کوشک - معماری پایدار
کوشک - معماری پایدار مرجع تخصصی دکوراسیون داخلی, مبلمان, مصالح ساختمانی, بازسازی ساختمان, طراحی نما

گیاهان در مجتمع مسکونی Jardin – بالکن های سرسبز

4 27

بالکن های پوشیده از گیاهان در مجتمع مسکونی :

ایده ی اصلی در این پروژه، استفاده از گیاهان در مجتمع مسکونی بود و اینکه هر واحد مسکونی در هر طبقه، فضایی برای کاشت گل و گیاه داشته باشد.

معمار: معماران DP
مکان : سنگاپور
سال:۲۰۱۴

امروزه ساخت مجتمع های مسکونی، طرفدار بیشتری نسبت به آپارتمان های چند طبقه دارد. چرا که در مجتمع های مسکونی علاوه بر حفظ حریم خصوصی, مجموعه ای از تسهیلات و امکانات رفاهی را در محل فراهم می آورند.

در این ساختمان معماری و طراحی منظر, به خوبی با هم ترکیب شده اند. در همه طبقات ستون های بالکن ها با گیاهان پوشیده شده اند، که به بالکن عمق و زیبایی داده و البته این گیاهان باعث سایه اندازی می شوند و به نوعی نقش حایل صوتی را به همراه دارند. باغچه های روی بالکن ها, واحد های مسکونی را به نوعی به هم متصل کرده و فضایی عمومی ایجاد کرده اند.
این منظره ی زیبا از باغ و گیاهان, از جلوی ورودی به این مجتمع شروع می شود و در کل سایت, به چشم می خورد، که کیفیتی بسیار عالی از زندگی را برای ساکنین تداعی می کند. برای جبران محدودیت های ارتفاع ۱۰ طبقه, در این مجتمع از تدابیری مانند : محیط بزرگتر و صفحات کف بزرگتر استفاده شده که مشکلی برای طراحی این بالکن ها و باغ ها در همه طبقات بوجود نیاید.

پرورش اجتماعات عمومی :

در این مجتمع تعدادی از تکنیکها برای طراحی منظر مورد بررسی قرارگرفته تا بتوان ترکیبی از تجربیات و یک کیفیت مطلوب برای زندگی ساکنین ارایه داد.
اجرای این فضای طبیعی و زیبا , پتانسیل ارائه ی فرم جدیدی از زندگی شهری با تراکم بالا, در مناطق مرطوب و استوایی فراهم می کند. پشت بام این مجتمع نیز دارای فضای سبز می باشد و مکانی برای مهمانی ها فراهم آورده است. پرورش اجتماعات عمومی یکی از فاکتور های مهم طراحی فضای سبز می باشد.
در این مجتمع , طراحی فضای سبز در بالکن ها, فضایی عمومی برای همسایگان ایجاد کرده.

متراژ فضاها :

این مجتمع۱۰ طبقه که ۱۴۰واحد دارد , مساحت فضای مسکونی آن ۱۸۰۰۰متر مربع و مساحت فضای سبز آن۸۶۰۰ متر مربع می باشد.(مساحت واحد ها بین ۷۰ تا ۱۵۰ متر مربع می باشد)

 

گیاهان در مجتمع مسکونی, بالکن های پوشیده از گیاهان گیاهان در مجتمع مسکونی, بالکن های پوشیده از گیاهان گیاهان در مجتمع مسکونی, بالکن های پوشیده از گیاهان گیاهان در مجتمع مسکونی, بالکن های پوشیده از گیاهان گیاهان در مجتمع مسکونی, بالکن های پوشیده از گیاهان گیاهان در مجتمع مسکونی, بالکن های پوشیده از گیاهان گیاهان در مجتمع مسکونی, بالکن های پوشیده از گیاهان گیاهان در مجتمع مسکونی, بالکن های پوشیده از گیاهان گیاهان در مجتمع مسکونی, بالکن های پوشیده از گیاهان گیاهان در مجتمع مسکونی, بالکن های پوشیده از گیاهان گیاهان در مجتمع مسکونی, بالکن های پوشیده از گیاهان گیاهان در مجتمع مسکونی, بالکن های پوشیده از گیاهان گیاهان در مجتمع مسکونی, بالکن های پوشیده از گیاهان گیاهان در مجتمع مسکونی, بالکن های پوشیده از گیاهان View-of-5th-Storey-Rock-Garden گیاهان در مجتمع مسکونی, بالکن های پوشیده از گیاهان

 

منبع : archdaily

4 نظرات
 1. پویا غفاری می گوید

  سلام.وبسایتتون خیلی خوب و مفیده.به
  کارتون ادامه بدین

  1. خلاقیت در معماری و عمران می گوید

   سپاس از شما..

 2. اساتید برتر زیست شناسی می گوید

  بهترین وبسایتی که تاحالا دیدم.ازتون متشکرم

  1. خلاقیت در معماری و عمران می گوید

   سلام, با سپاس
   خوشحال هستیم که مورد رضایت شما قرار گرفت..

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک + یازده =