کوشک - معماری پایدار
کوشک - معماری پایدار مرجع تخصصی دکوراسیون داخلی, مبلمان, مصالح ساختمانی, بازسازی ساختمان, طراحی نما

ایده هایی زیبا برای ساخت و بازیافت گلدان های گیاهان آپارتمانی- قسمت ۱

2 235

استفاده از گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون داخلی :

گل ها و گیاهان آپارتمانی همیشه قسمتی از زندگی و دکوراسیون داخلی فضای ما بوده اند، چه دوست داشته باشیم آنها را دریافت کنیم، چه آنها را در خانه داشته باشیم. وقتی گیاهان آپارتمانی شما برای رشد به فضای بیشتری نیاز دارد چه می کنید، یا به طور ساده، وقتی که گلدان های نرمال برای نیازهای خاص شما کافی نیستند چه می کنید؟ پیشنهاد ما این است که گلدان را خودتان بسازید یا چرا برخی از گلدان های دیگر که ممکن است داشته باشید و از آنها استفاده کنید را بازیافت نکنید.

اجازه دهید نگاهی به گلدان ها و پروژه های جالب بیاندازیم، و سپس درباره آنچه دوست داریم و نداریم کامنت خواهیم گذاشت.

 

ظروف ماست: ساخت گلدان های آسان

گیاهان آپارتمانی،دکوراسیون داخلی،پروژه های DIY

این طرح شامل ساخت گلدان های کوچک از ظروف ماست است. این احتمالاً ساده ترین طرح تا به حال است، زیرا شامل یک ظرف غذای ساده پلاستیکی است که به محض اینکه خالی شود، دور انداخته می شود. برای خاص به نظر رسیدن این گلدان، آن را اسپری رنگ بزنید یا مدل هایی روی آن بکار ببرید و بگذارید خشک شود، بعد به سادگی گیاهان آپارتمانی خود را در آن بکارید.

 

ساخت گلدان هایی از کتاب

گیاهان آپارتمانی،دکوراسیون داخلی،پروژه های DIY

این ایده، خیلی اورجینال است و باید اعتراف کنیم که هرگز به چنین چیزی فکر نکرده بودیم. این گلدان های خانگی کتابی فوق العاده به نظر می رسند، و اگر می خواهید تعدادی از آنها برای خودتان درست کنید، این ها چیزهایی است که باید انجام دهید. تعدادی کتاب قدیمی پیدا کنید و یک سوراخ در آنها ایجاد کنید که بعداً یک ورق پلاستیکی در آن جای بدهید تا از نفوذ هر گونه آب و گرد و خاک جلوگیری کند و بقیه کتاب خراب نشود. پس از آن، گیاهان آپارتمانی را از گلدان اصلی آنها در بیاورید و آنها را در داخل کتاب قرار دهید. پلاستیک اضافی را مرتب و تمیز کنید و گلدان تازه ساخته شده را تمیز کنید. این یک فرمت هنری عالی است: برداشتن چیزی زیبا و تبدیل آن به چیز زیبای دیگر.

 

ساخت گلدان از یک جعبه چوبی

گیاهان آپارتمانی،دکوراسیون داخلی،پروژه های DIY

درست کردن یک گلدان از یک جعبه چوبی هم آسان و هم خوش ظاهر است و البته اورجینال نیز هست. این گلدان ها به دلیل اندازه ی بزرگشان، می توانند خیلی بیشتر از یک گلدان ساده، باشند. شما می توانید از آنها برای تبدیل پاسیو به یک باغچه سالادی یا کاشتن مقداری سبزی و گیاهان برای آشپزی خود، استفاده کنید. طبیعت بیشتر کار سخت را انجام می دهد، بنابراین تنها کاری که لازم است شما انجام دهید پُر کردن گلدان ها با خاک حاصلخیز است، مطمئن شوید که آب می تواند بگذرد و بعد وقتی که گیاهان رشد کردند به کارتان و همچنین داشتن فضایی برای کاشت سبزی های تازه در بالکن یا پاسیوی خود، افتخار خواهید کرد.

 

ساخت گلدان های سیمانی مدرن

گیاهان آپارتمانی،دکوراسیون داخلی،پروژه های DIY گیاهان آپارتمانی،دکوراسیون داخلی،پروژه های DIY

گلدان های سیمانی خیلی خوب هستند و با یک حس دست ساز، بسیار اورجینال هستند. اینها می توانند توسط هر کسی ساخته شوند و نتیجه ساده است؛ شیک و کاملاً دوست داشتنی. مخلوط، یک قسمت سیمان و چهار قسمت ماسه است. برای دادن یک شکل درست به آنها، می توانید دنبال ظروف غذای قدیمی با فرم غیر معمول بگردید.  پس از پر کردن محتوای یک کاسه بزرگتر با مخلوط سیمان، یک ظرف کوچکتر قرار دهید، یک فنجان بستنی مناسب خواهد بود، آن را برگردانید و بگذارید به مدت دو روز خشک شود. پس از آن، تعدادی سوراخ برای عبور آب دریل کنید، به آرامی لبه ها را سنباده بزنید و یک ساکولنت در آن بکارید.

