کوشک - معماری پایدار
کوشک - معماری پایدار مرجع تخصصی دکوراسیون داخلی, مبلمان, مصالح ساختمانی, بازسازی ساختمان, طراحی نما

ایده هایی برای استفاده از ریسمان های کنفی زیبا در دکوراسیون خانه – قسمت ۲

0 57

استفاده از ریسمان های کنفی زیبا و نخی در دکوراسیون خانه :

ریسمان های کنفی زیبا و ضخیم، یک آیتم ساده و ظاهراً خشنی است، اما در عین حال اگر به صورت خلاقانه استفاده شود، می تواند برای آفریدن برخی وسایل واقعاً جالب، کمک کند. در قسمت قبلی این مقاله ما تعدادی روش را که با آنها می توانید از ریسمان های کنفی و یا نخی برای خلق عناصر کلاسیک و زیبا برای خانه خود استفاده کنید، به شما ارائه دهیم. تعدادی روش دیگر را در قسمت ۲ این مقاله، ما را همراهی کنید. همه آنها ساده هستند و ریسمان های زیبا یکی از عناصر تشکیل دهنده ی اصلی آن هاست.

ریسمان فقط چیزی است که هنگامی که بر بافت تأکید دارید به آن نیاز دارید. ریسمان در طرح های زیادی استفاده می شود، گاهی اوقات حتی مواد اصلی و تمرکز بر کل طرح است. ما امروز نگاهی به چند مثال از این قبیل خواهیم داشت، و تعدادی ار روش هایی که ریسمان می تواند برای ایجاد یک فضای زیباتر، چه برای خانه و چه برای دفتر کار، استفاده شود را نشان خواهیم داد.

 

     جا مدادی کنفی

ریسمان های کنفی در دکوراسیون داخلی, پروژه های DIY

برای این طرح، شما به یک ظرف استوانه ای که می تواند تقریباً هر چیزی با شکل و اندازه درست باشد، کمی رنگ اکریلیک، ریسمان های کنفی زیبا, یک قلم مو رنگ و چسب همه کاره نیاز خواهید داشت. با شروع از قسمت پایین ظرف، شروع به پیچیدن ریسمان دور تا دور آن کنید و همان طور که ادامه می دهید، آن را با چسب محکم کنید. سپس، وقتی که آن قسمت انجام شد، قسمت هایی را که نمی خواهید رنگ بزنید را با کاغذ بپوشانید، و بقیه ی قسمت ها را رنگ بزنید.

 

   بطری های شیشه ای کنفی

ریسمان های کنفی در دکوراسیون داخلی, پروژه های DIY

پیچیدن ریسمان دور وسایل آسان است. نگهدارنده مداد که در بالا توصیف شد، تنها یک مثال است. اگر بخواهید می توانید از یک تکنیک مشابه استفاده کنید، برای مثال، برای تزئین یک بطری شیشه ای و تبدیل آن به یک گلدان، یا به سادگی برای اینکه آن را خاص کنید اگر قصد دارید آن را بعنوان هدیه ارائه دهید. به طور معمول، با کمی چسب زدن به قسمت پایین بطری شروع کنید. یک انتهای ریسمان را وصل کنید و شروع به پیچیدن کنید. وقتی که به قسمت بالا رسیدید، اضافه ریسمان را ببُرید.

 

   قاب عکس پوشیده از ریسمان

ریسمان های کنفی در دکوراسیون داخلی, پروژه های DIY

این قاب عکس به زیبایی با نخ های رنگی تزئین شده البته شما به راحتی می توانید آن را با ریسمان ساده و یا کنفی نیز انجام دهید. برای این کار، قسمت پشت و شیشه را از قاب عکس جدا کنید. ریسمان را دور تا دور لبه قاب عکس بپیچید و تقریباً ۱ سانتی متر از لبه بیرونی متوقف کنید و برای طرف مقابل قاب، این کار را تکرار کنید. سپس، همین کار را برای دو طرف دیگر انجام دهید. سپس می توانید گل های کوچک نمدی نیز به قاب اضافه کنید.

 

    گلدان کنفی

ریسمان های کنفی در دکوراسیون داخلی, پروژه های DIY

در ابتدا نیاز است گلدان را رنگ سفید بزنید. سپس ریسمان را دور تا دور قسمت بالایی گلدان بپیچید و آن را با چسب محکم کنید. در انتها چیزی بر روی گلدان مهر کنید. این چیز می تواند یک پیام زیبا یا به سادگی اسم گیاهی باشد که می خواهید در گلدان قرار دهید.

