این مثال، از ریسمان کنفی برای دسته های سینی استفاده شده تا برای سرو کردن هم راحت تر باشد. بنابراین، دو جا در دو طرف سینی، علامت گذاری شد، و سپس با دریل جای علامت ها سوراخ شد.  سپس ریسمان از سوراخ ها رد شده و یک گره در زیر آنها زده شده است. یک گزینه متفاوت بجای دریل کردن، استفاده از یک چسب قوی و چسباندن بعضی از انواع دسته ها به هر طرف است، اگر چیزی نبود.

 

مدلی دیگر از سینی های زیبا با تکه های کاشی :

سینی موزائیکی, پروژه های DIY سینی موزائیکی, پروژه های DIY سینی موزائیکی, پروژه های DIY

موزائیک کاری، راه لذت بخشی برای آپدیت کردن چیزها است، اگر هر گونه کاشی اضافه، ظروف شیشه ای، بشقاب های چینی و شکسته ای دارید، این بهترین راه استفاده مجدد از آنها است.

 

منبع : homedit

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 5 =