کوشک - معماری پایدار
کوشک - معماری پایدار مرجع تخصصی دکوراسیون داخلی, مبلمان, مصالح ساختمانی, بازسازی ساختمان, طراحی نما

ایده های خلاقانه برای ساخت روشنایی های جالب!

0 699

ایده های خلاقانه در نورپردازی :

ایده های خلاقانه ی بسیاری از روشنایی وجود دارند و همه منحصر بفرد هستند. در این مجموعه بزرگ و پیچیده از لامپ، آویز، لوستر و تمام انواع لوازم نصب لامپ، پیدا کردن یکی که به بهترین شکل نیازها و اولویت های شما را بپوشاند، تقریباً کار سختی است. اما راه هایی وجود دارند که می توانید خودتان آنها را طراحی کنید. این کار، به شما آزادی بیشتری می دهد و اجازه می دهد مواد، طرح، رنگ و همه جزئیات دیگر را خودتان انتخاب کنید. اجازه دهید نگاهی به تعدادی از این ایده های خلاقانه بیاندازیم.

 1. لامپ آویز کنفی

نورپردازی، پروژه های DIY، ایده های خلاقانه

ایده های خلاقانه به نظر پیچیده می رسند، در حالیکه ساختن آنها مانند این مثال، می تواند بسیار راحت است. این لامپ های آویز، یک پروژه عالی برای آخر هفته هستند. برای درست کردن یکی از آنها، شما به توپ های شفاف، چسب صنعتی خشک شونده روشن، و البته رشته کنفی نیاز دارید. ابتدا یک دایره روی توپ بکشید. این دایره نشان دهنده بخشی از لامپ است که نیاز  است بدون رشته باقی بماند. سپس شروع به بکار بردن چسب کنید و کنف را به دور توپ بپیچید. سپس از یک سوزن برای خالی کردن باد توپ و حذف آن از لامپ استفاده کنید! سیم ها و لامپ را نصب کنید و لامپ آویز شما درست شد.

 1. لامپ آویز استیل ضد زنگ

نورپردازی، پروژه های DIY، ایده های خلاقانه

این نوع لامپ آویز، در اتاق نهارخوری یا بالای یک بار صبحانه یا در آشپزخانه به بهترین وجه به نظر خواهد رسید. آنها از ظرف های به رنگ نقره ای درست شده اند. درست کردن آنها بسیار ساده است و تنها چیزی که نیاز است انجام دهید، وصل کردن بند، لامپ و سیم ها است. همچنین اگر رنگ متفاوتی می خواهید، می توانید آنها را رنگ کنید.

 1. آباژور کتابی – ایده های خلاقانه

نورپردازی، پروژه های DIY، ایده های خلاقانه نورپردازی، پروژه های DIY، ایده های خلاقانه نورپردازی، پروژه های DIY، ایده های خلاقانه

ترکیب کردن یک کتاب با یک حباب لامپ ممکن است ایده خوبی به نظر نیاید. اما وقتی که در مورد آن فکر می کنید، صفحات کتاب می تواند یک تأثیر بسیار زیبا ایجاد کند، به خصوص وقتی که نور از میان آنها پخش و منتشر می شود. این پروژه بسیار ساده است. تنها کاری که باید انجام دهید پیدا کردن یک کتاب بزرگ است که می خواهید قربانی کنید و برش دادن یک بخش مستطیلی است، درست مانند چیزی که تصویر نشان می دهد. سپس سیم و لامپ را نصب کنید و آن را به دیوار متصل کنید.

 1. لامپ دیواری گلوله برفی – ایده های خلاقانه

نورپردازی، پروژه های DIY، ایده های خلاقانه نورپردازی، پروژه های DIY، ایده های خلاقانه نورپردازی، پروژه های DIY، ایده های خلاقانه نورپردازی، پروژه های DIY، ایده های خلاقانه

این لامپ گلوله برفی از فیلترهای قهوه، یک ورق از توری فلزی، و یک رشته لامپ LED ساخته شده است. این ها اجزای اصلی هستند که تقریباً هر کسی در خانه خود دارد، پس برای این پروژه حتی لازم نیست از خانه بیرون بروید.اگر می خواهید می توانید تزئینات فیلترهای قهوه را در رنگ فرو ببرید.

