کوشک - معماری پایدار
کوشک - معماری پایدار مرجع تخصصی دکوراسیون داخلی, مبلمان, مصالح ساختمانی, بازسازی ساختمان, طراحی نما

پنجره ها در فضاهای مسکونی – ایده هایی زیبا برای طراحی

0 1

پنجره ها در فضاهای مسکونی :

طراحی پنجره ها در فضاهای مسکونی ، فاکتور مهمی در دکوراسیون داخلی هستند، چرا که کاراکتر خوبی در فضا دارد و نور طبیعی زیادی را فراهم میکند. نادیده گرفتن پنجره باعث می شود که چیدمان فضا ناتمام بنظر برسد.

این که آیا شما پرده، کرکره یا پیش آمدگی های لبه پنجره را انتخاب کنید، پنجره ها مکان خوبی برای تثبیت طراحی کلی اتاق و نشان دادن استایل شخصی خودتان می باشد. قبل از تصمیم گیری، تعیین کنید که پوشش پنجره چه عملکردی و زیبایی هایی را لازم است که از نظر شما عرضه کند. بعنوان مثال برای اتاق کار، کرکره ای که درخشش نور خورشید را مهار کند، انتخاب خوبی است. و یا یک کتیبه برای بالای پنجره فضای غذاخوری گزینه شیکی می باشد. اگر به دنبال ایجاد حریم خصوصی می باشید، پرده های ضخیم و مات را انتخاب کنید.

پرده های سفارشی می توانند گران باشند، بنابراین قبل از تصمیم گیری بخوبی روی کارآیی و سبک آن فکر کنید. گزینه های زیادی برای طراحی پنجره ها در فضاهای مسکونی وجود دارد که متناسب با بودجه های مختلف و سطوح مهارتی باشد.

در زیر به ۵ ایده برای طراحی پنجره، اشاره شده است.

کتیبه های چوبی

پنجره ها در فضاهای مسکونی, طراحی پنجره

کتیبه های چوبی یکی از کلاسیک ترین ایده ها برای تزیین پنجره ها در فضاهای مسکونی است، اما اغلب آنها در خانه های مدرن بخاطر ماهیت سنتی خود نادیده گرفته می شوند. با این حال، کتیبه ها به تنهایی می توانند یک ظاهر مدرن را خلق کنند. هرچند آنها می توانند با پرده ها ورنگ آمیزی بخوبی ترکیب شوند. اما کتیبه های چوبی به تنهایی برای آشپزخانه و حمام، جایی که رطوبت و آب می توانند به پارچه آسیب بزند، عالی هستند. اینها می توانند به بهترین نحو توسط یک نجار ماهر برای هر مکانی ساخته شوند. کتیبه ها، چوب پرده ها و ابزار جانبی پرده را با ظاهری لوکس پنهان می کند.

 

پنجره های رنگ آمیزی شده

پنجره ها در فضاهای مسکونی, طراحی پنجره

اگر شما عاشق نگاه کردن از چارچوب تمیز پنجره می باشید اما بودجه ی کافی برای نصب کتیبه ندارید شما همچنان می توانید پنجره ای زیبا بدون هرگونه الحاقاتی با استفاده از رنگ آمیزی زیبا، داشته باشید. سعی کنید که از رنگهای جسورانه و متمایز استفاده کنید، که ظاهر و دید آن را برجسته تر بکند. اما برای فروش بهتر رنگ قهوه ای تیره یا مشکی که ظاهری شیک ایجاد می کند را انتخاب کنید.

 

پرده های مات و تیره

پنجره ها در فضاهای مسکونی, طراحی پنجره

پرده های مخملی کلاسیک برای مسدود کردن نور عالی هستند، و می توانند به اتاق خواب شما احساس یک کاخ مجلل را بدهد. انتخاب های عالی دیگر برای پرده های مات شامل : پارچه های جیر، پارچه های بافته شده و ابریشم های گلدار، می باشد. رنگ های غیر معمول برای تاثیر بیشتر در هر دو فضای سنتی و مدرن، انتخاب کنید.

 

پرده های ساده و ظریف

پنجره ها در فضاهای مسکونی, طراحی پنجره

پرده های ساده و ظریف به یک دلیل پرفروش ترین پرده می باشند : آنها در هر اتاقی بدون هزینه کردن زیاد عالی بنظر می رسند. پرده های ساده و ظریف در حالی که اجازه ورود نور کافی به داخل فضا را می دهند یک حریم خصوصی را هم ایجاد می کنند. بنابراین آنها یک انتخاب عالی برای پنجره های رو به شمال و یا مناطق پرترافیک هستند. پرده های ساده ی سفید رنگ، فضایی زیبا و شادی بخش ایجاد می کنند و بهترین حالت، آویزان کردن آن از سقف تا کف می باشد. این پرده ها تنوع زیادی در رنگهای مختلف دارند، آن ها را با دیوار برای ایجاد تنوع جالب و بافت، مطابقت دهید، یا از رنگهای شاد و زیبا در یک فضا با دیوارهای ختثی، استفاده کنید که با کل فضا هم مطابقت کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 − یازده =