 

   تزئینی های کوچک کنفی

شما همچنین می توانید از ریسمان های کنفی برای ساختن یک دکوراسیون مونوگرام دوست داشتنی استفاده کنید که می تواند بر یکی از دیوارهای خانه شما نمایش داده شود یا بعنوان یک هدیه ارائه شود. تنها کاری که باید انجام دهید پیچیدن ریسمان دور تا دور حروف است، با استفاده از چسب آن را بخوبی نگه دارید و مرتب کنید. هنگامی که انجام دادید، بر روی آن کمی گل های پارچه ای یا دیگر زیورآلات چسب بزنید.

ریسمان های کنفی در دکوراسیون داخلی, پروژه های DIY

هر چیزی می تواند جالب و زیبا به نظر برسد اگر آن را در ریسمان بپیچید، حتی یک لامپ. در واقع، این یک روش ایده آل برای بازیافت لامپ های قدیمی است. اگر بخواهید لامپی شبیه به یک گلابی درست کنید، به یک چوب کوچک یا شاخه کوچک برای ساقه نیز نیاز خواهید داشت.

 

   تزئینی های کوچک کنفی برای جشن ها

ریسمان های کنفی در دکوراسیون داخلی, پروژه های DIY

ریسمان های کنفی در دکوراسیون داخلی, پروژه های DIY

ریسمان های کنفی در دکوراسیون داخلی, پروژه های DIY

بطری های ریسمان-پیچ می توانند بعنوان آذین برای یک عروسی یا هر جشنی استفاده شود. برای اینکه عالی به نظر بیایند، نیازی به آذین نیست. در واقع، شما می توانید نواقص آنها را بپذیرید و برجسته کنید. سعی نکنید ریسمان های کنفی پیچیده شده کاملاً مرتبی داشته باشید. اینکه کمی از فضاهای کوچک بین خطوط نشان داده شود، بسیار خوب است.

بجای بطری های شیشه ای، می توانید شیشه های دهن گشاد را بعنوان گلدان انتخاب کنید. اینها نیز می توانند با ریسمان تزئین شوند. و بجای پیچیدن ریسمان در همه دور تا دور شیشه دهن گشاد برای پوشش کامل آن، می توانید تنها بخش مرکزی که صاف است و کار کردن با آن آسان است را بپوشانید. همین ایده می تواند برای لیوان ها بکار رود. شما چند لیوان پوشیده شده با ریسمان دارید که بصورت وارونه قرار داده شده اند. آنها بعنوان شمعدان کار خواهند کرد که به شما اجازه می دهد آذین منحصر بفردی برای میز داشته باشید. این ایده ای است که می تواند در عروسی ها نیز استفاده شود. برای دادن یک ظاهر شیک و ظریف به لیوان های ریسمان-پیچ، شما همچنین می توانید آنها را با گل های توری و قلاب بافی تزئین کنید.

 

جعبه تزئینی کنفی :

ریسمان های کنفی در دکوراسیون داخلی, پروژه های DIY ریسمان های کنفی در دکوراسیون داخلی, پروژه های DIY

از ریسمان های کنفی زیبا و کمی چسب حرارتی استفاده کنید و کل جعبه و درب آن را پوشش دهید. پیچیدن و چسب زدن- مدتی طول می کشد، اما بسیار ساده است… با ریسمان های کنفی زیبا, یک گل بافتنی، و یک دکمه تمام شد… خیلی کلاسیک و زیبا و هنری…

آباژور کنفی :

ریسمان های کنفی در دکوراسیون داخلی, پروژه های DIY ریسمان های کنفی در دکوراسیون داخلی, پروژه های DIY

پوشاندن یک آباژور ساده با ریسمان های کنفی, یک لامپ ارزان را از یک حالت خسته کننده به شکلی زیبا تبدیل می کند؛ با هزینه ای بسیار کمتر از یک آباژور جدید.

شما می توانید بدون نیاز به هزینه ی زیاد، مانند این مثال، ظاهری که به دنبال آن هستید را بسازید! موفق باشید!

 

منبع : homedit

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار + 16 =