کوشک - معماری پایدار
کوشک - معماری پایدار مرجع تخصصی دکوراسیون داخلی, مبلمان, مصالح ساختمانی, بازسازی ساختمان, طراحی نما

۶ متریال مختلف برای ساخت شومینه های زیبا!

0 14

طراحی شومینه :

معمولا در فصول سرد، بیشتر وقت خود را در خانه دور یک شومینه، سپری می کنیم. این شومینه باید زیبا و امروزی باشد و گرمای خوبی داشته باشد. متریال استفاده شده برای شومینه فاکتور بسیار مهمی در طراحی آن می باشد. گزینه های زیادی برای انتخاب متریال وجود دارد که ما تعدادی از آنها را معرفی می کنیم که بتوانید از ایده های خوبی برای طراحی شومینه خود، استفاده کنید.

۱- فولاد

فولاد یکی از محبوب ترین متریال های استفاده شده در شومینه است. فولاد با روکش های متفاوت زیادی، قابل پوشش است که می تواند با دکوراسیون های مختلف فضا، هماهنگ شود. یک شومینه ی فولادی، معمولا، یک حس مدرن و صنعتی به فضا می بخشد.

۲- چوب

گزینه ی دیگر بعنوان متریال شومینه، چوب است. وقتی می خواهید از چوب برای ساخت یک شومینه ی زیبا، استفاده کنید باید در طول ساخت آن، دقت کنید که مشکلی نباشد. البته قبل از آن چک کنید که طبق مقررات ساخت منطقه ی خودتان، استفاده از چوب، مجاز باشد.

۳- بتن

بتن بعنوان متریال استفاده شده در شومینه، همراه با ویژگی خطوط صاف خود و روکش های طبیعی، حسی امروزی، معاصر و گرمی به فضا می بخشد. این متریال انعطاف پذیر، بسیار ایده آل برای استفاده در طراحی شومینه است، که تعداد زیادی گزینه برای انتخاب رنگ و بافت روی آن، وجود دارد و یک عنصر طراحی منحصر بفرد در فضای شما، ایجاد می کند.

۴- سنگ

شومینه های سنگی، جذابیتی روستایی به یک فضای داخلی مدرن، می بخشد. سنگ بعنوان متریال استفاده شده در شومینه، بافت و احساس گرمی به فضا می دهد. شومینه های سنگی به تشعشع گرما کمک می کنند، فضای داخلی را سریعتر گرم می کنند و مدت زمان بیشتری فضا را گرم نگه می دارند. برای طراحی شومینه های سنگی، سبک، ایده و روش های زیادی است که می توانید از آن برای زیباتر کردن فضای خود، استفاده کنید.

۵- آجر

آجر بعنوان یک متریال سنتی، می تواند در فضاهای داخلی مدرن استفاده شود و احساسی گرم و شیک در فضا، ایجاد کند. آجر در رنگ ها، اندازه ها و الگوهای متفاوت و زیادی، می تواند بکار رود و تنوع ظاهری بسیاری ایجاد می کند که همه ی اینها به فضا، بافت و گرمی اضافه می کنند.

 ۶ – تایل (کاشی)

تایل ها ایده ای عالی برای ساخت یک شومینه ی منحصربفرد است. برای ساخت این تایل ها گزینه های نامحدودی از متریال ها، رنگ ها، اندازه ها و بافت ها، وجود دارد و این بدین معنی است که می تواند در هر فضای داخلی، استفاده شود. همچنین می تواند ظاهری گران تر و مجلل تر،  با متریال ارزان تر، به فضا ببخشد، اگر درست استفاده شود . بعنوان مثال، یک شومینه با کاشی های طرح سنگ مرمر میتواند ظاهری یکسان و البته بسیار ارزانتر از شومینه ای با سنگ مرمر واقعی ایجاد کند.

 

منبع : contemporist

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − پنج =