کوشک - معماری پایدار
کوشک - معماری پایدار مرجع تخصصی دکوراسیون داخلی, مبلمان, مصالح ساختمانی, بازسازی ساختمان, طراحی نما

رنگ آمیزی نشیمن و پذیرایی – ایده هایی خلاقانه در قلب خانه

0 23

رنگ آمیزی نشیمن و پذیرایی :

اتاق نشیمن و پذیرایی یکی از عمومی ترین فضاهای داخل خانه است. جایی است که میهمانان شما در آن حضور پیدا می کنند و شما می توانید شخصیت خود را به دوستان و اعضای فامیل ابراز کنید. اینکه شما ترجیح می دهید فضای جسورانه یا پر جنب و جوش یا آرامبخش و دلپذیر داشته باشید، طراحی و رنگ آمیزی نشیمن و پذیرایی شما باید بیانگر این علایق شما باشد.

یک روش ساده برای تزریق بیشتر خصوصیات شخصیتی خود به اتاق نشیمن، استفاده از رنگ آمیزی دیوارها می باشد. نقاشی و رنگ آمیزی دیوارها روشی برای بیان همه جانبه طراحی شما است که تغییری در میزان بودجه شما نمی دهد. شما می توانید از ایده های زیر برای رنگ آمیزی نشیمن و پذیرایی الهام بگیرید و بهترین آن را در خانه خود استفاده کنید.

 

استفاده از رنگ متمایز و پررنگ در یک دیوار

رنگ آمیزی نشیمن و پذیرایی

اگر شما دارای روحیه جسورانه ای می باشید، یک دیوار با شدت رنگی زیاد یکی از بهترین ایده های رنگ آمیزی نشیمن و پذیرایی برای روحیه شما و ایجاد یک نقطه کانونی در فضا می باشد. یک دیوار متمایز با شدت رنگی زیاد بهترین ایده برای برجسته کردن تابلوها یا آثار هنری می باشد. به خاطر داشته باشید که یک دیوار با شدت رنگی زیاد به یک رنگ محدود نمی شود. خطوط راه راه بهترین روش برای ترکیب رنگ های مختلف در دیوار مورد نظر شما می تواند باشد.

 

ایجاد کنتراست با سقف

رنگ آمیزی نشیمن و پذیرایی

سقف سطحی است که اغلب نادیده گرفته می شود. با اضافه کردن یک رنگ بر روی سقف، شما می توانید کنتراست بصری جالبی با دیوارها ایجاد کنید که فضا را پویاتر می کند. این تاثیر می تواند ظریف باشد، اگر شما از رنگ های مات و ملایم استفاده کنید. یا شما می توانید اتاق سفید خود را روشن تر کنید با یک رنگ جسورانه تر. اگر ارتفاع سقف شما کم است، انتخاب رنگ های خنک و ملایم مثل آبی یا یاسی می تواند ارتفاع را بلندتر به نظر برساند.

 

رنگ کف

رنگ آمیزی نشیمن و پذیرایی

رنگ آمیزی کف می تواند دنیایی از طراحی ها را در بر بگیرد، مخصوصا اگر انتخابتون کف های بتنی رنگ آمیزی شده باشد. برای طراحی های مدرن، رنگ های جسورانه یا سفید درخشان تاثیر خوبی دارد. شما همچنین می توانید از انواع کاشی های سنتی بصورت شطرنجی، با دو رنگ با کنتراست های مختلف، استفاده کنید. کف های بتنی براق به نظر می رسند، بویژه اگر با پوشش اپوکسی براقی که نور را به فضا منعکس می کنند، پوشیده شود. بتن همچنین می تواند بعنوان سطح پایانی ظریف رنگ آمیزی شود بطوریکه جلوه ای از طبیعت باشد.

 

ایجاد بافت

رنگ آمیزی نشیمن و پذیرایی

برای جلوه های جالب تر، می توانید هر یک از این ایده ها را با یک بافت زیبا ترکیب کنید. تکنیک های قدیمی زیادی برای ایجاد نمایی با چندین رنگ وجود دارد اما با استفاده از برس ها و غلتک های مخصوص می توانید در مدت زمان کمتری این نما را ایجاد کنید. اضافه کردن بافت به دیوارها یا سقف می تواند اتاق نشیمن شما را لوکس تر بنظر برساند. مخصوصا اگر شما این تکنیک را روی یک دیوار خاص با رنگ متفاوت و یک درجه کنتراست خوب بین سایه روشن ها استفاده کنید.

 

ایجاد یک نقاشی دیواری سفارشی

رنگ آمیزی نشیمن و پذیرایی

یکی از پرهیجان ترین ایده های رنگ آمیزی نشیمن و پذیرایی ، خلق یک نقاشی دیواری است. یک نقاشی دیواری می تواند قسمتی کوچک یا بزرگ و یا کل یک دیوار باشد. یک طرح تک رنگ یا رنگین کمانی از رنگ ها در فضای خود انتخاب کنید، هیچ قانونی اینجا وجود ندارد. از یک کار هنرمند محبوبتان الهام بگیرید، طرح های خودتان را بکشید، یا یک فرد حرفه ای را برای این کار استخدام کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده + هجده =