کوشک - معماری پایدار
کوشک - معماری پایدار مرجع تخصصی دکوراسیون داخلی, مبلمان, مصالح ساختمانی, بازسازی ساختمان, طراحی نما

چند نمونه از طراحی بالکن های زیبا در نمای ساختمان – قسمت (۱)

0 324

بالکن های زیبا در نمای ساختمان :

بالکن ها همیشه برای طراحی کلی ساختار و ساختمان ها، ضروری نیستند. با اینحال، مواردی هست که بالکن های زیبا در نمای ساختمان, ترکیب شده و به بخشی جدا ناپذیر تبدیل شده است. این بالکن ها، بخوبی با نما ترکیب شده و تبدیل به عنصری شاخص و متمایز شده اند.

در ادامه تعدادی ساختمان را خواهیم دید که بالکن، یکی از عنصر های اصلی طراحی نمای آنها، می باشد. نمونه هایی که در اینجا آمده است هیچ کدام شببیه یکدیگر نیستند و همین باعث می شود که هرکدام از این نمونه ها، متمایز و شاخص باشند.

 

بالکن های زیبا در نمای ساختمان

نمای رنگارنگ :

هتل Hesperia Bilbao یک نمای منحصربفرد متشکل از جعبه های کوچک رنگی به عنوان بالکن، دارد. از شش رنگ قرمز، زرد، آبی، سبز، بنفش و نارنجی، برای این بالکن ها استفاده شده است. رنگ ها بطور تصادفی سازماندهی شدند و نمایی چشم نواز، بوجود آوردند که توجه ها را به خود جلب می کند. بعلاوه، بالکن های زیبا در نمای ساختمان, به ساختمان ظاهری به یاد ماندنی بخشیده و آن را به نقطه ی عطفی زیبا تبدیل کرده است.

 

بالکن های زیبا در نمای ساختمان

بالکن های زیبا در نمای ساختمان

این ساختمان با نمای بسیار زیبا توسط Skylab Arquitetos، در برزیل، طراحی شده است که ساخت آن در سال ۲۰۱۳، به اتمام رسید. نما از بالکن های دراز و نامتقارن، با خطوط مورب و مستقیم تشکیل شده که به صورت اتفاقی و تندیس گونه روی نما قرار گرفته اند. معماران با اشکال و تناسبات، برای متمایز و شاخص کردن این ساختمان با روشی ظریف و زیرکانه، بازی کرده اند.

 

بالکن های زیبا در نمای ساختمان

بالکن های زیبا در نمای ساختمان

بالکن های پیوسته :

این ساختمان توسط معماران Bernard Khoury طراحی شده و بالکن های یکپارچه ی آن از نما جلو آمدند. در واقع همین ویژگی، این ساختمان را متمایز و شاخص کرده است. این بالکن ها و راه پله ها بهم متصل شدند و مسیرهای پیوسته ایجاد کردند. آنها یک طرحی هندسی را شکل دادند و به نما دیدی باز و آزاد، بخشیده اند. این ساختمان در بیروت، در سال ۲۰۰۹، ساخته شد.

 

بالکن های زیبا در نمای ساختمان

بالکن های زیبا در نمای ساختمان

بالکن های تزئین شده با گیاهان :

هتل Golden Holiday در ویتنام، یک ساختمان بسیار زیباست که دارای نمایی فوق العاده با بالکن های کنسول شده با ابعاد متفاوت، است. بالکن ها در حقیقت، شبیه تراس های باز هستند که با گیاهان و درختچه ها تزیین شده اند. جلوی بالکن ها سفید رنگ هستند اما در زیر آنها، یک لایه ای از پانل های چوبی دیده می شود که رنگی غیر منتظره به ساختمان بخشیده است. این هتل توسط معماران Trinhvieta طراحی شده است.

 

بالکن های زیبا در نمای ساختمان

همانطور که می توانید ببینید، روش های مختلفی وجود دارد که بالکن های زیبا در نمای ساختمان بتوانند بر روی طراحی یک ساختمان، تاثیر بگذارند. آنها می توانند مانند این نمونه، ساده باشند، با شیشه های شفاف در طرفین و شیشه ی رنگی در جلو، و همچنین، می توانند به عنوان دیتیلی تندیس گونه برای نما، ایفای نقش کنند.

 

بالکن های زیبا در نمای ساختمان

بالکن های رنگارنگ :

آنها همچنین، می توانند خیلی شاخص باشند، با رنگ های شاد. مجموعه ای از بالکن های شاد مانند این مثال، می تواند به زیبایی یک ساختمان قدیمی را، بازسازی و سرزنده کند، یا یک ظاهر جدید، بامزه و خیره کننده، به ساختمان بدهد.

 

بالکن های زیبا در نمای ساختمان

بالکن های زیبا در نمای ساختمان

بالکن های مثلثی شکل :

روش های دیگری هم هست که مورد توجه قرار گیرند. مجموعه ای از بالکن ها با اشکال جالب و غیر معمول، قطعا می توانند به ساختمان خصوصیات بسیاری بدهد. این بالکن ها مثلثی شکل هستند که با زوایای متفاوت و بدون هیچ الگوی قابل ملاحظه ای، بر روی نما قرار گرفته اند. سایه های ایجاد شده ی بالکن ها روی نما نیز، ظاهری بسیار جذاب تر به ساختمان بخشیده است.

 

منبع : homedit

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 − یک =