کوشک - معماری پایدار
کوشک - معماری پایدار مرجع تخصصی دکوراسیون داخلی, مبلمان, مصالح ساختمانی, بازسازی ساختمان, طراحی نما

۱۴ ایده الهام بخش برای طراحی اتاق خواب نوجوانان!

0 0

اتاق خواب نوجوان :

طراحی اتاق خواب نوجوانان، کاری جالب و در عین حال، ابتکاری است. لذا به منظور سهولت تصمیم گیری در طراحی، بهتر است از ایده ها و تخیلات نوجوانان استفاده نمود تا فضایی مورد پسندشان را فراهم کرد. چراکه، نوجوانان در سنین بلوغ فکری قرار دارند و ممکن است دارای الگوها و سلیقه های متفاوتی باشند، بنابراین ما باید به احساسات و سلیقه های آن ها احترام بگذاریم و دکوراسیونی مطابق با روحیات آنها، طراحی نماییم. در واقع استفاده از رنگ ها و طرح های متناسب با روحیات این سنین و نیز به کاربردن ایده های جدید در طراحی از مهمترین ویژگی های این دکوراسیون ها می باشد. بنابراین، بهتر است تا حدی از یک زمینه ی خنثی در اتاق خواب های نوجوانان، استفاده کنیم تا بتوانیم با توجه به تغییرات سریع سلایق نوجوانان، با تغییرات ساده و کوچک، دکوراسیون را تغییر دهیم.

ما در ادامه این مطلب عکس هایی از دکوراسیون اتاق خواب نوجوانان را برای شما آماده کرده ایم تا ضمن الگوبرداری از ایده های جدید بتوانید اتاق خوابی زیبا و دوست داشتنی داشته باشید.

۱ – تخت خواب معلق

یک تخت خواب معلق و یک تم رنگی خنثی در این اتاق خواب نوجوان فضایی الهام بخش می سازد تا در آینده ی نزدیک با تغییر سلیقه ی نوجوان، به راحتی تغییر کند.

 

۲ -فضایی عملکردی

سطوح مختلف با ایجاد فضاهایی برای نگهداری و گذاشتن وسایل و رنگ زرد استفاده شده در این فضا، اتاق خواب را بسیار عملکردی کرده و براحتی با تغییر سلیقه، قابل تغییر است.

 

۳ – استفاده ی بهینه از فضا

یک تخت جذاب، یک نیمکت کنار پنجره، و یک میز مطالعه این فضا را اتاق خوابی ایده آل برای نوجوان کرده و فضایی است که نیاز های او را در خود جمع کرده است.

 

۴ – تخت خواب معلق

تخت خواب معلق در بالای فضای کار و میز مطالعه باعث شده که فضای کار و خواب از هم مجزا باشند.

 

۵ -استفاده از رنگ، مطابق سلیقه ی نوجوان

استفاده از رنگ های خاص و متمایز مورد علاقه ی نوجوانان و دکوری هایی که بازتاب احساسات و رفتار آنان است، روشی ساده برای طراحی اتاق خواب نوجوانان است که در آن احساس راحتی بکنند.

 

۶ – و باز هم تخت خواب معلق!

تخت های معلق لازم نیس که فقط در بالای فضای کار باشند. همانطور که در این عکس می بینید تخت بالای فضای نشستن قرار گرفته و در مواقعی که استفاده نمی شود به سمت دیوار جمع می شود.

 

۷ – استفاده از وسایل مورد علاقه نوجوان

آویزان کردن اسکیت بوردها می تواند بازتاب علاقه و سلیقه ی شخصی نوجوان باشد. همچنین رنگ های روشن آنها در تضاد با رنگ سیاه و سفید دیوارها، جالب و زیبا است.

 

۸ – طراحی تخت برای دوستان!

این اتاق خواب فضایی بزرگ برای استراحت، مطالعه و نواختن موسیقی فراهم کرده است. همچنین تختی اضافی در زیر تخت خواب تعبیه شده که می تواند بیرون کشیده شود و برای مهمان و یا دوست نوجوان استفاده شود.

 

۹ -فضای مطالعه ی دنج و راحت

این تخت خواب طوری طراحی شده که در زیر آن فضایی با عمق زیاد برای مطالعه و کار، فراهم شده است. همچنین فضاهایی برای نگهداری وسایل و کتاب هم به آن اضافه شده است.

 

۱۰ -طراحی فضای شاد و جالب

در این اتاق خواب بزرگ، فضای خواب،  فضای مطالعه و کار و یک فضای مشبک معلق، بخوبی سازماندهی شده اند و فضایی شاد و جالب، ایجاد کرده است.

 

۱۱ – طراحی کمد و کتابخانه

کمد ها و کتابخانه ی ساخته شده در اطراف این تخت خواب، فضایی راحت، گرم و نرم برای خواب، فراهم کرده است.

 

۱۲ – استفاده از شلف

قفسه های ساخته شده بر روی دیوار این اتاق، روشی عالی برای نمایش آثار و وسایل مورد علاقه است.

 

۱۳ – ایجاد اتاق در دل اتاق!

این اتاق خواب، می تواند رویای هر نوجوانی باشد. با ایده ی ایجاد یک اتاق در این اتاق، باعث شده که اتاق خواب نوجوان به یک آپارتمان کوچک، تبدیل شود و نوجوان احساس بیشتری از حفظ حریم خصوصی خود داشته باشد.

 

۱۴ – ترکیب رنگ های زیبا

استفاده از رو تختی هایی با ترکیب رنگی و الگویی مطابق سلیقه ی نوجوان، روشی خوب برای طراحی اتاق مطابق علاقه و سلیقه ی نوجوان است.

 

منبع : contemporist

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 − 4 =