کوشک - معماری پایدار
کوشک - معماری پایدار مرجع تخصصی دکوراسیون داخلی, مبلمان, مصالح ساختمانی, بازسازی ساختمان, طراحی نما

ایده هایی زیبا برای گلدان های گل و گیاهان آپارتمانی – قسمت ۲

0 100

تزئین دیوار با گلدان های گل و گیاهان آپارتمانی :

گلدان های گل و گیاهان آپارتمانی در فضای داخلی و باغچه ها یک روش عالی هستند که به ما اجازه می دهند کمی سبزی و طراوت به خانه خود اضافه کنیم. گلدان ها می توانند به روش های مختلفی نمایش داده شوند. گلدان های بزرگ معمولاً کف زمین را اشغال می کنند در حالی که گلدان های کوچک آزادی بیشتری دارند. گلدان های دیواری روش کارآمدی هستند، که به ما اجازه می دهند فضای کف زمین را آزاد کنیم و دیوارها را تزئین کنیم و نقاط کانونی جالب و چشم نوازی ایجاد کنیم. در این مطلب در ادامه ی قسمت ۱، ایده های بیشتری را با هم، می بینیم …

پروژه های DIY، خلاقیت، ایده های خلاقانه، گیاهان آپارتمانی

طرحی مدرن و ساده :

همه پر کردن خانه خود با گیاهان آپارتمانی را دوست ندارند. در برخی موارد، تنها یک گلدان دیواری کافی است. ایده طراحی که در تصویر بالا می بینید، اجازه می دهد به زیبایی هر تعداد گلدان که می خواهید را نمایش دهید، هر یک در صدف زیبای خود! وسایل مورد نیاز برای یک گلدان شامل سه قطعه تخته چندلا، چسب چوب، اره، دریل، میخ و چکش می باشد. یک زاویه ۳۰ درجه در یک انتهای هر تخته برش بزنید، قطعه را اندازه بگیرید و سپس همین کار را برای انتهای دیگر انجام دهید. سه تا از این تخته ها را برش بزنید و آنها را برای درست کردن یک قاب سه گوش استفاده کنید. در یکی از آنها، یک سوراخ به اندازه کافی بزرگ برای جا دادن یک گلدان در آن و بدون اینکه از آن بیافتد، برش بزنید.

پروژه های DIY، خلاقیت، ایده های خلاقانه، گیاهان آپارتمانی

یک طرح دوست داشتنی دیگر، ساختن گلدان های پاکتی دیواری از خاک رس خشک است. وسایلی که برای این پروژه مهارتی نیاز خواهید داشت عبارتند از: خاک رس خشک (به هر رنگی که می خواهید)، وردنه، بوم نقاشی، یک کاتر، یک ابزار پین و سرامیک، کاغذ سنباده و یک اسفنج کوچک. ابتدا یک قالب به شکلی که می خواهید گلدان داشته باشد درست کنید (یک قطعه برای پشت و یکی برای جلو). ملات خاک رُس را درست کنید و اشکال قالب را درست کنید. یک قطعه کاغذ برای پوشش خاک رُس در داخل که در معرض است برش بزنید، و دو قطعه را بهم وصل کنید. لبه ها را صاف کنید و اجازه دهید رُس خشک شود. سپس آن را رنگ کنید.

پروژه های DIY، خلاقیت، ایده های خلاقانه، گیاهان آپارتمانی

گلدان های شش ضلعی :

گلدان های دیواری شش گوشه که در تصویر می بینید، واقعاً شیک به نظر می رسند و برای دکوراسیون مدرن عالی هستند. اگر می خواهید آنها را برای خانه خود بسازید، به تخته چندلا، تخته های چوبی، قوطی های شیشه ای، رنگ چوب، چسب چوب، یک تفنگ میخ، بتونه، اره، یک دریل، و پشتیبان برای آویزان کردن گلدان ها نیاز خواهید داشت. جعبه ها را به اندازه کافی بزرگ درست کنید تا به راحتی یک قوطی شیشه ای را در داخل نگه دارد. ابعاد می توانند مطابق با نوع قوطی که استفاده می کنید، وفق داده شوند.

