کوشک - معماری پایدار
کوشک - معماری پایدار مرجع تخصصی دکوراسیون داخلی, مبلمان, مصالح ساختمانی, بازسازی ساختمان, طراحی نما

تبدیل فضای رها شده زیر مترو به پارک زیبا و خطی در میامی

0 19

پارک زیبا و خطی :

در حال حاضر در میامی، پروژه‌ای تحت عنوان Underline با هدف ترویج پیاده‌مداری، حمایت از دوچرخه‌سواران و تأمین ایمنی آن‌ها و بطور کلی تشویق یک زندگی سالم در میان شهروندان با استفاده از مشارکت بخش خصوصی در حال اجراست. مسئولان این پروژه تصمیم دارند فضای زیرین رها شده  مسیر مترو میامی را به یک پارک زیبا و خطی جذاب به طول ۱۰ مایل، با قابلیت پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری، بازی، استراحت، تفریح تبدیل کنند. هدف از اجرای این پروژه، افزایش امنیت دوچرخه‌سواران و افراد پیاده، بهره‌گیری از فضاهای رها شده شهری، افزایش تعاملات اجتماعی، اشتغال‌زایی و بطور کلی ایجاد یک فضای عمومی سرزنده و پویا است.

مگ دلی مدیر پروژه اذعان داشت: «هیچ پروژه‌ای نه تنها در این کشور بلکه در سراسر جهان با این سرعت در حال اجرا نیست. به همین دلیل ما نیاز مبرمی به حضور مردم در آن داریم.». بگفته وی، اجرای این پروژه در آینده‌ای نه چندان دور، موجب رونق کسب‌و‌کار و افزایش ارزش املاک مسکونی و تجاری در مجاورت این پارک خطی خواهد شد.

طراحی پارک زیبا و خطی, طراحی منظر, طراحی فضای شهری و عمومی طراحی پارک زیبا و خطی, طراحی منظر, طراحی فضای شهری و عمومی

ویژگی های طرح :

برای آشنایی بیشتر شهروندان با پارک خطی Underline  در تاریخ ۲ آوریل ۲۰۱۶، مسابقه‌ای  با حضور ۳۰۵ دوچرخه‌سوار در مسیر ۱۰ مایلی پارک برگزار شده و در آن از تمام سنین دعوت به عمل آمده تا در یک روز سرگرم‌کننده و جذاب از فعالیت‌های دوچرخه‌سواری، یوگا، کلاس‌های تندرستی، هنری، داستان سرایی کودکان، شعرخوانی، موسیقی زنده، پذیرایی و … لذت ببرند.

در این مراسم تمام برنامه‌ها بصورت رایگان و آزاد برای عموم اجرا شد. برگزاری این مسابقه، ایده‌ای نوآورانه برای افزایش حضور مردم در این فضا بود. علاوه بر این، در سایت اختصاصی پروژه، از شهروندان علاقه‌مند برای مشارکت در فرایند پروژه، دعوت به عمل آمده و از ایده‌ها و نقطه‌نظرات آنان استقبال شده است.

از دیگر ویژگی‌های این مسیر چندمنظوره می‌توان به ایجاد فضای مناسب برای کار، خرید، تفریح و … (تجهیزات صخره‌نوردی، ایستگاه‌های تناسب اندام، اغذیه‌فروشی‌های کوچک و…) و همچنین ایجاد باغ‌هایی با گیاهان گرمسیری در طول مسیر برای بازگرداندن حیات گیاهان بومی اشاره کرد. تصاویر زیر فضای زیرسطحی مترو در شهر میامی را قبل و بعد از اجرای پروژه Underline نشان می‌دهد:

طراحی پارک زیبا و خطی, طراحی منظر, طراحی فضای شهری و عمومی طراحی پارک زیبا و خطی, طراحی منظر, طراحی فضای شهری و عمومی طراحی پارک زیبا و خطی, طراحی منظر, طراحی فضای شهری و عمومی طراحی پارک زیبا و خطی, طراحی منظر, طراحی فضای شهری و عمومی

 

منبع : cityfuture.ir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 − دوازده =