کوشک - معماری پایدار
کوشک - معماری پایدار مرجع تخصصی دکوراسیون داخلی, مبلمان, مصالح ساختمانی, بازسازی ساختمان, طراحی نما

چگونه یک میز کنار تختی مدرن و زیبا بسازیم؟!

0 2

میز کنار تختی مدرن :

ساختن میزهای کنار تختی آسان است، مخصوصا نمونه های مدرن که طراحی واقعاً ساده ای دارند و فاقد هر گونه عناصر غیر ضروری تزئینی هستند. این یک آموزش گام به گام است که به شما نشان می دهد چگونه میز کنار تختی مدرن خود را بسازید. این یک طرح زیبا برای میز کنار تختی مدرن است.

میز کنار تختی مدرن, پروژه های DIY میز کنار تختی مدرن, پروژه های DIY میز کنار تختی مدرن, پروژه های DIY

میز کنار تختی مدرن, پروژه های DIY

وسایل مورد نیاز :

 • قطعات الوار (مانند شکل)
 • اره برقی
 • رولپلاک
 • دریل
 • تفنگ میخ

میز کنار تختی مدرن, پروژه های DIY

 1. ابتدا قطعات بالای میز را با اندازه ی مناسب، برش بزنید.

شما باید با برش قسمت پایین میز کنار تختی شروع کنید زیرا بزرگترین قطعه است. سپس دو طرف و قسمت بالا را برش بزنید.

میز کنار تختی مدرن, پروژه های DIY

 1. پایه ها را برش بزنید.

پایه ها را اندازه بگیرید و برش بزنید. قبل از برش، ابتدا الگوی مناسب برای پایه ها، را روی کاغذ بکشید، تا اندازه ها اشتباه نشود.

میز کنار تختی مدرن, پروژه های DIY

 1. تعدیل و تنظیم کردن پایه ها

از یک مربع فریم بندی استفاده کنید تا مطمئن شوید همه لبه ها صاف است. سپس پایه ها را علامت بزنید و در صورت لزوم، اضافه را ببُرید. هنگامی که قطعات پایه را برش می زنید، باید به خودتان کمی جای خطا بدهید تا مطمئن باشید که آنها خیلی کوتاه نیستند.

میز کنار تختی مدرن, پروژه های DIY

 1. وصل کردن پایه ها

مفصل های پایه ها عمدتاً از رولپلاک ساخته خواهد شد به طوری که شما به یک دستگاه رولپلاک برای ایجاد سوراخ ها نیاز خواهید داشت. رولپلاک ها در این مورد ترجیح داده می شوند زیرا یک ظاهر هموار بدون هیچ گونه پیچ قابل مشاهده، فراهم می کنند. در یکی از قطعات بالای پایه با دریل، سوراخی ایجاد کنید و سپس سوراخ ها را با استفاده از پین های رولپلاک به قطعات دیگر، وصل کنید. مفاصل را تست کنید و سپس آنها را چسب بزنید. شما تنها رولپلاک ها را در سمت پشت پایه ها قرار خواهید داد. سمت جلو فقط با استفاده از یک تفنگ میخ، در محل میخ خواهد شد. کمی چسب نیز اضافه کنید تا مفاصل را قوی کنید. پایه ها را بست بزنید و اجازه دهید چسب خشک شود.

میز کنار تختی مدرن, پروژه های DIY

 1. وصل کردن قطعات بالای میز

قبل از هر چیز، تمام نقاطی را که در آنجا رولپلاک ها قرار داده خواهند شد را علامت بزنید و تمام سوراخ ها را دریل کنید. کمی چسب اضافه کنید و سپس رولپلاک ها را نصب کنید. با قرار دادن همه رولپلاک ها از قسمت پایین شروع کنید و سپس به پهلوها بروید. قسمت پایین و پهلوها را چکش بزنید و سپس قسمت بالا را اضافه کنید. چهار رولپلاک برای پهلوها و قسمت پایین استفاده کنید و پنجمی را برای قسمت بالا اضافه کنید تا مطمئن شوید کمی استحکام بیشتر دارد زیرا معلق است. تا وقتی که چسب خشک می شود، از بست ها برای محکم کردن همه قطعات با هم استفاده کنید. از یک دستمال برای تمیز کردن هر گونه چسبی که بیرون زده است، استفاده کنید.

میز کنار تختی مدرن, پروژه های DIY

 1. مفاصل را با یک سنباده چوب صاف کنید.

کمی بتونه چوب برای مخفی کردن سوراخ های میخ بر روی جلوی پایه ها استفاده کنید و کمی هم به مفاصل اضافه کنید. همین کار را برای قسمت بالا هم انجام دهید تا هر گونه عیوب کوچکی را بپوشانید. سپس از یک سنباده برای صاف کردن همه چیز استفاده کنید.

میز کنار تختی مدرن, پروژه های DIY

 1. قسمت بالا را رنگ بزنید.

لایه ای از پرایمر برای قسمت بالایی میز کنار تختی بکار ببرید و اجازه دهید تا خشک شود. این کار اطمینان خواهد داد که رنگ به چوب می چسبد. سپس دو پوشش از رنگ لاتکس سفید بکار ببرید و بگذارید آن هم خشک شود.

میز کنار تختی مدرن, پروژه های DIY

 1. پایه ها را رنگ بزنید.

در همان زمانی که پرایمر بر روی قسمت بالایی خشک می شود، می توانید پیش بروید و پایه ها را رنگ بزنید. یک رنگ گردویی طلایی، در این مثال، استفاده شده اما اگر می خواهید می توانید رنگ متفاوتی انتخاب کنید. رنگ را با یک دستمال بکار ببرید. سعی کنید یک دستمال بدون پرز پیدا کنید. به آرامی سطح را سنباده بزنید و سپس لایه دوم را بکار ببرید.

میز کنار تختی مدرن, پروژه های DIY

 1. پایه ها را به قسمت بالا را وصل کنید.

قسمت هایی که باید سوراخ شود را علامت گذاری کنید و آنها را در بخش بالایی هر دو پایه دریل کنید.

میز کنار تختی مدرن, پروژه های DIY میز کنار تختی مدرن, پروژه های DIY میز کنار تختی مدرن, پروژه های DIY

از نتیجه ی کار و ساخت یک میز کنار تختی مدرن, لذت ببرید…!

 

منبع : homedit

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 + هجده =