پروژه های DIY، خلاقیت، ایده های خلاقانه، گیاهان آپارتمانی

هنگام کار با ساکولنت ها شما آزادی بیشتری نسبت به گیاهان آپارتمانی دیگر دارید. کار با آنها و نگهداری آنها آسان است. ابتدا قابی که خود دوست دارید را با چوب درست کنید. وقتی که قاب ها را تهیه کردید، کمی خزه بردارید و آن را با آب خیس کنید. سپس روی ساکولنت ها تمرکز کنید، به دقت آنها را به قطعات کوچک جدا کنید. قاب را با خزه پر کنید و سپس هر ساکولنت را در آن فرو ببرید، به آرامی ریشه ها را به داخل روزنه هایی که درست کردید، فشار دهید.

پروژه های DIY، خلاقیت، ایده های خلاقانه، گیاهان آپارتمانی

طرحی خلاقانه :

کار کردن با گیاهان هوایی حتی از ساکولنت ها نیز آسان تر است. می توانید با آنها مانند تصویر، تابلویی زیبا و هنری بسازید . وسایلی که نیاز خواهید داشت عبارتند از: یک تخته چوبی، نخ رنگی، میخ های کوچک، یک چکش، قیچی و گیاهان هوایی. یک طراحی روی تخته رسم کنید و جاهایی که میخ ها خواهند رفت را علامت بزنید. سپس میخ ها را با چکش به داخل تخته فرو کنید. از یک گوشه شروع کنید، نخ را به یک میخ گره بزنید و شروع به پیچیدن آن کنید تا یک الگو درست کنید. سپس فقط گیاهان را به نخ بچسبانید.

پروژه های DIY، خلاقیت، ایده های خلاقانه، گیاهان آپارتمانی

برای سبزی ها یا گیاهان آپارتمانی کوچک، می توانید یک گلدان دیواری شبیه چیزی که در تصویر بالا نشان داده شده است، بسازید. این پروژه به یک دریل، یک اره، تخته های چوبی، پیچ و میخ نیاز دارد. طراحی ساده است. شما به یک تخته بزرگ برای سمت پشت، سه تا برای قسمت های جلویی قفسه ها و شش مثلث کوچک برای دو طرف آنها نیاز دارید. قطعات را به هم محکم و ایمن کنید و سپس می توانید خاک و گیاهان را به داخل اضافه کنید. برای حفاظت از چوب می توانید از لاینر در داخل پاکت ها استفاده کنید.

پروژه های DIY، خلاقیت، ایده های خلاقانه، گیاهان آپارتمانی

گلدان عمودی :

گلدان های کلاسیک نیز می توانند به طرق مختلف زیبایی، نمایش داده شوند. مثالی خوب از یک گلدان عمودی شیک را در تصویر بالا می بینید. هر گلدان روی سطح متفاوتی قرار می گیرد و هر یک از آنها مکان خود را دارند. شما به راحتی می توانید چنین سیستم آویزی را از تخته های چوبی بسازید. می توانید آنها را رنگ بزنید و ظاهری را که می خواهید به گلدان بدهید. برای مثال هر پانل جلویی می تواند رنگ متفاوتی داشته باشد.

پروژه های DIY، خلاقیت، ایده های خلاقانه، گیاهان آپارتمانی

گزینه ی استفاده از پالت نیز وجود دارد. با توجه به تطبیق پذیری باور نکردنی پالت چوبی، تعجبی وجود ندارد که آنها برای چنین پروژه هایی نیز عالی باشند. وسایل مورد نیاز شامل یک پالت، رنگ، بست، گلدان، خاک، گیاهان آپارتمانی و پیچ می باشد.

 

منبع : homedit

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 2 =