کوشک - معماری پایدار
کوشک - معماری پایدار مرجع تخصصی دکوراسیون داخلی, مبلمان, مصالح ساختمانی, بازسازی ساختمان, طراحی نما

طرح های موزائیکی که می توانند دکور خانه شما را تغییر دهند!

0 4

طرح های موزائیکی زیبا :

ایجاد ویژگی های خاص برای منزلتان، چیزی است که دکوراسیون داخلی را بسیار سرگرم کننده و جالب می کند. یک روش که با آن می توانید فضا را خاص کنید، استفاده از طرح های موزائیکی و سرامیکی است. به این پروژه ها نگاهی بیاندازید.

وان حمام موزائیکی

طرح های موزائیکی در دکوراسیون داخلی, وان موزائیکی

وان خود را بازسازی کنید و از کاشی های سرامیکی استفاده کنید. ابتدا یک کاشی شیشه ای موزائیکی که دوست دارید انتخاب کنید، و شروع به چسباندن کاشی به سطح وان کنید. کاشی ها را محکم کنید و کار تمام می شود. این کار خیلی سخت نیست و نتیجه قابل توجه است.

تبدیل یک صندلی کهنه به یک پاتختی

طرح های موزائیکی در دکوراسیون داخلی, قاب عکس موزائیکی

یکی دیگر از کارهایی که می توانید انجام دهید، درست کردن یک پاتختی خاص و دلخواه خودتان است. قطعاتی از شیشه های رنگی انتخاب کنید و آنها را به پاتختی بچسبانید. شما حتی می توانید یک الگو یا یک طراحی درست کنید. همچنین به سادگی می توانید رنگ ها و شکل ها را بطور رندوم ترکیب کنید.

بازسازی یک میز کوچک :

طرح های موزائیکی در دکوراسیون داخلی, میز موزائیکی

بطور مشابه می توانید، میزتان را نوسازی کنید. شما می توانید از یک میز قدیمی خش دار یا میزی که دیگر برایتان جذاب نیست استفاده کنید. پایه ها و کناره ها را سنباده بزنید تا هرگونه چسب یا بقایای دیگر را پاک کنید و سپس میز را رنگ کنید. چند کاشی شیشه ای انتخاب کنید و آنها را قرار دهید تا الگویی که می خواهید را بسازید. ملات بکار ببرید و سپس کاشی ها را در محل روی میز قرار دهید. سپس از یک اسفنج برای تمیز کردن کاشی ها استفاده کنید.

آینه موزائیکی

طرح های موزائیکی در دکوراسیون داخلی, آینه موزائیکی

شما می توانید یک آینه موزائیکی دوست داشتنی برای خانه خود بسازید. شما به یک آینه، رنگ اکریلیک سفید، رنگ اکریلیک طلایی، یک قلم مو رنگ، نوار چسب رنگزنی، و موزائیک آینه ای در رنگی که دوست دارید، نیاز خواهید داشت. نوار چسب رنگزنی را برای داخل مرزهای آینه بکار ببرید، سپس یک پوشش پایه سفید بکار ببرید. لایه دوم را طلایی رنگ کنید و شروع به چسباندن قطعات موزائیک کنید.

سطح موزائیکی روی میز :

طرح های موزائیکی در دکوراسیون داخلی, میز موزائیکی

برای تزئین سطح روی میز با کاشی، چند مرحله است که باید آنها را دنبال کنید. ابتدا، کاشی ها را با یک چکش بشکنید. سپس آنها را مرتب و دسته بندی کنید. بر روی میز کار در بخش های کوچک چسب پخش کنید و شروع به مرتب کردن کاشی ها کنید. هنگامی که نیاز بود، آنها را تر و تمیز کنید. پس از آن، بین کاشی ها ملات بکار ببرید و اجازه دهید به مدت ۲۴ ساعت خشک شود. اپوکسی را مخلوط کنید و آن را روی کل سطح روی میز بریزید. به آن اجازه دهید تا برای ۲۴ ساعت دیگر نشست کند.

استفاده از قطعات موزائیکی برای دیوار پشت سینک :

طرح های موزائیکی در دکوراسیون داخلی, دیوار پشت سینک موزائیکی

برای انتخاب یک تخته سنگ برای آشپزخانه خود مشکل دارید؟ یک موزائیک با تکه های کوچکتر شیشه های رنگی چطور است؟ چند شیشه دهن گشاد بردارید و آنها را به قطعاتی بشکنید. سپس کمی چسب بردارید و آن را بر روی دیوار یک قسمت، بکار ببرید. چسب را روی پشت هر قطعه از شیشه قرار دهید و سپس آن را در محل فشار دهید. اطمینان حاصل کنید که ایمن است. تا زمانی که کل آن بخش از دیوار پوشش داده شود، ادامه دهید. ملات بدون سنباده بردارید و آن را بین قطعات شیشه ای بکار ببرید، یا بهتر است، از آن برای پوشش دادن همه چیز استفاده کنید و سپس کاشی ها را با یک اسفنج تمیز کنید.

