کوشک - معماری پایدار
کوشک - معماری پایدار مرجع تخصصی دکوراسیون داخلی, مبلمان, مصالح ساختمانی, بازسازی ساختمان, طراحی نما

۱۴ طرح الهام بخش از احیای پانل های چوبی در مبلمان!

0 8

طرح های الهام بخش پانل های چوبی :

برخی از جالب ترین طرح ها، شامل برداشتن یک قطعه قدیمی مبلمان یا پانل های چوبی و دادن یک هویت جدید به آن، یا استفاده از چیزی به سادگی و یا تبدیل آن به چیزی کاربردی و شگفت انگیز است. مبلمان چوبی احیا شده بسیار جالب هستند، عمدتاً به این دلیل که مبلمان یک تاریخچه دارند و این کار آن را جذاب و منحصر بفرد می کند. در اینجا تعدادی طرح که می تواند به شما الهام بدهد ارائه می شود.

شلف برای قرار دادن نوشیدنی

پروژه های DIY، خلاقیت، پانل های چوبی

همان طور که می دانید، پانل های چوبی وقتی که تبدیل پروژه های احیا شده می شوند، شگفت انگیز هستند. آنها می توانند تقریباً برای درست کردن هر چیزی استفاده شوند. یک پروژه ساده، استفاده از یک پالت چوبی و تبدیل آن به یک قفسه نوشیدنی است. قسمت پایین پانل را بردارید و یک برش در ۳ تیر بزنید، سپس یک تخته دیگر به پشت و یکی به قسمت پایین اضافه کنید. هر اتصال را محکم کنید و به آن یک رنگ نهایی زیبا بدهید.

تاج تخت چوبی احیا شده

پروژه های DIY، خلاقیت، پانل های چوبی

با تعدادی تخته چوب و کمی زمان آزاد، می توانید فضای اتاق خوابتان را نیز با ساختن یک تاج تخت زیبا تغییر دهید. برای این پروژه می توانید چوب احیا شده، از یک حصار یا هر چیز دیگری که می توانید پیدا کنید، را استفاده کنید. ساختن تاج تخت آسان است. شما همچنین می توانید تعدادی لامپ به آن اضافه کنید تا آن را زیباتر کنید.

کابینت چوب اصلاح شده

پروژه های DIY، خلاقیت، پانل های چوبی

با کمی خلاقیت می توانید تعداد زیادی ایده ی مفید دیگر برای خانه خود داشته باشید. برای مثال، می توانید یک کابینت زیبا برای آشپزخانه خود بسازید. لازم نیست آن را از ابتدا درست کنید. می توانید یک کابینت قدیمی استفاده کنید و با اضافه کردن تعدادی از پانل های چوبی و جزئیات، آن را بازسازی کنید. به این ترتیب می توانید کابینت دلخواه خود را بسازید.

میز کنار تختی

پروژه های DIY، خلاقیت، پانل های چوبی

یک میز کنار تختی نیز پروژه ساده ای است که می توانید ساختن آن را امتحان کنید. می توانید چوب اصلاح شده از حصار یا اثاث قدیمی را استفاده کنید. اگر بخواهید می توانید قطعات قدیمی را با تعدادی قطعات جدید ترکیب کنید. میز کنارتختی می تواند با تاج تخت مطابقت داشته باشد و می توانید هر دو قطعه را خودتان بسازید. آنها همچنین می توانند مکمل یکدیگر باشند. فقط ابعاد را بدانید و شروع به کار کنید.

هنر دیواری چوبی

پروژه های DIY، خلاقیت، پانل های چوبی

اگر بامهارت و مبتکر هستید، می توانید از چوب احیا شده برای چیزهایی بیش از مبلمان نیز استفاده کنید. برای مثال، می توانید تعدادی هنر دیواری زیبا بسازید. می توانید تعدادی از پانل های چوبی با ابعاد مختلف بردارید و آنها را با هم به صورت یک پانل دربیاورید. هر قطعه را یک رنگ متفاوت بزنید و طوری که می خواهید آنها را ترکیب کنید و مطابقت دهید.

نیمکت پالت

پروژه های DIY، خلاقیت، پانل های چوبی

یک محل صبحانه دنج با یک نیمکت ساخته شده از پالت های اصلاح شده. ساختن نیمکت فقط چند ساعت وقت می برد. ابتدا می توانید به چوب یک رنگ تیره بزنید تا ظاهری خام تر پیدا کند. سپس اندازه گیری ها را انجام دهید و شروع به کار کنید. اضافه کردن نمد لایه دار به قسمت پایین عاقلانه خواهد بود تا کف خراش برندارد. و اگر کمی قطعات اضافه دارید می توانید یک سینی سرو زیبا نیز درست کنید.

