کوشک - معماری پایدار
کوشک - معماری پایدار مرجع تخصصی دکوراسیون داخلی, مبلمان, مصالح ساختمانی, بازسازی ساختمان, طراحی نما

رنگ آمیزی سرویس بهداشتی – ایده هایی خلاقانه و زیبا

0 10

رنگ آمیزی سرویس بهداشتی :

رنگ های خنثی , انتخاب مناسبی برای رنگ آمیزی سرویس بهداشتی می باشد. اما به این معنی نیست که ما حق استفاده از رنگ های پررنگ و شاد را نداریم، یا برای استفاده از آن محدودیت داریم. در چنین فضاهای کوچکی شاید استفاده از رنگ های خاص ریسک به نظر بیاید , اما در واقع خلاف این می باشد. لازم به ذکر است در فضاهای کوچک متمایز کردن یک قسمت آسان تر می باشد.

در اینجا ۱۰ روش آسان برای اضافه کردن رنگ های زیبا به طراحی سرویس بهداشتی آمده است. تا وقتی در این فضا هستید احساس خوب و تمیزی! داشته باشید.

 

۱رنگ آمیزی اولیه

رنگ آمیزی سرویس بهداشتی

در واقع نقاشی و رنگ آمیزی ساده ترین و مقرون به صرفه ترین راه برای حس بخشیدن به فضا می باشد. ما پیشنهاد میکنیم در ابتدا رنگی که دوست دارید را انتخاب کنید و از آن رنگ برای دورتادور فضای خود استفاده کنید.

 

۲دیواری که می خواهید متمایز کنید را انتخاب کنید.

رنگ آمیزی سرویس بهداشتی

اگر ایده رنگی کردن کل فضا برای شما کمی اغراق آمیز به نظر می رسد, این ایده را فقط بر روی یک دیوار اجرا کنید. در این بخش نکته اصلی، انتخاب دیوار مناسب، برای متمایز کردن می باشد. شاید دیواری انتخاب کنید که نقطه کانونی قوی دارد و یا دیواری که روبروی در است. بهرحال به نوعی انتخاب با خود شماست.

 

۳بازی با سرامیک و کاشی های رنگی

رنگ آمیزی سرویس بهداشتی

وقتی صحبت از کاشی می کنیم باید به این نکته توجه کنیم که در ابتدا در مورد کمیت آن می گوییم. آن زمان که کل فضا را از کاشی پر می کردند دیگر گذشته (البته می شود برای بعضی از کشورها استثنا قائل شد ). در عوض در سرویس های بهداشتی مدرن از کاشی های رنگی صرفا برای جلب توجه یک نقطه کانونی استفاده می شود.

 

۴رنگ آمیزی وان حمام

رنگ آمیزی سرویس بهداشتی

یک راه حل مدرن برای جلب توجه کردن و تاثیر پذیری بیشتر  ,  استفاده از وان های رنگی می باشد. شما می توانید وان را از جنس مس یا چینی های رنگی انتخاب کنید.اما حواستان باشد که هر کدام از این متریال هایی را که انتخاب می کنید به خوب بودن رنگ آن توجه کنید. یک رنگ زیبا تاثیر بیشتری بر روی رضایت مندی شما از طراحی خواهد داشت.

 

۵کمد و کابینت های سرویس بهداشتی را زیبا و جذاب طراحی کنید.

رنگ آمیزی سرویس بهداشتی

وقتی در مورد رنگ آمیزی سرویس بهداشتی و کمد و کابینت آن صحبت می کنیم, دو تا گزینه برای شما وجود دارد:

۱- رنگ را به دیواری که کابینت ها روبروی آن قرار دارند اضافه کنید.

۲- رنگ را به خود کابینت اضافه کنید.

توجه کنید که یک سطح را برای اضافه کردن رنگ به آن انتخاب کنید و بر روی سطح دیگر از رنگ خنثی استفاده نمایید تا تعادل ایجاد شود. اضافه کردن رنگ به زمینه معمولا برای پروژه های خانگی به دلیل این که کابینت ها سطح بزرگی را پوشش می دهند مناسب تر است. برای سطوح روی کابینت ها , بهترین گزینه انتخاب سنگ مرمر رنگی یا گرانیت می باشد.

 

۶از حوله های رنگارنگ استفاده کنید.

رنگ آمیزی سرویس بهداشتی

یکی از گزینه های عالی و البته ارزان استفاده از حوله ها با رنگ های متنوع می باشد چرا که آنها از هر زاویه ای در دید قرار می گیرند و برای استفاده کردن رنگ و ایده ای که در ذهنتان است، می تواند کمک حال شما شود.

 

۷وسایل دکور را فراموش نکنید.

رنگ آمیزی سرویس بهداشتی

خیلی ها یک تصور اشتباه دارند , چون فضای سرویس نسبت به بقیه فضا ها کوچکتر است پس نگرانی برای وجود دکور برای آن فضا وجود ندارد! اما اگر وسایل دکوری بخوبی در آن فضا جانمایی شود می تواند فضایی با احساس ,  زیبا و جذاب را القا کند. در نظر داشته باشید استفاده از شمع و یا قفسه های تزیینی برای دکور می تواند ایده و سلیقه شما را به خوبی نمایش دهد.

 

۸آویزان کردن تابلو های هنری پویا و رنگارنگ

رنگ آمیزی سرویس بهداشتی

یک روش آسان و مناسب، استفاده از تابلو های هنری رنگارنگ و زیبا می باشد. اگر بخوبی جانمایی شوند می توانند بسیار تاثیر گذار باشند. برای انتخاب یک تابلو باید گزینه رطوبت را مدنظر داشته باشید. مطمئن شوید که متریال تابلو در مقابل آب و رطوبت مقاوم باشد و یا از فریمی استفاده شود که از آن در مقابل رطوبت محافظت کند.

 

۹از گیاهان و گلها استفاده کنید.

رنگ آمیزی سرویس بهداشتی

اگر موارد بالا نمی تواند علایق شما را ارضا کند, کمی رنگ طبیعت را درفضا ترکیب کنید. اینکه گیاهان طبیعی هستند یا مصنوعی, سبز هستند یا رنگی به خودتان مربوط می شود. اما تعداد کمی گیاه می تواند رنگ های سرزنده و زیبایی به فضا اضافه کند.

شما کدام ایده را برای رنگ آمیزی سرویس بهداشتی خود می پسندید؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 4 =