 1. لامپ آویز گوی بامبو

نورپردازی، پروژه های DIY، ایده های خلاقانه نورپردازی، پروژه های DIY، ایده های خلاقانه نورپردازی، پروژه های DIY، ایده های خلاقانه نورپردازی، پروژه های DIY، ایده های خلاقانه نورپردازی، پروژه های DIY، ایده های خلاقانه نورپردازی، پروژه های DIY، ایده های خلاقانه

از لحاظ ظاهری، این لامپ های آویز شبیه ورژن های رشته کنفی ارائه شده در شماره ۱ هستند. آنها از لوسترهای کاسوپیا (Cassiopeia) الهام گرفته شدند و با استفاده از رشته های بامبو و یک عدد لامپ CFL ساخته شده اند. چوب بامبو یک ماده انعطاف پذیر است که به شما اجازه می دهد وقتی که می خواهید آن را خم کنید. شما همچنین به چسب چوب، بست های فنری کوچک، یک کیت بند لامپ و یک قیچی نیاز خواهید داشت. رشته ها را ببُرید، چسب چوب بکار ببرید و یک دایره تشکیل دهید. آن را با یک بست فنری کوچک محکم کنید و همین کار را برای ۲۰ قطعه دیگر انجام دهید. آنها را به شکل یک گوی جدا کنید و دایره ها را همین طور که وصل می کنید چسب بزنید.

 1. لامپ کاغذ تاخورده

نورپردازی، پروژه های DIY، ایده های خلاقانه نورپردازی، پروژه های DIY، ایده های خلاقانه

لامپ های کاغذی ظریف و زیبا هستند و با کمی صبر می توانید یکی از آنها را خودتان درست کنید. درست کردن این لامپ ۶ تا ۸ ساعت طول خواهد کشید اما وقتی که تکمیل شد، قطعاً به چیزی که درست کرده اید افتخار خواهید کرد. سخت نیست فقط زمان زیادی می برد. بیشتر این زمان صرف تا زدن خواهد شد پس می توانید در حالی که یک فیلم تماشا می کنید یا کار دیگری انجام می دهید، این تا زدن را انجام دهید.

 1. لامپ آویز توری ابریشمی

نورپردازی، پروژه های DIY، ایده های خلاقانه نورپردازی، پروژه های DIY، ایده های خلاقانه نورپردازی، پروژه های DIY، ایده های خلاقانه نورپردازی، پروژه های DIY، ایده های خلاقانه نورپردازی، پروژه های DIY، ایده های خلاقانه

این یک لامپ آویز آسان-ساخت است که این بار شما از توری ابریشمی استفاده خواهید کرد. شما به توری ابریشمی، نخ گلدوزی، یک حباب لامپ، یک لامپ آویز (در این مورد، لامپ آویز ملودی)، یک سوزن گلدوزی بزرگ، یک کاتر، حصیر و پین نیاز خواهید داشت. با برش یک نوار از توری ابریشمی شروع کنید. از پین ها برای محکم کردن آنها به هم استفاده کنید. طرف های راست و چپ را روی هم بیاندازید و همه چیز را دور لامپ بپیچید. یک گره بزنید و سیم و حباب لامپ را قرار دهید.

 1. لوستر با شاخه درخت – ایده های خلاقانه

نورپردازی، پروژه های DIY، ایده های خلاقانه

برای درست کردن یک لوستر مشابه این، شما ابتدا باید تعدادی شاخه که دوست دارید انتخاب کنید، آنها را تمیز کنید، و سرشاخه ها و هر گونه پوسته شلی را حذف کنید. سپس شاخه ها را به هم پیچ کنید. شما همچنین کمی سیم، سوکت های کوچک شمعدان، تعدادی نیپل IP¼  و یک سایبان نور نیاز خواهید داشت. سوکت های شمعدان را به هم سیم کشی کنید و آنها را بر روی نیپل ها پیچ کنید. سیم لامپ را اضافه کنید و لوستر درست شده است.

 1. لوستر کاپیز مصنوعی

نورپردازی، پروژه های DIY، ایده های خلاقانه نورپردازی، پروژه های DIY، ایده های خلاقانه

این پروژه، با این که بسیار زیبا و خوش ظاهر است، به نظر سخت و پیچیده می رسد. خب، درست کردن آن زمان زیادی می برد اما در واقع آنقدرها هم دشوار نیست. شما به رنگ اسپری سفید، روبان، قیچی، ۱ یا ۲ رول کاغذ مومی، ۲ قطعه بزرگ از کاغذ پوستی، یک اتو، چسب حرارتی، یک کاتر دایره ای و یک حصیر شطرنجی نیاز دارید. با یک گلدان سبدی شروع کنید و آن را با اسپری رنگ کنید. سپس شروع به ساختن پوسته های کاپیز کنید. سه قطعه از کاغذ مومی با طول تقریباً یکسان را برش بزنید و در بین کاغذ پوستی قرار دهید. آنها را اتو کنید. قطعات روبان را ببُرید و آنها را به گلدان سبدی وصل کنید. پوسته های کاپیز را وصل کنید تا سبد را بپوشانید و تمام کار انجام شده است.

