کوشک - معماری پایدار
کوشک - معماری پایدار مرجع تخصصی دکوراسیون داخلی, مبلمان, مصالح ساختمانی, بازسازی ساختمان, طراحی نما

تعدادی ایده نورپردازی راه پله ها برای فضاهای داخلی مدرن!

0 13

نورپردازی:

modern-lighting-stairs

استفاده از روشنایی بر روی دیوار مجاور راه پله، گزینه ای برای نورپردازی راه پله ها است. بسته به سایز راه پله ی شما، ۳ یا ۴ لامپ، می تواند کافی باشد. در این مثال، لامپ های مستطیل شکل با طراحی راه پله ها و بقیه ی دکوراسیون، هماهنگ و بخوبی ترکیب شده است.

staircase-toronto

این یک مثال مشابه است اما در این مورد، چراغ ها بزرگ تر است و دارای جزئیات دقیق تر و هماهنگ تر چه از نظر متریال و چه از نظر فرم و مقیاس، است.

modern-staircase-beautiful-lights

نورهای ستاره شکل :

مثال دیگری که در عکس بالا مشاهده می کنید، می تواند بر روی دیوار نصب شود و طوری طراحی شده که نور را از چهار فضای کوچک به بیرون ساطع می کند که آن را شبیه ستاره های کوچک کرده است. آنها ظریف و شیک هستند و با طراحی زیبای راه پله، مطابقت دارد.

wood-stairs-light

این ایده هم مشابه نمونه ی قبلی است. در اینجا این چراغ ها کوچکتر و به هم نزدیکتر هستند. آنها شبیه ستاره های کوچکی هستند که نوری کافی دارند و راه پله را در طول شب، روشن می کنند.

modern-stairs

ایجاد تقارن در دید :

در این مثال چراغ ها بر روی پله ها نصب شدند. هر پله یک لامپ کوچک بر روی سطح خود و یکی دیگر در زیر آن، دارد که این باعث شده تصویری متقارن ایجاد کنند و وقتی از پایین یا از بالا دیده شوند، مشابه باشند.

minimalist-star-lighting

ایده ای مینیمالیست :

ایده ی دیگر ادغام روشنایی ها با پله هاست. این ایده باعث می شود که فضایی از پله ها اشغال نشود، اما ویژگی مهم تر این است که در عین کاربردی بودن، بسیار شیک است. این ایده ی خوب و مناسبی برای خانه های امروزی با فضای داخلی مینیمالیستی است.

classic-stairs

عکس بالا، ایده ی دیگری است که پله ها با LED ها نورپردازی شدند که انرژی کمتری مصرف می کند و باعث بهبود طراحی است. این LED ها کوچک هستند و هر یکی در میان بر پیشانی پله ها نصب شدند. آنها با نورپردازی نقطه ای سقف، هماهنگی دارند و ظاهری متحد و شیک ساخته اند.

unusual-stair-light

ایجاد حس جدایی بین راه پله و دیوار :

همانطور که در عکس بالا می بینید ایده ی دیگر نورپردازی روشن کردن پله ها از زیر آن است. نور تار و ظریفی تنها در بخش کوچکی از دیوار می تابد که راه پله ها را از دیوار مجاور آن، جدا می کند.

unusual-stair-light1

عکس بالا سیستم مشابه نمونه ی قبلی است اما با نورهای قویتر و روشن تر. در این مثال، کنتراست زیادی بین نور روشن و قسمت تیره ی راه پله، ایجاد شده است. این نور ساطع شده، لطیف و روشن با طیف زرد رنگ است که با دیوار و دکور داخلی فضا، هماهنگ است.

lighting-fixture

تاثیر بصری شیک :

سیستم مشابهی می تواند استفاده شود که پیشانی پله ها را از داخل روشن کند. اثری درخشان و شیک است و نور ظریف اما به اندازه ی کافی، قوی است. همچنین مقدار روشنایی هر پله کمی متفاوت است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست + 1 =