کوشک - معماری پایدار
کوشک - معماری پایدار مرجع تخصصی دکوراسیون داخلی, مبلمان, مصالح ساختمانی, بازسازی ساختمان, طراحی نما

۱۱ ایده برای بلندتر بنظر رسیدن فضای شما!

0 6

ایده های طراحی داخلی :

زندگی در فضاهایی با سقف کوتاه، می تواند خسته کننده و آزار دهنده باشد. اگر فضا به درستی دکور و چیدمان نشود، تاریکتر و کوچک تر از آنچه که هست بنظر می رسد.

در اینجا ۱۱ روش و ایده که شما می توانید استفاده کنید برای بلند تر و بزرگ تر جلوه دادن سقف کوتاه فضای خود، آورده ایم.

 

۱- مبلمان کوتاه

استفاده از مبلمان هایی که کف آنها به کف فضا نزدیک تر است، باعث می شود که فاصله ی بیشتری بین بالای مبلمان و سقف ایجاد شود و ارتفاع سقف بلندتر بنظر برسد.

 

۲- آینه های بلند

استفاده آینه ها به دلیل آنکه نور و روشنایی را به مقدار زیاد، منعکس می کنند، روشی عالی برای بزرگ تر جلوه دادن فضاها، می باشد. اگر آن ها بصورت عمودی قرار گیرند، فضا را بلند تر و با ارتفاع بیشتر جلوه می دهند و دید را به سمت بالا هدایت می کند.

 

۳- پرده های بلند

نصب میل پرده، درست در زیر سقف، چشم و دید را به سمت بالا هدایت می کند و باعث فریب مغز می شود که فکر کند پنجره بلندتر و بزرگ تر از آنچه که هست، است.

 

۴- خطوط عمودی

بسیار مشابه دو ایده ی بالا، خطوط عمودی هم دید را به سمت بالا هدایت می کنند و باعث می شوند که ارتفاع سقف، بلندتر بنظر برسد.

 

۵-  کنتراست بسیار کم بین سقف و دیوارها

رنگ آمیزی سقف با رنگ مشابه دیوارها یا با کنتراست خیلی کم، توهم بلندتر بودن دیوار ها را ایجاد می کند، گویی که دیوارها، ادامه دارند.

 

۶- لامپ های در سقف کار شده

لامپ های آویزان شده ی کوتاه، حتی می توانند باعث شوند که ارتفاع سقف کوتاه تر بنظر برسند. اما لامپ هایی که در داخل سقف کار شده اند، توجه به ارتفاع آن را از بین می برد و با ایجاد فضای بیشتر سقف برای انعکاس نور، آنرا بلندتر جلوه می دهد.

 

۷- کنج ها

قطعات بلند از مبلمان و با ارتفاع زیادتر مانند گیاهان دراز و یا لامپ های پایه دار زمینی را، در کنج ها قرار دهید تا چشم ها و دید را از داخل اتاق به کنج ها و به سمت بالا هدایت کند و ارتفاع سقف بلندتر بنظر برسد.

 

۸- نصب عمودی تابلوها

تابلوها، عکس ها و آثار هنری انتخاب کنید که نسبت طول به عرضشان خیلی بیشتر است و آنها را بصورت عمودی روی دیوار، نصب کنید تا دید را به سمت بالا هدایت کند و ارتفاع سقف، بلندتر بنظر برسد.

 

۹- دو نیم کردن رنگ آمیزی دیوارها 

رنگ آمیزی نیمه پایین دیوار ها به رنگ تیره تر و نیمه بالای دیوار و سقف با هم به رنگ روشن تر، باعث می شود که دیوارها بلندتر و ادامه دار بنظر برسند.

 

۱۰- رنگ آمیزی مورب

استفاده از الگوهای مورب و زاویه دار بر روی دیوار و رنگ آمیزی آنها مانند عکس پایین، می تواند به بلندتر نشان دادن سقف فضا، کمک کند.

 

۱۱- جسارت در استفاده از رنگ کافی

استفاده از فرش های پررنگ و متمایز، توجه ها را به سمت پایین و کف فضا، جلب می کند و باعث بلند تر بنظر رسیدن سقف فضا، می شود.

 

منبع : contemporist

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش − سه =