کوشک - معماری پایدار
کوشک - معماری پایدار مرجع تخصصی دکوراسیون داخلی, مبلمان, مصالح ساختمانی, بازسازی ساختمان, طراحی نما

ساخت جاکفشی که بعنوان نیمکت هم می تواند استفاده شود!

0 19

نیمکت و جاکفشی :

آیا ورودی شما ظاهر خوبی دارد؟ آیا سبک آن با بقیه خانه ی شما مطابقت دارد؟ آیا تمیز، سازمان یافته، و کاربردی است؟ اگر نه (یا اگر چنین است)، ممکن است این نیمکت، که سبک صنعتی دارد، را دوست داشته باشید، که می تواند بعنوان جاکفشی هم عمل کند و ورودی شما مرتب باشد. یعنی ترکیب نیمکت و جاکفشی با هم!

جاکفشی و نیمکت در فضای ورودی, پروژه های DIY

 

در اینجا یک آموزش، برای اینکه خودتان چنین جاکفشی بسازید وجود دارد. لذت ببرید!

وسایل مورد نیاز:

  • دو تخته بریده شده به اندازه طول نیمکت مورد نظر شما
  • چهار تخته بریده شده برای پایه ها به طول ۴۵ سانتی متر
  • پیچ های چوب
  • توری سیمی
  • قیچی سیم
  • چسب چوب (اختیاری)
  • تجهیزات: دریل برقی، بست، منگنه زن.

توجه: ارتفاع ۴۵ سانتی متر پایه، یک اندازه استاندارد برای ارتفاع صندلی است؛ با این حال، شما می توانید این طول را برای نیمکت خود به اندازه ای که نیازها و محدودیت های فضای شما را برآورده می کند، افزایش یا کاهش دهید.

با تعیین موقعیت قطعات بالایی نیمکت شروع کنید. با دریل، در سمت طویل تر در زیر یک قطعه از قسمت بالایی نیمکت، سوراخ ایجاد کنید.

مونتاژ نیمکت :

چهار قطعه ی پایه را به صورت جفت مطابقت دهید. مشخص کنید می خواهید کدام طرف به سمت بیرون و کدام سمت در داخل نیمکت باشد. همچنین، توجه کنید گره ها در کجا قرار می گیرند- با دقت دریل کردن اینها مشکل تر است، بنابراین توصیه می شود گره ها را در قسمت پایین و در صورت امکان  به سمت لبه های بیرونی قرار دهید.

وقتی که سوراخ (های) قطعه ی طویل تر دریل شدند، زمان دریل کردن سوراخ های اتصال دهنده پایه بالایی نیمکت است. شما دو یا سه سوراخ در هر تخته نیاز خواهید داشت. وقت قرار دادن همه قطعات با هم است. برای وصل کردن تخته ها به هم، علاوه بر پیچ، چسب چوب را نیز توصیه می کنیم، اگرچه اختیاری است.

تخته چسب زده شده را فشار دهید، سوراخ ها را رو به بالا به تخته بست زده شده، پیچ کنید. اطمینان حاصل کنید لبه ها دقیقاً تراز هستند. وقتی که قطعات جفت را بهم وصل کردید، وقت آن است که بگذارید چسب خشک شود. آنها را بر روی یک سطح صاف بگذارید و اجازه دهید چسب خشک شود.

با تمرکز بر سطوح تخت، همه طرف تخته را سنباده بزنید. در این مرحله، گوشه ها را خیلی سنباده نزنید. با داشتن قسمت بالایی نیمکت و پایه های تقریباً سنباده زده شده، زمان مونتاژ کردن نیمکت است.

تبریک!

نیمکت شما درست شده و آماده برای اتمام است. در این مرحله، شما می توانید آن را رنگ کنید، یا به سادگی آن را روکش کنید- هر چه می خواهید انجام دهید.

حالا که نیمکت شما به پایان رسیده است، زمان وصل کردن توری سیمی است، که جزء اصلی صنعتی این پروژه نیز هست. مانند تصاویر، کار را پیش ببرید.

مشخص کنید می خواهید چند بخش عمودی برای محفظه کفش شما وجود داشته باشد. از قیچی سیم برای تمیز و مرتب کردن هر گونه انتهای بیرون زده سیم استفاده کنید.

جعبه سیمی خود را در کنار نیمکت بگذارید. حالا وقت مناسبی برای اندازه گیری جعبه و اندازه گیری فضای نیمکت است، اطمینان حاصل کنید که به راحتی فیت خواهد شد. حالا زمان وصل کردن جعبه سیمی به خود نیمکت است.

با دقت جعبه سیمی را در فضای نیمکت حرکت دهید، مراقب باشید دیواره های داخلی پایه های نیمکت، خراش بر ندارند.

این کار به راحتی هنگامی که نیمکت بر روی پشت خود است، انجام می شود. این واقعاً به شما بستگی دارد که کجا را انتخاب می کنید تا سیم را به نیمکت بست و محکم کنید.

امنیت بست آهنی خود را دوباره چک کنید. هر سیمی را که ممکن است در روند محکم کردن و وصل کردن بست، خم یا متمایل شود را تنظیم کنید.

جاکفشی و نیمکت در فضای ورودی, پروژه های DIY جاکفشی و نیمکت در فضای ورودی, پروژه های DIY

نیمکت صنعتی شما تکمیل شد!

حتی فضای کافی در زیر محفظه های کفش برای کفش های راحتی وجود دارد، که یک امتیاز برای آنهایی است که “کفش هایشان را دم در درمی آورند”. محفظه اضافی پوتین قطعاً در این زمستان مفید خواهد شد.

ما امیدواریم از ساختن از نیمکت و جاکفشی خود لذت ببرید. این یک وسیله ی شگفت انگیز برای گلخانه، اتاق رختشویی، و یا حتی گاراژ نیز خواهد بود.

 

منبع : homedit

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − شانزده =