کوشک - معماری پایدار
کوشک - معماری پایدار مرجع تخصصی دکوراسیون داخلی, مبلمان, مصالح ساختمانی, بازسازی ساختمان, طراحی نما

دیوار بین کابینت ها – ایده هایی زیبا برای آشپزخانه!

0 49

دیوار بین کابینت ها :

دکوراسیون یک آشپزخانه بدون طراحی دیوار بین کابینت ها و فقط با استفاده از رنگ یا کاشی و سرامیک ساده, نمی تواند تمام شده تلقی شود. اما در همین زمان,ما می توانیم در یک فرصت مناسب قدرت خلاقیت و طراحی خود را به رخ بکشیم! کاری که خیلی از طراحان آن را نادیده گرفته یا به راحتی با یه طراحی ساده از کنار آن می گذرند.

درحالی که سطوح کف و روی کابینت ها معمولا دارای طراحی ساده و معمولی هستند، این بخش از فضای مورد بحث ما می تواند فرصتی مناسب برای تزریق توانایی طراحی ما و ساخت فضایی خاص و ایده آل شود. حالا این طرح می تواند , طرحی خاص از کاشی و یا یک رنگ شاخص (رنگ شاخص باید متناسب با محیط داخل آشپزخانه انتخاب شود) و طبیعتا جسورانه باشد!.

ممکن است با خودتان بگویید احتیاجی به این کارها نیست.!! باید گفت شما ناچار و مجبور به طراحی این بخش ها هستید. بعنوان مثال بخش پشت سینک ظرف شویی, چون هنگام غذا پختن و یا شستشوی ظروف پشت آنها کثیف می شوند و شما نیاز به سطوحی دارید که تمییز کردن آن ها راحت تر باشد. خیلی از شما ها شاید دقت نکرده باشید, که دیوار پشت اجاق گاز بعد از یک مدت استفاده  و پخت غدا، لزج و بیشتر وقت ها چسبناک میشود. حال ما میتوانیم برای هر یک از بخش ها بشکل زیبایی، هنر طراحی خودرا به تصویر بکشیم، طوری که مشکلات موجود در آشپزخانه های سنتی را براحتی برطرف کنیم.

شما می توانید از هر متریالی استفاده کنید. چوب بامبو,چوب پنبه و… البته تا زمانی که این وسایل با کیفیت بالا ساخته شده باشند.

در ادامه چند ایده برای این دیوار ها آمده است:

بهترین ایده ها برای دیوار بین کابینت ها:

  • سرامیک و کاشی
  • فولاد ضدزنگ(استیل)
  • سنگ
  • آجر
  • شیشه
  • متریال های غیر معمول

 

سرامیک و کاشی

دیوار بین کابینت ها, آشپزخانه

با توجه به اندازه ها , اشکال و رنگ های متنوع , سرامیک متنوع ترین انتخاب می تواند باشد. همیشه مقدار فضای کافی برای بازی با الگو های نصب سرامیک, با حفظ خطوط صاف و تمیزشان برای شما وجود دارد. مانند چسباندن آنها به ستون و یا اجرای آن به صورت زیگزاگی در گوشه های دیوار و..

لازم به ذکر است سرامیک به تعمیر و نگهداری کمی نیاز دارد که از لحاظ اقتصادی توجیه پذیری مناسبی دارد. فقط هنگام نصب آنها اطمینان حاصل نمایید که سرامیک ها لکه دار, لب پر و یا بعد از نصب، آب به پشت آنها نفوذ نکند و کاملا آب بندی شده باشند.

 

فولاد ضد زنگ ( استیل )

دیوار بین کابینت ها, آشپزخانه

اگر توجه کرده باشید, اکثر مردم داخل آشپزخانه های خود از لوازم از جنس استیل، استفاده می کنند. چرا که این لوازم همچنان ظاهری گیرا و کلاسیک دارند و همچنین مدرنیته و به روز هستند. استفاده از ورق های فلزی روی دیوار بین کابینت ها , چه بصورت تایل های شطرنجی و چه به صورت ساده، یک حس زیبا و کلاسیک بودن را انتقال می دهد و ظاهری یکنواخت و بسیار شیک ایجاد می کند. این متریال بسیار آسان تمیز می شود و نیاز به ملات برای چسباندن ندارد.

 

موزائیک و نقاط کانونی

دیوار بین کابینت ها, آشپزخانه

بهترین حالت ممکن برای ایجاد یک نقطه کانونی,دیوار پشت اجاق گاز می باشد.

می توانید با تغییر الگو یا رنگ در این بخش , نقطه کانونی و بخش قابل توجه ای، ایجاد کنید. خواه با کنار هم قراردادن آنها یا با ترکیب رنگ های مختلف و مکمل. البته اگر از لحاظ هزینه محدودیت دارید , می توانید برای دیوار پشت اجاق گاز از یک متریال خوب و زیبا و برای سایر بخش ها، از یک متریال ارزان استفاده نمایید.

 

سنگ های تزئینی

دیوار بین کابینت ها, آشپزخانه
سنگ ها بافت بسیار متفاوت تر و مشخص تری نسبت به سرامیک دارند و کنتراستی مناسب با سطوح صاف کابینت ها ایجاد می کنند.

سنگ ها به خاطر متخلخل بودن باعث می شوند که تمیز کردن آنها سخت شود و همچنین بیشتر در معرض خرد شدن و شکستن می باشند. به هرحال استفاده از سنگ هایی مانند گرانیت, مرمر و ..  بر روی سطح کابینت ها پیشنهاد می شود.

 

آجر

دیوار بین کابینت ها, آشپزخانه

استفاده از آجر باعث می شود تا گرمی همراه با سنت و مدرنیته تلفیق شود و حس جذاب بودن را به فرد منتقل کند. آجر هم مانند سنگ، تمیز کردنش سخت می باشد. ولی اگر به درستی نصب و اجرا شود می توان به راحتی از آن نگهداری کرد.

 

شیشه

دیوار بین کابینت ها, آشپزخانه

استفاده از شیشه بر روی دیوار بین دو کابینت بالا و پایین به چند دلیل رایج شده است :

  • ارزان بودن
  • مدرن بودن
  • نیاز به نگهداری کمتر
  • براحتی قابل سفارش دادن

شیشه، سطحی یکنواخت و بدون درز، ارایه می دهد و طبیعتا امتیاز بالاتری برای بازتاب و انعکاس نور دارد، که این خود باعث افزایش روشنایی و درخشندگی فضای آشپزخانه می شود.

 

مصالح غیر معمول

دیوار بین کابینت ها, آشپزخانه

مس, بامبو و یا تخته سیاه!, هیچ محدودیتی برای انتخاب متریال وجود ندارد..

هنگام انتخاب متریال بهتر است اول فکر کنید چه چیزی از این فضا می خواهید.

آیا شما مدام آشپزی می کنید(خانه دار هستید)؟ پس شما به چیزی احتیاج دارید که مدام لک نشود و یا تمیز کردن آن وقت شما را نگیرد.

محدودیت در بودجه؟پس سعی کنید از کاشی, سرامیک و گزینه های ارزانتر استفاده کنید.

در مورد رنگ حساس هستید؟یک رنگ خاص و جسورانه انتخاب کنید.

به دنبال فروش خانه هستید؟ پس سعی کنید از ایجاد نقاط کانونی اجتناب کنید و از یک طرحی ساده و با خطوط صاف و تمیز استفاده کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − 16 =