 

یک گلدان سیمانی دیگر

گیاهان آپارتمانی،دکوراسیون داخلی،پروژه های DIY گیاهان آپارتمانی،دکوراسیون داخلی،پروژه های DIY

این طرح کمی از طرح قبلی، متفاوت است، و از نی برای سوراخ های عبور آب از گلدان و کمی پودر سیمان رنگی استفاده می کند. نتیجه، کمی مدرن تر است. با این حال، تأثیر تزئینی همان است و می تواند در هر جایی برای تحریک و زیبایی یک فضای کسل کننده استفاده شود.

 

گلدان کالسکه ای در دکوراسیون داخلی

گیاهان آپارتمانی،دکوراسیون داخلی،پروژه های DIY

یک گلدان کالسکه ای؟ چه کسی فکر آن را کرده است؟ منحصر بفرد بودن این گلدان توسط ترکیب دو عنصر به دست آمده است و اینکه آنها چقدر نامربوط هستند. یک کالسکه به منظور حمل نوزادان ساخته شده است نه برای نگهداری گیاهان آپارتمانی در آن. به هر حال این یک ایده ی زیباست. فراموش نکنید که این گلدان چرخ دارد و می تواند به هر جایی در خانه که می تواند قسمتی از محیط شود، منتقل شود.

 

گلدان های بازیافتی وارونه

گیاهان آپارتمانی،دکوراسیون داخلی،پروژه های DIY

آیا گلدان ها می توانند یک ایده عالی و ارزان برای تزئین خانه باشند؟ آیا گلدان ها می توانند به صورت وارونه باشند؟ من شخصاً هرگز تصور نمی کردم گیاهان آپارتمانی وارونه رشد کنند اما امروز فهمیدم نه تنها این امر ممکن است بلکه بسیار زیبا نیز هست. برای اینکه یک پروژه را خودتان بسازید، گزینه ی مناسب، یک قوطی قهوه با سرپوش پلاستیکی خواهد بود. پس از اینکه سوراخ های عبور آب را دریل کردید، قوطی را برگردانید و آن را با مقداری خاک پر کنید و گیاهان آپارتمانی خود را اضافه کنید.

گیاهان آپارتمانی،دکوراسیون داخلی،پروژه های DIY

بخش مشکل کار اینجا است: برای جلوگیری از ریختن خاک، و بنابراین گیاه، قسمت پایینِ قوطی را روی یک فیلتر قهوه یا پارچه محوطه، ترسیم کنید و این دایره را برش بزنید، که باید قطر ساقه اصلی گیاهان آپارتمانی خود را داشته باشد. همچنین یک سوراخ در درپوش پلاستیکی برش بزنید، آن را بپوشانید و گلدان را برگردانید. حالا، شما یک گلدان بازیافتی وارونه عالی برای تزئین خانه خود دارید.

ساخت گلدان از شیشه های مربا

گیاهان آپارتمانی،دکوراسیون داخلی،پروژه های DIY

قرار دادن این گلدان ها یک ایده ی بسیار جالب تزئینی و همچنین کاربردی را تضمین می کند. در این گلدان های شیشه ای شما هیچ گلی پیدا نمی کنید، اما سبزی های معطر ترشی و سبزی های مخصوص پخت و پز روزانه را می بینید. پیشخوان آشپزخانه خود را تمیز کنید و سبزی های خود را در هوا تازه نگه دارید.

 

باغچه پالتی

گیاهان آپارتمانی،دکوراسیون داخلی،پروژه های DIY

اگر فضای کمی در تراس خود دارید و برای قرار دادن گلدان ها تقریباً جایی ندارید، وقت آن است که به فکر راهکارهای عمودی باشید. این گلدان غیر معمول، روی رشد گیاهانآپارتمانی در تراس شما بدون گرفتن جای زیاد، تمرکز می کند. با یک پالت ساده که در یک زباله دانی یا پشت یک فروشگاه محلی پیدا شده است، می توانید این کار را خودتان انجام دهید. پالت را با تعمیر آن آماده کنید و کمی پارچه محوطه به پشت آن اضافه کنید. گیاهان آپارتمانی مورد استفاده باید گیاهان آبشاری خاص باشند تا اثر کلی قطعاً خوش ظاهر و سرحال باشد. این یک راه عالی برای لذت بردن از بهار در یک بالکن است.