 1. لامپ های آویز از بطری های شیشه ای

نورپردازی، پروژه های DIY، ایده های خلاقانه

بطری های شیشه ای رنگی، می توانند به روش های مختلف بازیافت و تغییر کاربری داده شوند. برای مثال، می توانید از آنها برای ساختن لوسترهای زیبا استفاده کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به آرامی انتهای بطری را برش بزنید. تجهیزات الکتریکی و کابل های الکتریکی را قرار دهید و کار تکمیل شده است.

 1. آباژور روبانی طرح الماس

نورپردازی، پروژه های DIY، ایده های خلاقانه نورپردازی، پروژه های DIY، ایده های خلاقانه نورپردازی، پروژه های DIY، ایده های خلاقانه

این یک پروژه ی ساده ایست. این پروژه به روبان پنبه ای، یک آباژور، چسب حرارتی، متر و یک مداد نیاز دارد. اول تصمیم بگیرید چقدر می خواهید به طرح الماس ها فاصله بدهید و این فاصله ها را علامت بزنید. سپس یک راه راه از روبان به صورت مورب در سرتاسر آباژور قرار دهید. همه چیز را محکم کنید و ته روبان ها را با چسب به آباژور وصل کنید. سپس یک نوار از روبان روی قسمت بالای یکی از قطعات اولیه خود قرار دهید، و این کار را تکرار کنید تا کل آباژور را بپوشانید.

 1. لامپ آویز کروی

نورپردازی، پروژه های DIY، ایده های خلاقانه

کره ها معمولاً به صورت یک کلکسیون در قفسه ها نمایش داده می شوند. اما اگر می خواهید از آنها به یک شیوه خلاقانه تری استفاده کنید، ساختن یک لامپ آویز را امتحان کنید. کره ها را به دو نیمه برش بزنید و پس از اینکه کابل و سیم را نصب کردید، آنها را از سقف آیزان کنید. شما می توانید دو لامپ آویز از یک کره درست کنید، یکی از هر نیمکره.

 1. آباژور روبانی آشفته

نورپردازی، پروژه های DIY، ایده های خلاقانه نورپردازی، پروژه های DIY، ایده های خلاقانه

مانند بیشتر موارد، این پروژه ای است که نیاز به صبر و زمان دارد. ابتدا، همه مواد لازم را جمع آوری کنید. این مواد باید شامل روبان پنبه ای، یک آباژور، چسب حرارتی، یک خط کش و یک مداد است. با استفاده از یک خط کش و مداد، یک خط بکشید تا کمک کند روبان را تا پایین آباژور هدایت کنید. شما همچنین باید جاهایی که چسب لازم است قرار گیرد را تیک بزنید. ته روبان را به قسمت بالای آباژور محکم کنید. از چسب برای محکم کردن آن در محل استفاده کنید و روند را تکرار کنید تا به قسمت پایین برسید. همین کار را برای بقیه آباژور انجام دهید.

 1. لامپ از پارچه دراپه

نورپردازی، پروژه های DIY، ایده های خلاقانه نورپردازی، پروژه های DIY، ایده های خلاقانه

برای این لامپ شما به تعدادی چوب نیاز دارید که یا می توانید آن را رنگ کنید یا بدون پرداخت رنگ و روغن نهایی باقی بماند. ابتدا پایه ها، ریل های بالایی و پایینی، ریل های مرکزی، تکیه گاه لامپ، رولپلاک های بالایی و رولپلاک های پایینی را ببُرید. آنها را با کاغذ سنباده، سنباده بزنید. سپس مکان سوراخ ها را علامت بزنید. ته رولپلاک های بالایی را چسب بزنید و قرار دهید و سپس ریل های بالایی و مرکزی را وصل کنید. تکیه گاه لامپ و رولپلاک های بالایی را وصل کنید. در نهایت چهار پانل بوم برش بزنید، و یک انتها را دور رولپلاک بالایی بپیچید. پارچه را به رولپلاک چسب بزنید و این کارها را برای قسمت های باقیمانده تکرار کنید.

 1. حباب های آویز جاشمعی

نورپردازی، پروژه های DIY، ایده های خلاقانه

این لامپ های آویز برای استفاده در فضای باز طراحی شده اند. برای درست کردن یکی شبیه به این، شما نیاز دارید قسمت های پایین جاشمعی ها را برش بزنید و آنها را در اطراف لامپ آویز پایه جای دهید. شما می توانید یک الگوی نور پاشی ایجاد کنید که برای محل غذاخوری شما در فضای باز، عالی است.

