کوشک - معماری پایدار
کوشک - معماری پایدار مرجع تخصصی دکوراسیون داخلی, مبلمان, مصالح ساختمانی, بازسازی ساختمان, طراحی نما

۷ ایده برای ایجاد یک اتاق خواب گرم و نرم!

0 2

ایده هایی برای طراحی اتاق خواب :

هنگام فصول سرد، ما همگی در تلاش هستیم که فضایی گرم تر، نه لزوما با گرم کردن دمای هوای فضا، ایجاد کنیم. بنابراین ما در این مطلب ۷ روش برای گرمی بخشیدن به اتاق خواب، بدون تغییر در درجه حرارت، به شما پیشنهاد خواهیم کرد.

۱- چوب

یکی از بهترین روش ها برای گرمی بخشیدن به فضا، استفاده از عناصر طبیعی است.  چوب یکی از گرم ترین متریال هایی است که می توانید پیدا کنید، مخصوصا رنگ های تیره تر آن.

استفاده از پانل های چوبی در قسمت هایی از دیوار، بعنوان پوشش تمام در و یا دیوار، بعنوان تاج تخت، بعنوان کفپوش یا در عناصر کوچک و ظریف تر مانند فریم تخت خواب، آباژور و یا چراغ خواب ها، حس گرمی به فضا، می بخشد.

۲- گیاهان

به عنوان عناصر طبیعی، استفاده از گیاهان در اتاق خواب، روشی دیگر برای گرمی بخشیدن به فضای شماست. آنها به فضا حال و هوای گرم و راحتی می بخشند. خاصیت تصفیه کردن هوای فضا توسط گیاهان، کمک می کند که هوای اتاق تازه و دعوت کننده باشد.

 

۳- فرش و قالیچه

اضافه کردن یک فرش به اتاق، بطور چشمگیری به فضا گرمی می بخشد. آنها بافت و عمق به فضا، اضافه می کنند و به کف سرد و سخت، گرمی و زیبایی، می بخشد. طیف وسیعی از رنگ، سبک و موادی که در آنها بکار می رود، بدان معنی است که با توجه به سبک اتاق خواب خود، می توانید براحتی فرشی که مناسب فضای شماست را پیدا کنید.

۴- بالش ها

روش دیگر برای اضافه کردن بافت و گرمی به اتاق خواب، استفاده از بالش ها، است. انبوهی از بالش های کرکی و گرم و نرم که روی تخت خواب شماست، احساس راحتی و گرمی به همراه دارد و باعث می شود که اتاق شما حس دعوت کنندگی داشته باشد. استفاده از بالش ها با اندازه، رنگ و جنس های متفاوت، می تواند حتی عمق و بافت بیشتری برای ایجاد گرمی خیلی بیشتر، به اتاق شما بیافزاید.

۵- روتختی و پتوهای زیبا و راحت

روتختی و یا پتوهای زیبایی که روی تخت و یا صندلی اتاق شما هستند، مقدار زیادی بافت و احساس گرمی هم بصورت ظاهری و هم به معنای واقعی کلمه، به اتاق شما، اضافه می کنند.

۶- لوازم هنری

اضافه کردن لوازم و تابلوهای هنری به اتاق خواب، روشی دیگر برای گرمی بخشیدن به فضای اتاق و شخصی تر کردن آن فضا، می باشد. شما به احتمال زیاد دوست دارید زمان بیشتری در فضایی که متناسب با احساس شماست را بگذرانید، و برای ایجاد این احساس، چه راهی بهتر از استفاده کردن از عکس های مورد علاقه، هنر های چاپی و یا تابلوهای نقاشی.

۷- مبلمان

استفاده از مبلمان در اتاق خواب، مانند یک صندلی راحتی و یا نیمکت پاتختی، البته با توجه به اندازه ی فضای شما، بافت و احساس گرمی به فضای شما اضافه می کند. این روشی خوب، مخصوصا برای اتاق خواب های بزرگ، برای گرمی بخشیدن به فضا، می باشد.

 

منبع : contemporist

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − 8 =