کوشک - معماری پایدار
کوشک - معماری پایدار مرجع تخصصی دکوراسیون داخلی, مبلمان, مصالح ساختمانی, بازسازی ساختمان, طراحی نما

طراحی حمام – ایده هایی مدرن و امروزی

0 26

طراحی حمام :

اگر شما تصمیم گرفته اید تا دوش حمام خود را تعویض نمایید, این کار نه تنها جلوه و روحی تازه به طراحی حمام شما می بخشد بلکه سرمایه گذاری عاقلانه ای می باشد.

زمانی که حمام خود را بازسازی می نمایید توجه به دوش حمام بسیار مهم است. اکثر بزرگسالان ۴۵ سال به بالا دوش حمام را به وان ترجیح می دهند. و البته در طراحی امروزی , دوش های حمام آزاد و بدون مانع را در الویت قرار می دهند. ایده های دوش حمام، هم کاربردی هستند و هم به راحتی قابل تغییر در آینده. همچنین سبک امروزی و تازگی را به سرویش بهداشتی شما اضافه می کنند.

در ذیل تعدادی ایده مدرن و امروزی برای دوش حمام آمده است:

دیوار کانونی و متمایز

طراحی حمام

آخرین مدل های طراحی سرویس بهداشتی شامل استفاده از دیوار های کانونی و متمایز می باشد.

یک دیوار کانونی خاص و متمایز چشم ها را به جزییات زیبای دوش حمام هدایت می کند. برای ایجاد دیوار متمایز, تکه های زیبای سنگ را امتحان کنید , یک دیتیل خاص و پیچیده برای الگوی کاشی ها انتخاب کنید یا از نور پس زمینه و یا از شیشه های چاپی بر روی این دیوار استفاده کنید.

 

دیوار رنگی

طراحی حمام

ممکن است یک سرویس بهداشتی با دیوارهای تماما سفید کمی سرد و بی روح به نظر برسد.از بکار بردن رنگ های شاد و درخشان در حمام خود نگران نباشید.

گزینه های خوب زیادی اعم از رنگ های شاد , کاشی ها و دیوارپوش ها وجود دارد که حمام شما را رنگارنگ و زیبا می کند.

 

جایی برای نشستن در حمام

طراحی حمام

برخی از طراحان در حمام سکویی برای نشستن طراحی می کنند. که این سکوها می توانند با طراحی خاص خودشان یک گزینه زیبایی به حمام اضافه کنند. اگر شما تمایل به ساخت یک سکوی ثابت ندارید، از نیمکت یا صندلی های مقاوم در برابر آب و رطوبت می توانید استفاده کنید.

 

نورپردازی در حمام

طراحی حمام

نورپردازی یکی از ویژگی های مهمی است که معمولا نادیده گرفته می شود . در حالی که یکی از مهمترین ویژگی ها در طراحی حمام می باشد. لذا شما می توانید با یک هزینه کم و مناسب , حس و زیبایی خاصی به حمام ببخشید.

وقتی به چگونگی و مکان نورپردازی در حمام فکر می کنید , توجه داشته باشید که چه دید، حس و حالی از فضای مورد نظر خود انتظار دارید. برای مثال شاید بخواهید نور زیادی به دیواری که کاشی کاری خاصی در آن انجام داده اید, بتابانید. و یا از سردوشی هایی که در آن لامپ LED کار شده استفاده نمایید. این بستگی به خودتان دارد ولی مقوله نورپردازی را تحت هیچ شرایطی پشت گوش نیندازید!

 

ترکیب کردن کاشی و سرامیک ها

طراحی حمام

با ترکیب الگو های زیبای کاشی و سرامیک ها , به حمام خود ظاهری سفارشی و خاص بدهید. این کار لایه ها و بافت ها را به فضا اضافه می کند . روش های منطقی برای دستیابی به این ویژگی شامل برخی موارد زیر است:

  • الگویی از خطوط راه راه کاشی ها که ایجاد تضاد و کنتراست کند.
  • نصب کاشی ها بصورت عمودی
  • دیواری که دوش روی آن قراردارد را با الگویی رنگی و متفاوت از بقیه دیوارهای حمام، کاشی کاری کنید. با این کار شما یک دیوار کانونی و متمایز ایجاد کرده اید.

 

سایر متریال های جایگزین

طراحی حمام

برای یک حمام به یاد ماندنی در نظر داشته باشید که از متریال های جایگزین و غیر تکراری استفاده نمایید. تایل های چوبی درخت ساج , آلمینیوم های موج دار و یا در و شیشه های رنگی، می توانند ایده هایی متمایز برای حمام باشند.

اکثر صاحب خانه ها دنبال ایده هایی مدرن و امروزی برای حمام خود هستند تا حمامی رویایی برای خود بسازند. صرف نظر از اینکه شما چه ایده ای را انتخاب می کنید , به یاد داشته باشید متریال های باکیفیتی تا حد توان خود انتخاب کنید و حمام خود را ساده , منظم و تمیز نگه دارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 + 20 =