طرحی دیگر از آینه ی موزائیکی :

طرح های موزائیکی در دکوراسیون داخلی, آینه ی موزائیکی

اگر آینه ی موزائیکی را دوست دارید، در اینجا یک مورد مشابه است. این بار یک آینه گرد استفاده شده. لوازم مورد نیاز عبارتند از یک چسب قوی، کاشی های موزائیکی، یک آینه، بورد پشتیبان، و ملات. آینه را به بورد بچسبانید. سپس یکی یکی کاشی ها را بر روی بورد پشتیبان بچسبانید. ملات بکار ببرید، اجازه دهید خشک شود و تکرار کنید. اضافی ها و آینه را تمیز کنید.

گلدان های موزائیکی

طرح های موزائیکی در دکوراسیون داخلی, گلدان موزائیکی

شما می توانید کاشی های موزائیکی را برای تزئین یک گلدان گل نیز استفاده کنید. این کار ساده است. شما به یک گلدان سفالی، اسپری رنگ، چسب صنعتی، و کاشی های موزائیکی یا تراشه های پُر کننده گلدان نیاز دارید. رنگ را به گلدان اسپری کنید و اجازه دهید خشک شود. سپس چسب را برای پشت هر قطعه بکار ببرید و آن را فشار دهید تا زمانی که کل گلدان را با این کار پوشش دهید.

قاب عکس های موزائیکی :

طرح های موزائیکی در دکوراسیون داخلی, قاب عکس موزائیکی

اگر بخواهید می توانید یک قاب عکس با طرح های موزائیکی هم درست کنید که می توانید یا برای خود نگه دارید یا بعنوان یک هدیه ارائه دهید. با برش یک مقوا به صورت مستطیل، یک قاب بسازید. کاشی های موزائیکی را ببُرید و آنها را بر حسب رنگ مرتب کنید. سپس آنها را به قاب بچسبانید. عکس اضافه کنید و همچنین یک پایه و آن را به پشت قاب بچسبانید.

سنگ فرش های موزائیکی

طرح های موزائیکی در دکوراسیون داخلی, سنگ فرش موزائیکی

شما می توانید چیزی برای بیرون خانه نیز بسازید. برای مثال، در اینجا می توانید سنگ فرش ها و طرح های موزائیکی بسازید. شما به یک قالب، مخلوط ملات، یک سطل، دستکش، و آیتم های تزئینی نیاز دارید. یک طراحی در نظر بگیرید و سپس ملات را با آب مخلوط کنید. مخلوط را در قالب بریزید و آیتم های تزئینی را جاسازی کنید. اجازه دهید خشک شود و سنگ ها آماده آوردن و استفاده هستند.

سینی موزائیکی

طرح های موزائیکی در دکوراسیون داخلی, سینی موزائیکی

یکی دیگر از طرح های موزائیکی دوست داشتنی که می توانید درست کنید، یک سینی موزائیکی صدفی است. در ابتدا به آرامی سینی را سنباده بزنید، تا هر گونه ضایعات پاک شود. سپس چند لایه رنگ اسپری کنید. پوشش نازکی از چسب را برای بخش کوچکی از سینی بکار ببرید و تکه های کاشی را اضافه کنید. وقتی که یک بخش را پوشش دادید، روند را تکرار کنید. پس از آن، چسب اضافه کنید. اضافی ها را بتراشید و کاشی ها را با یک اسفنج تمیز کنید.

جاصابونی موزائیکی :

طرح های موزائیکی در دکوراسیون داخلی, پروژه های DIY

شما می توانید برای دستشویی یک جاصابونی موزائیکی بسازید. در ابتدا کاشی ها و قطعات سرامیکی را جمع آوری کنید. شما می توانید از جواهرات بدلی نیز استفاده کنید. سپس یک بشقاب کوچک سفالی بردارید و آن را بتونه بزنید. چسب کاشی را بر روی بشقاب کوچک پخش کنید و قطعات کاشی را در چسب فشار دهید. ملات پودری شنی را با آب مخلوط کنید و آن را برای کل سطح بکار ببرید. اضافی ها را پاک کنید.

آستانه های پنجره ی موزائیکی :

طرح های موزائیکی در دکوراسیون داخلی, پروژه های DIY طرح های موزائیکی در دکوراسیون داخلی, پروژه های DIY

شما می توانید از طرح های موزائیکی و کاشی ها برای پروژه هایی مانند این یکی هم استفاده کنید. قطعاتی از کاشی که می خواهید استفاده کنید را انتخاب کنید، آستانه پنجره را اندازه بگیرید. سپس قطعات را بگذارید تا بفهمید چگونه می خواهید آنها را ترکیب کنید. از چسب کاشی برای چسباندن هر قطعه در محل استفاده کنید. اجازه دهید خشک شود و ملات بکار ببرید. بگذارید به مدت یک روز نشست کند و سپس اضافی ها را پاک کنید.

گلدان چوبی کاشی کاری شده :

طرح های موزائیکی در دکوراسیون داخلی, گلدان موزائیکی طرح های موزائیکی در دکوراسیون داخلی, گلدان موزائیکی طرح های موزائیکی در دکوراسیون داخلی, گلدان موزائیکی

گلدان چوبی با کاشی های قهوه ای و طلایی، که در این مثال، گل داوودی به آن اضافه شده، شگفت انگیز به نظر می رسد.

 

منبع : homedit

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 1 =