کوشک - معماری پایدار
کوشک - معماری پایدار مرجع تخصصی دکوراسیون داخلی, مبلمان, مصالح ساختمانی, بازسازی ساختمان, طراحی نما

۷ ایده برای ترکیب زیبای تلویزیون و شومینه!

0 31

دکوراسیون نشیمن و پذیرایی :

قرار دادن یک تلویزیون در کنار شومینه و در یک دیوار، نیاز به یک تعادل و توازن ظریف دارد. این دو نقطه ی عطف در فضای نشیمن، نیاز به یک برنامه و طراحی دقیق دارند که بتوانند فضای نشیمن را گرم تر و دعوت کننده تر کنند. به سایز و مقیاس تلویزیون و شومینه دقت کنید که برای طراحی بهتر، به هماهنگی تناسبات آن ها نیاز دارید. در ادامه چند نمونه از ترکیب تلویزیون و شومینه در کنار هم را خواهید دید که می تواند به شما برای طراحی فضای خود و ایجاد یک هارمونی مناسب، کمک کند.

۱ – پیوستگی و همکاری کامل :

تلویزیون را دقیقا بالای شومینه قرار دهید و این دو نقطه عطف نشیمن را در کنار هم قرار دهید.

نکات طراحی : اگر رنگ آمیزی شومینه و دیوار بالای آن که تلویزیون قرار دارد یکسان باشد، پیوستگی بیشتری ایجاد می شود.

 

۲ – جدا از هم : 

جانمایی تلویزیون و شومینه بصورت مجزا از هم، نیاز به طراحی استادانه و زیرکانه تری برای هماهنگی این دو نقطه ی کانونی دارد. یکی از روش های هماهنگی این دو نقطه، استفاده از متریال های مشابه و یا هماهنگ می باشد.

نکات طراحی : وقتی دو نقطه ی کانونی مجزا در فضای نشیمن دارید، به چیدمان مبلمان بیشتر توجه کنید. که آیا می خواهید فضای مهمان و یا فضای گفتگو در کنار شومینه باشد یا در کنار تلویزیون.

 

۳ – فرم هنری :

 در این عکس، تلویزیون و شومینه بصورت هنرمندانه ای با هم بر روی یک دیوار، ترکیب شده اند و فضایی مدرن و امروزی ایجاد کردند.

نکات طراحی :  در اینگونه طراحی ها می توانید از بقیه دیوار بالای شومینه برای طراحی کمد و قفسه ها، استفاده کنید.

 

۴ – ایجاد بافت :

شما می توانید از ترکیب تلویزیون و شومینه بر روی یک دیوار با ایجاد یک بافت زیبا و خلاقانه، استفاده کنید و توجه ها را به سمت این فضا جلب کنید.

نکات طراحی : حتی اگر شومینه شما در جلو و مرکز دید است، می توانید با استفاده از رنگ های خنثی و مشابه پس زمینه برای قاب دور شومینه، آن را استتار کنید.

۵ – هماهنگی در مقیاس :

در این عکس تلویزیون و شومینه که در بالا و پایین هم قرار گرفته اند، کاملا هم اندازه هستند. استفاده از اجزای هم اندازه باعث بهتر ترکیب و هماهنگ شدن آنها با هم می شود.

نکات طراحی : وقتی تلویزیون را بالای شومینه قرار می دهید به سطح تراز قرار گیری آن دقت کنید. چرا که مسلما شما نمی خواهید برای تماشای تلویزیون سر خود را بالا نگه دارید و باید ارتفاع تلویزیون هماهنگ با ارتفاع چشم شما، وقتی رو مبل نشستید، باشد.

 

۶ – در کنار هم :

می توان این دو عنصر را در کنار هم و هماهنگ با هم قرار داد. وقتی سایز هر دو تقریبا مشابه باشد، توازن و تعادل بیشتری برقرار می شود. متریال های استفاده شده می توانند تضاد بین این دو بخش ایجاد کنند و در عین حال هماهنگ با بقیه ی فضا باشند.

نکات طراحی : اگر تمایلی به استفاده از بتن در اطراف شومینه خود ندارید، می توانید از کاشی یا رنگ های خاکستری یا خنثی برای هماهنگی بیشتر با بقیه فضا، استفاده کنید.

 

۷ – همکاری ۳ جانبه :

در این عکس با ترکیب شومینه، تلویزیون و یک تابلوی هنری، یک طرح و ترکیب نامتقارن خیلی زیبا و هماهنگ، ایجاد شده است.

نکات طراحی : وقتی می خواهید یک تابلوی هنری بالای شومینه قرار دهید قبل از خرید حتما مطمئن شوید که حرارت ایجاد شده از شومینه روی تابلو تاثیر منفی نداشته باشد.

 

راهنمایی بیشتر در ترکیب جداگانه :

گاهی اوقات بهترین روش برای ترکیب این دو نقطه ی کانونی، قرار دادن آنها بصورت جداگانه است. این طراحی باعث می شود که از دیوارهای زاویه دار و یا گوشه های فضا، استفاده ی بهتر و کاربردی تری شود.

نکات طراحی : می توانید با قفسه بندی اطراف تلویزیون و یا شومینه هماهنگی و هارمونی بهتری بین این دو فضا، برقرار کنید.

 

منبع : houzz

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده + چهارده =