کوشک - معماری پایدار
کوشک - معماری پایدار مرجع تخصصی دکوراسیون داخلی, مبلمان, مصالح ساختمانی, بازسازی ساختمان, طراحی نما

چند نمونه از طراحی بالکن های زیبا در نمای ساختمان – قسمت (۲)

0 301

طراحی بالکن های زیبا در نمای ساختمان ها :

طراحی بالکن های زیبا همیشه برای طراحی کلی ساختار و ساختمان ها، ضروری نیستند. با اینحال، مواردی هست که بالکن در نما با ساختمان ترکیب شده و به بخشی جدا ناپذیر تبدیل شده است. این بالکن ها، بخوبی با نما ترکیب شده و تبدیل به عنصری شاخص و متمایز شده اند.

در ادامه تعدادی ساختمان را خواهیم دید که بالکن، یکی از عنصر های اصلی طراحی نمای آنها، می باشد. نمونه هایی که در اینجا آمده است هیچ کدام شببیه یکدیگر نیستند و همین باعث می شود که هرکدام از این نمونه ها، متمایز و شاخص باشند.

 

طراحی بالکن های زیبا در نمای ساختمان طراحی بالکن های زیبا در نمای ساختمان

یک مثال خوب، نمای این ساختمان فوق العاده زیبا است که با پانل های چوبی عمودی پوشیده شده است و بالکن های زیبایی در نما، خودنمایی می کنند. این ساختمان اداری – تجاری در سعادت آباد تهران است و توسط LP2 طراحی شده است. در این نما، بالکن ها به خوبی با یکدیگر ترکیب شده اند و به بخش جدا ناپذیری در نما، تبدیل شده اند.

 

طراحی بالکن های زیبا در نمای ساختمان طراحی بالکن های زیبا در نمای ساختمان

تنوع در اندازه و شکل :

مثال دیگر از یک ساختمانی که از بالکن برای ایجاد نمایی منحصر بفرد استفاده کرده، مجتمع آپارتمانی Estebsn است که توسط Leibar – Seigneurin طراحی شده است. در این ساختمان، بالکن ها اندازه و شکل متنوعی دارند و بنظر می رسد که به صورت تصادفی و بدون هیچ الگویی در نما قرار گرفته اند. این کاملا غیر معمول است، در مقایسه با آپارتمان های سنتی که همه چیز منظم و به ترتیب قرار گرفته است.

 

طراحی بالکن های زیبا در نمای ساختمان طراحی بالکن های زیبا در نمای ساختمان طراحی بالکن های زیبا در نمای ساختمان

این دو بالکن بزرگ باعث متمایز شدن این ساختمان شده، که توسط Moussafir Architects طراحی شده است. این طراحی، بخشی ازیک پروژه ی بازسازی محله ای در شمال پاریس است. استراتژی این طراحی، ساده، گیرا و قابل توجه است. دو بالکن اندکی از نمای ساختمان جلو آمده و با متریالی متفاوت، ساخته شده است. بعلاوه، رنگ بالکن ها هم باعث بیشتر نمایان شدن آنها شده است.

 

طراحی بالکن های زیبا در نمای ساختمان طراحی بالکن های زیبا در نمای ساختمان طراحی بالکن های زیبا در نمای ساختمان

طراحی ساده :

اگرچه ممکن است، اما ضروری نیست که یک بالکن برای نمایان و چشمگیر شدن، بطور آشکار غیر معمول باشد. در حقیقت، طراحی های ساده مانند این مجتمع مسکونی که توسط Erredeeme طراحی شده، می تواند بدون تلاش بسیار زیاد، به نما فریبندگی و جذابیت دهد. بالکن های این پروژه زیبا و ظریف هستند که در یک الگوی منظم و با رنگی متضاد با رنگ نما، در کنار هم قرار گرفته اند.

 

طراحی بالکن های زیبا در نمای ساختمان

در این ساختمان که توسط Ofis Architects طراحی شده، معمار از بالکن ها به نفع ساختمان، با یک روش خوب اسفاده کرده است. این دو آپارتمان، شامل ۳۰ واحد با ابعاد مختلف یک استودیوی کوچک تا یک خانه ی سه خوابه، است. بالکن ها ذوزنقه ای شکل هستند و فضای داخل خانه را بدون اضافه شدن قیمت خانه، افزایش می دهد. آنها همچنین دید به سمت ساحل دارند.

 

طراحی بالکن های زیبا در نمای ساختمان طراحی بالکن های زیبا در نمای ساختمان طراحی بالکن های زیبا در نمای ساختمان

تنوع در رنگ و فرم های هندسی :

حرف های زیادی در مورد بالکن های این ساختمان که توسط Bernard Buhler Aarchitects طراحی شده، وجود دارد. این ساختمان در یک چهارراه قرار دارد. به همین دلیل، همه ی نماهای این ساختمان، نمای اصلی محسوب می شوند. این ساختمان به لطف بالکن های خود، رنگارنگ و فوق مدرن به نظر می رسد. همه ی آنها یک شکل نیستند. بعضی از آنها کاملا ساده و شبیه جعبه های قرمز توخالی چسبیده به نمای خاکستری هستند. بعضی، فرم های با زاویه تند دارند و بعضی دیگر که جذاب ترین آنها هستند فرم های هندسی جالب دارند. هر کدام با شکل و رنگ منحصربفرد خود هستند.

 

طراحی بالکن های زیبا در نمای ساختمان طراحی بالکن های زیبا در نمای ساختمان

این آپارتمان مسکونی با بالکن های رنگی در پاریس، توسط XTU Architects طراحی شده است. تمام واحدها دارای بالکن است که از نمای ساختمان، کنسول شده اند. این بالکن ها نرده های شیشه ای دارند. این بالکن ها با کنسول شدن از نما، فضای بیشتری به داخل خانه ها اضافه کرده اند.

 

منبع : homedit

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 1 =