کوشک - معماری پایدار
کوشک - معماری پایدار مرجع تخصصی دکوراسیون داخلی, مبلمان, مصالح ساختمانی, بازسازی ساختمان, طراحی نما

آپارتمان مسکونی سنتی و مدرن – ترکیب سبک ها

0 18

رویکردی سبز در آپارتمان مسکونی سنتی و مدرن :

این آپارتمان مسکونی سنتی و مدرن با ایده ی ترکیب سبک ها، ساخته شده است.

معمار: ARCHFIELD
مکان: بنگلادش
سال: ۲۰۱۲

مصالح استفاده شده :

متریال های متنوعی که در این ساختمان استفاده شده در عین هماهنگی , نمایی از سمفونی بافت ها ایجاد کرده است. استفاده از صفحه بتن های پیش ساخته و آجرهای دست ساز نمونه ای از ترکیب تکنیک های سنتی و مدرن می باشد. این آپارتمان مسکونی سنتی و مدرن, در خیلی جهات، نشان دهنده ی سبک آپارتمان ها در کشور بنگلادش می باشد.
مساحت سایت پروژه ۴۰۱۶٫۷ متر مربع می باشد. در قسمت غربی، نمایی زیبا از تفریحگاه Dhaka می باشد و از نظر منظره و شرایط آب و هوایی شرایط ایده عالی دارد که نقش مهمی را در طراحی فرم این ساختمان بازی کردند.

آپارتمان مسکونی سنتی و مدرن, مصالح, معماری پایدار

ملاحظات اقلیمی :

بنگلادش آب و هوای موسمی استوایی دارد, همرا با بارندگی زیاد, حرارت بالا و رطوبت بالا. همچنین، بیشترین زمان تابش خورشید در این منطقه از سمت غرب می باشد، که این ویژگی باعث طراحی صفحات بتنی به عنوان سایبان های عمیق، در قسمت غربی شده که مانع از تابش آفتاب خیره کننده شود. سطوح گیاهی طراحی شده بر روی صفحات بتنی، علاوه بر ایجاد لطافت و زیبایی در نمای ساختمان , عایقی در برابر گرما ایجاد میکنند.

این گیاهان آویزان شده از صفحات بتنی, نما و ظاهری طبیعی و بسیار زیبا را فراهم کرده اند که در هر فصلی با تغییر خود, برای فضاهای داخلی سایه های مناسبی ایجاد می کنند.
استفاده از ابزارهای سایه اندازی در نمای غربی مانع ورود تابش خیره کننده آفتاب به درون فضاها می شود. باد غالب، در این سایت, از سمت جنوب شرقی می باشد و تهویه طبیعی از طریق فضاهای باز پیوسته ی بزرگ, بالکن ها و بازشوهای بزرگ در نمای شمالی و جنوبی, بخوبی فراهم شده است. در همه ی فضاهای اصلی, بازشوها برای تهویه طبیعی, بهینه طراحی شده اند.

سبک زندگی :

سبک زندگی خانواده ها و فرزندان و الزامات زندگی آنان در طراحی داخلی خانه ها در نظر گرفته شده است. از آنجا که ساختمان برای خانواده ها طراحی شده, بالکن های سمت شمال به شیوه ای طراحی شده اند که ارتباط با خانواده های دیگر و همسایه ها را راحت تر کرده و یک فضای عمومی برای خانواده ها ایجاد می کند.

اکثر ساختمان های بنگلادش، با دیوارهای صلب دورتادور ساختمان محصور شده اند. ولی در این پروژه با طراحی هوشمندانه ی فضای سبز، سعی در برقراری ارتباطات اجتماعی هم شده و فضاهای عمومی دلنشینی خلق شده است. دیوارهای شیشه ای شفاف دور سایت, به رهگذران نیز اجازه می دهد تا از دیدن حیاط و فضای سبز آن لذت ببرند.

آپارتمان مسکونی سنتی و مدرن, مصالح, معماری پایدار

بام سبز :

بام سبز این ساختمان هم به خوبی طراحی شده و می توان پیاده روی دلنشینی بر روی پشت بام داشت. محوطه سازی در هر طبقه و پشت بام باعث جذب گرمای کمتری از طریق صفحات بتنی شده , در نتیجه مصرف برق برای خنک کردن فضا در تابستان کاهش می یابد. این ساختمان ترکیبی از سبک بومی و سبک جهانی معاصر می باشد که به خوبی با هم هماهنگ و ترکیب شده اند. این آپارتمان مسکونی سنتی و مدرن مثالی مناسب از یک رویکردی تازه به سوی طراحی آپارتمان ها می باشد.

آپارتمان مسکونی سنتی و مدرن, مصالح, معماری پایدار آپارتمان مسکونی سنتی و مدرن, مصالح, معماری پایدار آپارتمان مسکونی سنتی و مدرن, مصالح, معماری پایدار آپارتمان مسکونی سنتی و مدرن, مصالح, معماری پایدار آپارتمان مسکونی سنتی و مدرن, مصالح, معماری پایدار آپارتمان مسکونی سنتی و مدرن, مصالح, معماری پایدار آپارتمان مسکونی سنتی و مدرن, مصالح, معماری پایدار آپارتمان مسکونی سنتی و مدرن, مصالح, معماری پایدار آپارتمان مسکونی سنتی و مدرن, مصالح, معماری پایدار آپارتمان مسکونی سنتی و مدرن, مصالح, معماری پایدار آپارتمان مسکونی سنتی و مدرن, مصالح, معماری پایدار آپارتمان مسکونی سنتی و مدرن, مصالح, معماری پایدار آپارتمان مسکونی سنتی و مدرن, مصالح, معماری پایدار آپارتمان مسکونی سنتی و مدرن, مصالح, معماری پایدار آپارتمان مسکونی سنتی و مدرن, مصالح, معماری پایدار آپارتمان مسکونی سنتی و مدرن, مصالح, معماری پایدار آپارتمان مسکونی سنتی و مدرن, مصالح, معماری پایدار آپارتمان مسکونی سنتی و مدرن, مصالح, معماری پایدار آپارتمان مسکونی سنتی و مدرن, مصالح, معماری پایدار آپارتمان مسکونی سنتی و مدرن, مصالح, معماری پایدار آپارتمان مسکونی سنتی و مدرن, مصالح, معماری پایدار آپارتمان مسکونی سنتی و مدرن, مصالح, معماری پایدار آپارتمان مسکونی سنتی و مدرن, مصالح, معماری پایدار آپارتمان مسکونی سنتی و مدرن, مصالح, معماری پایدار آپارتمان مسکونی سنتی و مدرن, مصالح, معماری پایدار آپارتمان مسکونی سنتی و مدرن, مصالح, معماری پایدار آپارتمان مسکونی سنتی و مدرن, مصالح, معماری پایدار آپارتمان مسکونی سنتی و مدرن, مصالح, معماری پایدار آپارتمان مسکونی سنتی و مدرن, مصالح, معماری پایدار آپارتمان مسکونی سنتی و مدرن, مصالح, معماری پایدار آپارتمان مسکونی سنتی و مدرن, مصالح, معماری پایدار

 

منبع : archdaily

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده − شش =