کوشک - معماری پایدار
کوشک - معماری پایدار مرجع تخصصی دکوراسیون داخلی, مبلمان, مصالح ساختمانی, بازسازی ساختمان, طراحی نما

ایده هایی برای چیدمان مبلمان نشیمن های کوچک!

0 16

دکوراسیون نشیمن و پذیرایی :

تغییر چیدمان مبلمان می تواند کاری سرگرم کننده باشد و باعث تغییر روحیه شود. اما فقط در فضاهای بزرگ جای مانور زیاد برای تغییر چیدمان داریم. اگر نشیمن شما کوچک باشد (۲۰ متر مربع یا کوچک تر)، شاید خیلی جای بازی برای تغییر چیدمان نداشته باشید و باید بهترین چیدمان که نشیمن شما را بزرگ تر نشان دهد را انتخاب کنید.

در این مطلب مثال هایی را می بینید که به شما در چیدمان خوب مبلمان در نشیمن های کوچک، کمک می کند.

۱ – کاناپه + صندلی های جمع و جور

مبل راحتی L یا U شکل، فضای بیشتری برای نشستن مهمانان، فراهم می کند. در کنار این مبل هم اگر نیاز شد می توان ۱ یا ۲ صندلی جمع و جور هم گذاشت. این صندلی ها نه تنها جای کمتری اشغال می کنند بلکه کمی هم کنتراست بصری، ایجاد می کنند. این مدل چیدمان به نسبت مدل های دیگر، جای کمتری را اشغال می کنند.

 

۲ – مبل های بدون دسته

این مبل ها هم جای کمتری را اشغال می کنند. مخصوصا اگر در گوشه های فضا هم از این مبل ها استفاده شود جای کمتری را اشغال کرده و باعث می شود گوشه های فضا هم عملکردی شود. سعی کنید میز و صندلی غذا خوری را هم هماهنگ با مبل، انتخاب کنید که در صورت نیاز و داشتن مهمان، از این صندلی ها استفاده کنید.

 

۳ – مبل های دو نفره جمع و جور

این مدل مبل ها هم وقتی در مقابل هم قرار می گیرند، جای کمتری را اشغال می کنند. می توان در کنار آنها از یک یا دو مبل یک نفره هم (اگر فضا بود) استفاده کرد. این مدل چیدمان بغیر از اشغال فضای کمتر، فضای صمیمانه تری برای گفتگو و دور هم بودن، ایجاد می کند.

 

۴ – مبل راحتی + پاف جلو مبلی

این مدل مبل بسیار مناسب برای نشیمن های باریک است، مخصوصا اگر از یک سمت فضا  رفت و آمد می شود. در هنگام تماشای فیلم، میتوان یک سینی فنجان قهوه را روی پاف جلوی مبل گذاشت و یا اینکه پای خود را روی آن بگذارید و براحتی فیلم تماشا کنید.

 

۵ – کاناپه + یک جفت پاف کوچک

استفاده از دو پاف کوچک به جای استفاده از یک پاف بزرگ تر، این مزیت را دارد که شما می توانید از یکی بعنوان صندلی و از دیگری بعنوان میز، استفاده کنید و یا براحتی می توانید آن ها را حرکت داده و در جای مورد نیاز بگذارید.

 

۶ – کاناپه + پاف های کوچک + میز بلند

اگر فضای نشیمن شما خیلی کوچک است و فضای کافی برای قرار دادن میز غذا خوری نیست، به جای میز جلو مبلی از یک میز غذاخوری کوچک، استفاده کنید. استفاده از پاف های کوچک هم، به شما آزادی عمل بیشتری می دهد و فضا بسته و تنگ نمی شود.

 

۷ – کاناپه + ۲ عدد صندلی

استفاده از یک کاناپه ی ۲ یا ۳ نفره و ۲ عدد صندلی، راه حل خوبی برای ایجاد یک فضای گفتگوی صمیمانه است. همچنین شما می توانید برای ایجاد کمی تنوع از پارچه رو مبلی های متفاوت اما هماهنگ با هم، استفاده کنید.

 

۸ – کاناپه بدون میز جلو مبلی

گاهی اوقات یک میز جلو مبلی، فضای زیادی را اشغال می کند. به جای آن استفاده از یک میز تلویزیون عمیق تر و مناسب تر، می تواند آن را کاربردی تر کند و بتوانید کتاب یا وسایل لازم را روی آن بگذارید. یک میز کوچک در کناره های کاناپه هم می تواند وظیفه ی یک میز جلو مبلی را ایفا کند و در عین حال، جای کمتری را اشغال کند.

 

۹ – میز جلو مبلی جمع و جور و جمع شونده

وقتی شما، صرف نظر از مدل چیدمان مبلمان، فضای بیشتری در نشیمن برای حرکت داشته باشید، احساس راحتی بیشتری می کنید.حال اگر از میز جلو مبلی جمع و جور و تاشونده استفاده کنید، فضای حرکت بیشتری برای حرکت بین مبل ها خواهید داشت.

 

۱۰ – نصب بعضی لوازم روی دیوار

تا جایی که ممکن است، بدنبال راهی باشید که بعضی لوازم را از کف فضا، حذف کنید. بعنوان مثال، به جای استفاده از آباژور های زمینی، از چراغ های نصب شده روی دیوار، استفاده کنید و یا از قفسه یا میز های نصب شده روی دیوار هم راه حل خوبی برای اشغال فضای کمتر است.

علاوه بر ترکیب چیدمان مبلمان که در بالا خواندید، سعی کنید از میلمان ها به رنگ روشن استفاده کنید تا فضا بزرگ تر و دلباز تر، احساس شود. سعی کنید اگر از دکوری و یا آثار هنری برای تزیین فضای خود استفاده می کنید، سایز کوچکتر آنها را استفاده کنید که فضای کمتری را اشغال کند.

در آخر، بهترین کار در مورد یک نشیمن کوچک، استفاده از مبلمان های کوچک تر و جمع و جورتر است.

 

منبع : houzz.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 1 =