 

گلدان های ساخته شده از کیسه های قهوه یا برنج

گیاهان آپارتمانی،دکوراسیون داخلی،پروژه های DIY

اگر از طرفداران گلدان های سنتی نیستید، می توانید ساختن گلدان خود را امتحان کنید. برای این کار، به ایده نیاز خواهید داشت. یک ایده بسیار جالب این است که یک گلدان با کیسه برنج بسازید. گلدان های کیسه برنج، به دلایل زیادی فوق العاده هستند. آنها از مواد بازیافتی ساخته شده اند، در مقابل آب و هوا مقاوم هستند اما تجزیه پذیر نیز هستند. هرچند، شاید بهترین ویژگی، این باشد که شما می توانید آنها را خودتان در کمتر از نیم ساعت بسازید. نتیجه، در هر گوشه ای فوق العاده به نظر خواهد رسید، و به دکوراسیون شما یک احساس طبیعی و اورجینال می دهد.

 

گلدان های رنگی

گیاهان آپارتمانی،دکوراسیون داخلی،پروژه های DIY

اگر مهارت هنری داشته باشید می توانید گلدان های خود را با گرافیک بسیار زیبا بسازید. قوطی های رنگ قدیمی برای گلدان شدن مفیدترین هستند و شما می توانید از طرف صاف آنها برای رنگ کردن چیزی استفاده کنید، به عنوان مثل در این مورد شما می توانید تعدادی پارچه های رنگی رنگی بچسبانید.

 

گلدان های رنگ شده

گیاهان آپارتمانی،دکوراسیون داخلی،پروژه های DIY گیاهان آپارتمانی،دکوراسیون داخلی،پروژه های DIY گیاهان آپارتمانی،دکوراسیون داخلی،پروژه های DIY

اگر واقعاً نمی خواهید گلدان های سرامیکی قدیمی تان را عوض کنید و هنوز نیاز دارید آنها را تغییر دهید، این دقیقاً چیزی است که می خواهید. با مقداری رنگ و تعدادی الگوی خوب می توانید گلدان های قدیمی خود را دوباره زنده کنید. بر روی سطح جدید ایجاد شده می توانید به سادگی نام گیاه، و یا برخی چیزهای سرگرم کننده با نقاشی های خنده دار بکشید.

گلدان های ساکولنت آجری

گیاهان آپارتمانی،دکوراسیون داخلی،پروژه های DIY

یک ایده ی دیگری که من هرگز فکر نمی کردم ممکن باشد، با این گلدان های آجری ارائه می شود. این مواد ساختمانی طبیعی و بادوام، کنتراست بسیار خوبی با گیاهان شیک ساکولنت فراهم می کنند.

آجرهای استفاده شده حتی بهتر کار می کنند زیرا کمی شخصیت و تاریخچه پشت خود دارند و قیمت را فراموش نکنید (اگر آنها استفاده شده باشند، احتمالاً دور انداخته می شوند پس رایگان هستند). قسمت مشکل، دریل کردن سوراخ ها است، البته خیلی سخت نیست اما باید خیلی صبور باشید زیرا هر شوکی می تواند آجر را خرد کند. جا شمعی اختیاری است و به انجام آن مختار هستید، این تنها به سبک آن امتیاز می دهد.

 

ساخت جعبه های گلدان با چوب احیا شده و با طرح شورون

گیاهان آپارتمانی،دکوراسیون داخلی،پروژه های DIY گیاهان آپارتمانی،دکوراسیون داخلی،پروژه های DIY

ایده استفاده از یک جعبه قدیمی به عنوان یک گلدان جدید نیست، اما همچنان در هر زمانی خیره کننده است. این گلدان جعبه چوبی خاص، یک درخت آوکادو را در خود جای داده. واقعیت جالب درباره این گلدان این است که سطوح گلدان از چوب احیا شده در یک الگوی بسیار سرزنده شورون ساخته شده اند. این گلدان لذت بخش کاندیدای بسیار مناسبی برای یک پروژه ی باغچه ایست، حالا که بهار در بهترین زمانِ خود است. باید شروع کنید!

 

منبع : homedit

2 نظرات
 1. امین می گوید

  عمر مفید خیلی از این ایده ها چند روز بیشتر نیست
  کاربردی نیستن

  1. مریم می گوید

   شاید در زمینه کتاب ها عمر مفیدشون پایین باشه ولی در مورد بقیه فکر نمیکنم شما اجراش کرده باشید
   خود من از ۳ سال پیش اینکارو انجام دادم و هنوزم گلدونامو با همون وضعیت دارم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 + دو =