کوشک - معماری پایدار
کوشک - معماری پایدار مرجع تخصصی دکوراسیون داخلی, مبلمان, مصالح ساختمانی, بازسازی ساختمان, طراحی نما

ایده هایی زیبا برای ساخت و بازیافت گلدان های گیاهان آپارتمانی- قسمت ۲

0 273

استفاده از گیاهان آپارتمانی با ساخت گلدان های زیبا :

گل ها و گیاهان آپارتمانی همیشه قسمتی از زندگی ما بوده اند، چه دوست داشته باشیم آنها را دریافت کنیم، چه آنها را در خانه داشته باشیم. وقتی گیاه شما برای رشد به فضای بیشتری نیاز دارد چه می کنید، یا به طور ساده، وقتی که گلدان های نرمال برای نیازهای خاص شما کافی نیستند چه می کنید؟ پیشنهاد ما این است که گلدان را خودتان بسازید یا چرا برخی از گلدان های دیگر که ممکن است داشته باشید و از آنها استفاده کنید را بازیافت نکنید.

اجازه دهید در ادامه ی قسمت ۱ این مطلب، در این قسمت هم نگاهی به گلدان ها و پروژه های جالب و بیشتری بیاندازیم، و سپس درباره آنچه دوست داریم و نداریم کامنت خواهیم گذاشت.

ساخت گلدان های کوزه ای 

گیاهان آپارتمانی،دکوراسیون داخلی،پروژه های DIY
گیاهان آپارتمانی

گلدان های کوزه ای خودساز، اگر شما روح آزادی دارید که رنگ را دوست می دارد، ایده بسیار خوبی هستند. وقتی که دارید دیوارها را رنگ می کنید ریختن رنگ بد است، اما ریختن رنگ به صورت عمدی روی تعدادی گلدان سنتی در واقع ایده بسیار خوبی است. من نمی دانم این ایده چگونه متولد شده، اما نتیجه فوق العاده است.

ساخت گلدان از فلاپی دیسک

گیاهان آپارتمانی،دکوراسیون داخلی،پروژه های DIY
گیاهان آپارتمانی،دکوراسیون داخلی

برای طرفداران کامپیوتر در اینجا یک ایده ی منحصر بفرد برای ساختن گلدان ارائه می شود. برای آنهایی که آنقدر سن دارند که بدانند فلاپی دیسک چیست، این واقعاً می تواند ایده خوبی باشد. این نوع ذخیره سازی اطلاعات خیلی وقت است که دیگر استفاده نمی شود، پس اگر فلاپی دیسک ها را دارید، به احتمال زیاد بی استفاده هستند.

ساخت گلدان با قوطی رنگ بازیافتی

گیاهان آپارتمانی،دکوراسیون داخلی،پروژه های DIY

امروزه بازیافت مهم است، نه به این دلیل که یک روند است و هر شخصی آن را خوب انجام می  دهد، بلکه به این دلیل که منابع سیاره ما کمتر و کمتر می شود و این وظیفه ماست که اطمینان حاصل کنیم نوادگان ما، این سیاره را همان طور خواهند دید که ما هم اکنون می بینیم. قوطی های رنگ قدیمی اغلب به دلایل متعددی به عنوان گلدان استفاده می شوند.

ساخت گلدان های شیشه مربای رنگی

گیاهان آپارتمانی،دکوراسیون داخلی،پروژه های DIY

شیشه های مربا عالی هستند. مردم آنها را برای کارهای بسیار مختلفی استفاده کرده اند. در میان آنها، می توانید گلدان های شیشه مربا را در شکل های مختلف پیدا کنید و همان طور که در اینجا می توانیم ببینیم، در رنگ های مختلف. این شیشه ها مشکلی برای نگه داشتن کمی گرد و خاک و یک گیاه کوچک ندارند. با توجه به حجم آنها، تنها گیاهان آپارتمانی کوچک و متوسط می توانند قرار بگیرند زیرا ریشه ها فضای زیادی نیاز ندارند. برای اضافه کردن کمی چاشنی به ظاهر آنها، می توانید آنها را به هر رنگی که دوست دارید، با اسپری رنگ کنید، و اگر تعداد بیشتری از این شیشه ها را استفاده می کنید می توانید ترکیب های رنگی تزئینی بسیار زیبایی درست کنید.

