کوشک - معماری پایدار
کوشک - معماری پایدار مرجع تخصصی دکوراسیون داخلی, مبلمان, مصالح ساختمانی, بازسازی ساختمان, طراحی نما

دیواری زیبا از بلوک های سیمانی برای کاشت و رشد گیاهان!

0 139

استفاده از بلوک های سیمانی برای کاشت گیاهان :

یک دیوار خودساز از بلوک های سیمانی که می تواند برای کاشت و رشد گیاهان، استفاده شود! این طرح به هیچ وجه یک مفهوم جدید نیست، اما با چیدمان و ترتیب قرار دادن زیبای آن ها، منظره ای زیباتر خلق می شود. در این مثال از هیچ ملاتی برای چسباندن این بلوک ها، استفاده نشده (چون دیوار خیلی بلند نیست)، اما شما می توانید این کار را انجام دهید تا دیوارتان را ایمن تر کنید، به خصوص اگر در اطراف آن بچه های کوچک باشند که در حیاط شما بازی می کنند.

بلوک های سیمانی, طراحی دیوار برای کاشت گیاهان

همچنین، توصیه می کنیم دیوارتان را با بزرگتر ساختنِ قسمتِ پایین دیوار نسبت به بالای آن و یا با اضافه کردن بلوک های برآمده به سطح پایین، مستحکم تر کنید، بر خلاف چیزی که در عکس بالا مشاهده می کنید.

وسایل مورد نیاز :

چیزهایی که برای شروع نیاز خواهید داشت، اینها هستند…

  • بلوک های سیمانی سبک
  • گیاهان انتخابی خودتان
  • گلدان های پلاستیکی
  • خاک گلدان

اگر گلدان ها کمی انعطاف پذیر باشند تا بتوانند با سوراخ های مربعی شکل سوراخ های آجرهای سیمانی منطبق شوند، عالی است. برای جزئیات بیشتر، با پست در ارتباط باشید…

مرحله ۱:

مکانی را برای دیوارتان انتخاب کنید، اطمینان حاصل کنید که این مکان دور از محل ریختن چیزهای مخروبه و زباله است، و اولین سطر بلوک های سیمانی را بچینید.

یک جارو برای تمیز کردن زباله ها و گرد و خاک در اطراف دیوارتان مفید خواهد بود. همان طور که در عکس بالا می توانید ملاحظه کنید، انتهای دیوار از پنج بلوک سیمانی با نصف اندازه تشکیل شده است. همان طور که قبلاً اشاره شد، ایده بهتر این است که از بلوک های سیمانی با اندازه کامل در ردیف پایینی استفاده شود، زیرا این کار به ثبات دیوار شما کمک می کند. شما همچنین می توانید برای اضافه کردن ضخامت، ردیف پایین را پهن تر از ردیف بالا بسازید.

مرحله ۲:

ردیف دوم از بلوک های سیمانی را اضافه کنید. اگر لایه دوم شما از بلوک های سیمانی با اندازه کامل تشکیل شده است، آنها را به گونه ای بچینید که جلوی هر بلوک از دیوار بیرون بزند.

گیاهان را به حفره هایی که در مرحله بعد بیرون می زنند، اضافه خواهید کرد. همچنین می توانید نحوه قرار دادن بلوکهای خود را زیگراکی کنید، همان طور که در شکل بالا نشان داده شده است. توجه داشته باشید که بلوک های سیمانی با اندازه کامل، برای استحکام بیشتر، بیش از بلوک های سیمانی با اندازه نصف امتداد می یابد.

مرحله ۳:

همان طور که پیش می روید گیاهان را اضافه کنید.

گلدان های پلاستیکی را بردارید و آنها را داخل حفره های بلوکها فرو ببرید. گلدان ها باید شکل حفره ها شوند، یعنی بیشتر چهارگوش شوند تا گرد. شما می توانید در انتهای پروژه گیاه انتخاب کنید، اما به دلایلی که در زیر به آنها خواهم پرداخت، این کار می تواند کلک آمیز باشد.

مرحله ۴:

ردیف بعدی بلوک های سیمانی را با استفاده از بلوک های نصفه، اضافه کنید.

یک آجر نصفه را روی حفره پشتی هر بلوک کامل قرار دهید. به یاد داشته باشید، متناوب یا زیگزاکی کردن بلوک ها ممکن است لازم باشد. احتمال زیاد نیاز خواهید داشت تا قسمتی از جلوی حفره ی بلوکهای کامل را، نیز با آجرهای نصفه بپوشانید. به عبارت دیگر، قسمتی از حفره با گیاهِ بیرون زده، مانع استحکام مطمئن خواهد بود. به همین دلیل است که قرار دادنِ گیاه در آنجا از ابتدا، آسان تر است. اگر شما دیواری را طراحی می کنید که به زیگراکی کردنِ بلوک ها نیاز ندارد، نیازی نیست نگران آخرین قسمت این مرحله باشید.

بلوک های سیمانی, طراحی دیوار برای کاشت گیاهان بلوک های سیمانی, طراحی دیوار برای کاشت گیاهان

 

مرحله ۵:

آخرین ردیف از بلوک های سیمانی و گیاهان را اضافه کنید.

می توانید گیاهانی را انتخاب کنید که تنوع رنگی داشته باشند، تا منظره ای زیباتر ایجاد شود.

بلوک های سیمانی, طراحی دیوار برای کاشت گیاهان بلوک های سیمانی, طراحی دیوار برای کاشت گیاهان بلوک های سیمانی, طراحی دیوار برای کاشت گیاهان بلوک های سیمانی, طراحی دیوار برای کاشت گیاهان بلوک های سیمانی, طراحی دیوار برای کاشت گیاهان بلوک های سیمانی, طراحی دیوار برای کاشت گیاهان

با اینکه در این مثال، از ملات یا چسبی استفاده نشده، اما به یاد داشته باشید که اگر بخواهید دیوارتان را بلندتر و یا فوق العاده مطمئن کنید،  این کار می تواند یک مرحله ضروری باشد. همان طور که اشاره شد، این می تواند ایده خوبی باشد که برای استحکام بیشتر، ردیف پایینی را پهن تر از ردیف بالایی بسازید. آخرین چیزی که می خواهید این است که دیوار را واژگون کنید.

 

منبع : decoist

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 + 2 =