 1. مشعل از بطری نوشیدنی بازیافتی

نورپردازی، پروژه های DIY، ایده های خلاقانه نورپردازی، پروژه های DIY، ایده های خلاقانه نورپردازی، پروژه های DIY، ایده های خلاقانه نورپردازی، پروژه های DIY، ایده های خلاقانه

این نیز یک طرح برای فضای باز است که به شما اجازه می دهد یک بطری نوشیدنی را به یک مشعل ماورائی برای محیط فضای باز خود تبدیل کنید. شما به یک بطری نوشیدنی خالی، نوار تفلون، یک اتصال دهنده، یک حلقه تقسیم آویزی، دو مهره هکس، دو پیچ چوبی، میله بند کشی شده روی اندود، یک فتیله جایگزین لامپ و سوخت مشعل نیاز دارید. شما باید ابتدا یک آویز بسازید و سپس با بطری واقعی کار کنید.

 1. لامپ های آویز از لیوان پلاستیکی

نورپردازی، پروژه های DIY، ایده های خلاقانه نورپردازی، پروژه های DIY، ایده های خلاقانه

چیزی معمول و ساده مثل یک لیوان پلاستیکی می تواند به یک لامپ آویز زیبا تبدیل شود. تنها به کمی خلاقیت نیاز دارید. فقط لیوان را بردارید و پارچه رنگی دور آن بپیچید. شما می توانید چندین سایه بان آباژور بسازید و آنها را به یک سیم وصل کنید و آنها را از بالای سقف یا هر جای دیگری که می خواهید باشند، آویزان کنید.

 1. لامپ های آویز با شیشه های مربا

نورپردازی، پروژه های DIY، ایده های خلاقانه

اگر وقت دارید، این یک ایده ی خلاقانه ی عالی برای آخر هفته خواهد شد. این پروژه شامل شیشه های مربا می باشد و در انتها شما می توانید یک ظاهر بسیار زیبا برای خانه خود خلق کنید. اگر برای این یکی، سقف بلندی داشته باشید، عالی خواهد بود. شما به شیشه ها، یک کیت لامپ آویز، و یک محل لامپ در سقف نیاز خواهید داشت.

 1. شمعدان های آویز با شیشه های مربا

نورپردازی، پروژه های DIY، ایده های خلاقانه

شیشه های مربا می توانند برای درست کردن ایده های خلاقانه و شمعدان های آویز زیبا مانند تصویر بالا نیز استفاده شوند. برای این پروژه شما به تخته های چندلا، طناب، و شیشه های مربا نیاز دارید. هر شیشه باید با یک شمع از نوعِ tea-light الکتریکی پُر شود و آنها نور خوب و قابل انتشاری فراهم می کنند، که برای محیط نشیمن یا اتاق نهارخوری عالی است. آنها یک فضای گرم و دنج ایجاد می کنند و تطبیق پذیر نیز هستند.

 1. چراغ های باغچه

نورپردازی، پروژه های DIY، ایده های خلاقانه

باغچه شما نیز می تواند از یک لامپ خودساز و ایده های خلاقانه سود ببرد. شما می توانید چراغ های قلع پانچ شده بسازید. درست کردن آنها بسیار ساده و آسان است، و کاملاً هوشمندانه هستند. بیشتر وسایل این پروژه چیزهایی هستند که معمولاً دور می اندازید. می توانید طراحی خودتان را برای آنها انجام دهید، یک طرح شخصی، طرحی که به خوبی به باغچه شما می آید. همچنین می توانید آنها را به هر رنگی که دوست دارید رنگ بزنید.

 1. لامپ بتنی برای فضای باز – ایده های خلاقانه

نورپردازی، پروژه های DIY، ایده های خلاقانه نورپردازی، پروژه های DIY، ایده های خلاقانه نورپردازی، پروژه های DIY، ایده های خلاقانه

برای این پروژه شما نیاز به استفاده از یک قالب دارید. شما باید درباره ابعاد و همچنین شکل آن، تصمیم بگیرید. بهتر است تا حد ممکن آن را ساده بسازید. برای این قسمت، می توانید از تخته چندلا استفاده کنید. سپس چند روکش ضخیم از جلا یا لاک بکار ببرید. به این ترتیب سطح صاف خواهد شد و قالب از آب محافظت می شود. بعد، وقت اضافه کردن سیم کشی است. برای جدا کردن از قالب، با راحت ترین سمت شروع کنید و برای بقیه قسمت ها ادامه دهید. سپس اجازه دهید بتن کمی بیشتر خشک شود. بعد، یک حباب نصب کنید و کار را انجام دهید.

 

منبع : homedit

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 + هفده =