ساخت باغچه ساکولنت با فنجان چای

گیاهان آپارتمانی،دکوراسیون داخلی،پروژه های DIY گیاهان آپارتمانی،دکوراسیون داخلی،پروژه های DIY گیاهان آپارتمانی،دکوراسیون داخلی،پروژه های DIY

من تا کنون نشنیده ام که مردم گیاهان را در فنجان های چای بگذارند. شاید به این دلیل که آنها کوچک هستند و مقدار کمی شن می توانند نگه دارند، اما من وقتی که این گلدان ها را دیدم، نظرم عوض شد. فنجان های چای به طور کلی بسیار خوش ظاهر هستند و بسته به جزئیات و گرافیک  برَند، می توانند نقش مهمی در طراحی بازی کنند. اگر می خواهید گیاهان کوچکی داشته باشید که کاملاً در آستانه پنجره شما جای بگیرند، این می تواند ایده بسیار خوبی باشد. طراحی فنجان به همراه مقداری شن تزئینی و رنگ های طبیعی گیاهان آپارتمانی، واقعاً می تواند چهره کسل کننده آستانه پنجره شما را تغییر دهد.

ساخت گلدان با پرده حمام

گیاهان آپارتمانی،دکوراسیون داخلی،پروژه های DIY

در ادامه ی صحبت از ایده های جالب و عجیب برای ساختن گلدان ها، در این تصاویر می توانید ببینید یک گلدان از پرده حمام چه شکلی دارد. بله، درست شنیدید، گلدان از پرده حمام. ایده، بسیار ساده است، این کار درست مثل درست کردن یک کیسه است اما بجای استفاده از قطعات پارچه و بعد دوختن آنها به هم، شما از ماده ضد آب برای یک پرده حمام استفاده خواهید کرد و با توجه به اندازه های مورد نظرتان همه چیز را محل خود چسب می زنید. این مواد بسیار قوی است و باید مقدار نسبتاً خوبی از خاک همراه با گیاهتان را نگه دارد. اگر خوش شانس باشید که در کنار خانه داری خود یک پرده حمام به رنگ روشن یا پرده حمامی با طرح درهم برهم داشته باشید، گلدان های شما قطعاً جذاب و جالب خواهند شد.

ساخت گلدان های درخشان و رنگی

گیاهان آپارتمانی،دکوراسیون داخلی،پروژه های DIY گیاهان آپارتمانی،دکوراسیون داخلی،پروژه های DIY

ما درباره گلدان های غیر معمول و طراحی های اورجینال خیلی صحبت کردیم، اما گیاهان آپارتمانی درون گلدان های سنتی هنوز جذاب هستند و اکثر ما آنها را به قوطی های رنگ یا بازیافتی های ظروف غذا ترجیح می دهیم. سنتی، واقعاً به معنی قدیمی نیست، سنتی به این معنی است که استانداردهای کیفیتی برای یک دوره زمانی طولانی بدون تغییر باقی مانده اند. برای اضافه کردن یک حس مدرن به آن گلدان های سفالی فوق العاده، می توانید از مقداری رنگ اکریلیک استفاده کنید و فقط تعدادی خط یا حاشیه رنگی با کمی رنگ روشن و سرزنده بکشید. این کار قطعاً آستانه پنجره شما را سرزنده تر خواهد ساخت.

گلدان های چوبی چرخ دار برای فضای باز

گیاهان آپارتمانی،دکوراسیون داخلی،پروژه های DIY گیاهان آپارتمانی،دکوراسیون داخلی،پروژه های DIY گیاهان آپارتمانی،دکوراسیون داخلی،پروژه های DIY

نمی دانم چند نفر از شما حیاط یا تراس بزرگی دارید، اما آنهایی که خوش شانس به داشتن چنین فضاهای بازی هستند، در اینجا یک ایده برای شما ارائه می شود. چرا گلدان های خوب با چوب های قدیمی نسازیم؟ شما می توانید ابعاد مورد نظر را انتخاب کنید، اطمینان حاصل کنید که برای اضافه کردن هر مقدار گیاهی که می خواهید، و همچنین ترکیب کردن گیاهان، رنگ ها و ترتیب ها، فضای کافی دارید.

ساخت گلدان آویزی از تایر برای فضای باز

گیاهان آپارتمانی،دکوراسیون داخلی،پروژه های DIY

شما احتمالاً گلدان های ساخته شده از تایر را دیدید. با بازیافت این تایر ها و قرار دادن گل ها و گیاهان آپارتمانی زیبا در آن، می توان صحنه های خیلی زیبایی در فضاهای باز، ایجاد کرد.