قفسه چوب احیا شده

پروژه های DIY، خلاقیت، پانل های چوبی

اگر طرح ساده ای ترجیح می دهید، شاید بتوانید ساخت تعدادی شلف را امتحان کنید. تنها کاری که باید انجام دهید بریدن چوب به ابعاد دلخواه و سپس نصب شلف ها بر روی دیوار است. این کار آسان است و زمان زیادی نمی برد.

گلدان چوب بازیافتی

پروژه های DIY، خلاقیت، پانل های چوبی

یک راه خلاقانه دیگر برای استفاده از چوب احیا شده، ساختن یک گلدان است. شما می توانید یک گلدان ساده، بدون هیچ ویژگی متمایزی، برای استفاده در فضای بیرون، مانند یک جعبه بسازید، یا می توانید چیزی چشم نوازتر بسازید، مانند تصویر بالا. شما تنها به رنگ و قلم مو نیاز خواهید داشت و همه ی این کار می تواند بدون تلاش زیادی انجام شود.

میز قهوه از در قدیمی احیا شده

پروژه های DIY، خلاقیت، پانل های چوبی

هر وقت قطعه ای چوب پیدا می کنید، چه از یک قطعه مبلمان قدیمی، یک در، یا هر چیز دیگری، اولین چیزی که به ذهنتان می آید – در حالی که سعی می کنید بفهمید چه کارهایی می توانید انجام دهید- معمولاً یک میز قهوه است. شما می توانید تقریباً از هر چیزی یک میز قهوه بسازید. در این مثال، از یک در چوبی قدیمی درست شده است. حتی هنوز دستگیره به آن متصل است.

میز چوبی

پروژه های DIY، خلاقیت، پانل های چوبی

اگر نمی خواهید میز خیلی تمیز و فانتزی به نظر بیاید، بلکه بیشتر چیزی خام و ساده و منحصر بفرد را ترجیح می دهید، می توانید از پانل های چوب با ابعاد مختلف، با پرداخت های نهایی مختلف و حتی با رنگ های مختلف استفاده کنید. یک پایه برای میز پیدا کنید و قسمت بالایی را اضافه کنید.

نمونه ای دیگر از میز چوبی احیا شده

پروژه های DIY، خلاقیت، پانل های چوبی

این یک میز ساده است که از پانل های چوبی احیا شده درست شده است. این میز یک پایه فلزی دارد و یک میز شام زیبا و ساده است. اگر بخواهید می توانید یا چوب را رنگ بزنید یا به سادگی آن را برای ظاهری که شخصیت بیشتری دارد، سنباده بزنید. همچنین می توانید قسمت بالا و نیز پایه را رنگ بزنید.

میز چوبی با فضای میانی برای قرار دادن گیاهان

پروژه های DIY، خلاقیت، پانل های چوبی

در اینجا یک میز قهوه چشم نواز ارائه شده است. ساختار میز واقعاً خیلی ساده است. این ساختار یک نوع جعبه با یک روزنه در مرکز است. روزنه برای این طراحی شده است که یک باغچه کوچک باشد و بتوان گیاهان را در آنجا اضافه کرد. این راه بسیار خوب برای وارد کردن بخش کوچکی از طبیعت به اتاق نشمین بدون هدر رفتن فضای اضافی است.

میز چوبی توپر

پروژه های DIY، خلاقیت، پانل های چوبی

این میز شام زیبا نیز از چوب احیا شده درست شده است. این میز چهار پایه چوبی ساده و یک قسمت بالایی دارد که از چندین قطعه چوب ساخته شده است. آنها به زیبایی برای یک ظاهر منسجم ترکیب شده اند و به میز شخصیت زیادی داده اند. ساخت و ساز، توپر است و میز نیز چند منظوره است به طوری که می تواند بعنوان یک میز مطالعه نیز مورد استفاده واقع شود.

میز جلو مبلی اتاق نشیمن

پروژه های DIY، خلاقیت، پانل های چوبی

این یک میز قهوه با استایل گاری است که باز هم از از قطعات احیا شده چوب درست شده است. همان طور که میبینید چوب بسیار قدیمی است. این چوب برای ساختن یک ساختار مستطیلی جعبه مانند که بعداً چرخدار می شود و حرکت آن به اطراف آسان می شود، مورد استفاده قرار گرفت. دسته های ریسمانی جزئیاتی هستند که به آن یک ظاهر بسیار جذاب و منحصر بفرد می دهند. این میز یک قطعه دوست داشتنی برای اضافه کردن به هر فضای نشیمن است.

 

منبع : homedit

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − 17 =