کوشک - معماری پایدار
کوشک - معماری پایدار مرجع تخصصی دکوراسیون داخلی, مبلمان, مصالح ساختمانی, بازسازی ساختمان, طراحی نما

شارژ سریع اتوبوس های الکتریکی ژنو در ۱۵ ثانیه – تکنولوژی سبز

0 1

شارژ سریع اتوبوس های الکتریکی :

بعد از یک پروژه ی آزمایشی موفق، شرکت فناوری ABB موفق به بستن قراردادی با شرکت Tranports Public Genevois شده است.  این یک پروژه ی انقلابی است که می تواند حمل و نقل شهری را کاملا متحول کند. این فناوری شارژ سریع اتوبوس های الکتریکی در سوئیس را کمتر از ۱۵ ثانیه امکان پذیر، خواهد کرد.

ABB این تکنولوژی را برای تغذیه سیستم های اتوبوس برقی TOSA فراهم خواهد کرد. شامل ساخت ۱۳ ایستگاه شارژ سریع در خط ۲۳ ژنو (مسیر بین حومه شهر و فرودگاه) می باشد. لازم به ذکر است این قرارداد شامل ۵ سال خدمات نگهداری و تعمیرات نیز می باشد.

شارژ سریع!

اتوبوس ها در کسری از ثانیه می توانند به شارژ متصل شوند و در ۱۵ ثانیه ابتدایی ۶۰۰ کیلو وات انرژی دریافت کنند. بنابراین با این تکنولوژی، اتوبوس برقی می تواند در عرض ۴ تا ۵ دقیقه به طور کامل شارژ شود. این اتوبوس ها در طول روز می توانند به بیش از ۱۰۰۰۰ نفر خدمات دهند. شرکت ABB تخمین زده که این اتوبوس های جدید سالانه باعث می شوند ۱۰۰۰ تن دی اکسید کربن کمتری تولید شود. به علاوه اینکه آلودگی صوتی بسیار کمی در شهر به وجود می آورند.

اتوبوس TOSA به وسیله شرکت ABB و با همکاری دفتر توسعه صنایع و فناوری (OPI) و شرکت برق SIG توسعه داده شده است. طبق گفته ABB این پروژه در سال ۲۰۱۸ به طور کامل راه اندازی خواهد شد.

به نظر می رسد یک گام بلند به دستیابی حمل و نقل الکتریکی تمیز و بدون انتشار گازهای گلخانه ای، نزدیک تر شده ایم.

حمل و نقل شهری, شارژ سریع اتوبوس های الکتریکی

شارژ سریع اتوبوس های الکتریکی

 

منبع : inhabitat.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × چهار =