گلدان های طبقه ای برای فضای باز

گیاهان آپارتمانی،دکوراسیون داخلی،پروژه های DIY

یک ایده ی خوب دیگر برای تنوع بخشیدن به آرایش یا درست کردن تزئینات گل جدید با استفاده از گلدان های سرامیکی سنتی، این ایده است. نگاه کنید که چگونه این سه گلدان طبقه ای، فوق العاده به نظر می رسند.  برای اینکه خودتان یکی شبیه به این درست کنید تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک گلدان متوسط و یک گلدان کوچک بردارید و آنها را در یکدیگر بگذارید، به طوری که گلدانی درست کنید که تأثیرگذار و مقرون به صرفه است. اگر می خواهید گلدان واقعاً شگفت انگیز باشد، گلدان ها را به رنگ های روشن و مختلف رنگ کنید تا بطور زیبایی آماده قرار گرفتن در تراس شما شوند.

ساخت گلدان از کنده درخت

گیاهان آپارتمانی،دکوراسیون داخلی،پروژه های DIY

این گلدان های کنده درختی فوق العاده، هستند. این نوع گلدان برای گیاهان آپارتمانی بالا رونده عالی است، و اگر آنها جایی زیر یک حصار یا زیر یک نمای سنتی زیبا قرار گیرند، تاثیر آنها فوق العاده خوش ظاهر خواهد بود.

گلدان های ساخته شده از لاستیک های قدیمی

گیاهان آپارتمانی،دکوراسیون داخلی،پروژه های DIY گیاهان آپارتمانی،دکوراسیون داخلی،پروژه های DIY

این واقعاً شگفت انگیز است. ما قبلاً گلدان های درست شده از لاستیک ها را دیده ایم اما نه مثل اینها. طراحی فوق العاده، احتمالاً به لطف الگوی منحصر بفرد این لاستیک ها است. همان طور که می توانید تصور کنید، تعداد کمی لاستیک بازیافت شدند و برای درست کردن گلدان های بسیار زیبا و منحصر بفرد، مجدداً استفاده شدند. شاید شما هم این تکنیک و اینکه آنها چقدر خوب برای ظاهر ساختن شکل اصلی تایر ترتیب یافته اند و در عین حال به یک ویژگی طراحی زیبا تبدیل شده اند، را دوست داشته باشید. لاستیک ها در اندازه های مختلف، گلدان ها هم در اندازه های مختلف!

گیاهان آپارتمانی،دکوراسیون داخلی،پروژه های DIY گیاهان آپارتمانی،دکوراسیون داخلی،پروژه های DIY

این اشیاء بسیار با دوام و انعطاف پذیر هستند. لازم به ذکر نیست که انحنای باورنکردنی تایر، شکل زیبایی به گلدان می دهد. برای گلدان های بزرگتر و سنگین تر، دسته نیز می تواند از همان مواد متصل شود، و حمل آنها یا حرکت آنها به اطراف را آسان تر کند.

باغچه ای از چکمه های بارانی

گیاهان آپارتمانی،دکوراسیون داخلی،پروژه های DIY

در شبکه های اجتماعی، همیشه ایده های عالی سرازیر می شوند. چون مردم متفاوت هستند و ایده های متفاوتی دارند. حالا، ما برای چند دقیقه گذشته درباره گلدان ها صحبت کردیم و هنوز ایده های چگونه ساختنِ یک گلدانِ اورجینال به پایان نرسیده است. این چکمه های لاستیکی، گلدان های فوق العاده ای می سازند. این چکمه های رنگ شده وقتی از حصار آویزان شوند، با خاک درون و گلهای بهاری روی آن، عالی به نظر می رسند.

ساخت جعبه های تزئینی برای گلدان ها بر روی یک حصار

گیاهان آپارتمانی،دکوراسیون داخلی،پروژه های DIY

تزئینات گل که بر حالت عمودی تمرکز دارند، برای باغچه های شهری کوچک، مناسب تر هستند. زیرا فضا میان آسمان خراش ها، کمیاب است. این جعبه های تزئینی به راحتی می توانند از تکه چوب ساخته شوند و بر روی حصار آویزان شوند. درون آنها شما می توانید انواعی از گلدان ها را با شرط تناسب با ارتفاع و پهنای جعبه، قرار دهید. مشابه با قفسه ها. این جعبه ها می توانند به هر تعدادی که شما برای پناه دادن به گلها و گیاهان آپارتمانی مورد علاقه تان از آب و هوای بد، می خواهید باشند.

یک گلدان دیگر برای فضای باز، ساخته شده از لاستیک های بازیافتی

گیاهان آپارتمانی،دکوراسیون داخلی،پروژه های DIY

همان طور که قبلاً گفتیم این نوع گلدان در شهرک ها بسیار معمول است، جایی که شما فضای کافی اطراف خانه برای بازی با آن دارید. مزیت این مورد، زیادی جا است، بنابراین برای گیاهان بزرگ یا حتی درختچه ها و بوته های کوچک مناسب است، و در مورد مواد هم هزینه کمی دارد.

 

منبع : homedit

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه + پنج =