کوشک - معماری پایدار
کوشک - معماری پایدار مرجع تخصصی دکوراسیون داخلی, مبلمان, مصالح ساختمانی, بازسازی ساختمان, طراحی نما

۸ روش برای طراحی کمد و فضاهایی برای نگهداری وسایل!

0 3

اتاق خواب و کمد دیواری :

کمدها و فضاهای نگهداری وسایل، از مهمترین قسمت های خانه های بزرگ و کوچک است. دیوار پشت تخت خواب ها یکی از قسمت هایی است که پتانسیل خیلی خوبی برای قرار دادن کمدها بر روی آن دارد.

در ادامه ۸ نمونه از طراحی دیوار پشت تخت خواب ،  ایجاد کمد و فضاهای نگهداری وسایل و نحوه ی استفاده از آن را، خواهید دید که می توانند به شما ایده های خوبی، بدهند.

۱-مخفی کردن نورپردازی

برای روشن کردن اطراف تخت و کمدهای کنار تخت، می توانید در جایی مناسب از این کمدها، روشنایی ها را نصب کنید.

 

۲ – تزئین این فضا با آثار هنری مورد علاقه ی خود

ساخت و نصب کمد و کابینت روی دیوار پشت تخت خواب، به این معنی نیست که نتوانیم تابلو یا آثار هنری روی این دیوار نصب کنیم. فضای خالی بین کمد و تخت خواب، برای نصب این آثار و تابلوها، بسیار مناسب است.

 

۳ – جانمایی چراغ خواب ها

در کمد یا کابینت هایی که دیوار پشت تخت خواب را فرا گرفتند، می توانید جایی برای قرار دادن چراغ خواب ها تعبیه کنید. در کنار آن می توانید کتاب ها، ساعت و وسایل دیگر که می خواهید نیز، قرار دهید.

 

۴ – ترکیب قفسه های باز و بسته

استفاده از ترکیب قفسه های باز و دراور یا کمدهای بسته، می تواند زیبایی بیشتری به فضای شما اضافه کند. در قفسه های باز می توانید دکوری های زیبایی که مطابق سلیقه ی شماست، قرار دهید.

 

۵ –  تخت های جمع شونده

اگر اتاق شما خیلی کوچک است، سعی کنید از تخت های تاشو و یا جمع شونده، استفاده کنید. در اطراف این تخت های جمع شونده، کمدها هم به مرتب و منظم بودن فضا، و بزرگتر بنظر رسیدن آن کمک می کنند.

 

۶ – تعریف منطقه خواب

احاطه تخت خواب با کمد و کابینت ها در اطراف آن، ممکن است ظاهری کسل کننده و سرد داشته باشد. بنابراین، بهتر است فضای خواب را با یک رنگ خاص و متمایز و یا یک متریال متمایز، تعریف کنید تا کمی رنگ، بافت و تنوع به فضا اضافه کند.

 

۷ – اضافه کردن تاج تخت

در بالای تخت خود، بین کمدها و تخت می توانید از تاج تخت های نرم و لطیف استفاده کنید که فضایی راحت تر برای تکیه دادن داشته باشید که در تضاد با متریال سفت کمدهاست.

 

۸ – استفاده از تمام دیوار

اگر شما از تمام دیوار برای ساخت کمد استفاده کنید، حداکثر فضا برای قرار دادن وسایل را خواهید داشت و ظاهری متقارن ایجاد می کند.

 

منبع : contemporist

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 2 =