کوشک - معماری پایدار
کوشک - معماری پایدار مرجع تخصصی دکوراسیون داخلی, مبلمان, مصالح ساختمانی, بازسازی ساختمان, طراحی نما

ایده ای سبز و طراحی خانه های غیر فعال POP-UP

0 2

طراحی خانه های غیر فعال ایده های سبز برای معماری پایدار :

شرکت pop-up house، طراحی خانه های غیر فعال (ساختمان های پیش ساخته)، را به روشی بسیار ساده نسبت به قبل، انجام می دهد. این ساختمان های پیش ساخته ی خورشیدی به سادگی و با سرعت، با کنار هم قرار گرفتن بلوک های چوبی عایق و پیچ و مهره ها، ساخته می شوند. همچنین این ساختمان ها به هیچ سیستم فعال گرمایشی و سرمایشی، نیازی ندارند. تمام اجزای خانه های POP-UP بطور کامل قابل بازیافت هستند و از تخته های چوبی باکیفیت و عایق های EPS (پلی استرین منبسط شده) ساخته شده اند.

پیچ و مهره ها،تخته های چوبی و پانل های عایق با ضخامت ۳۰ سانتی متر را در کنار هم نگه می دارند. در مقایسه با استانداردهای خانه های غیر فعال، این خانه ها، حداکثر انرژی خورشیدی را کسب می کنند و عایق های فشرده بسیار مناسبی که در آن استفاده شده، آسایش حرارتی مورد نیاز را بدون استفاده از سیستم های گرمایشی و سرمایشی سنتی در طول سال، فراهم می کنند.

اگر شما مردد هستید که می توانید خودتان یک خانه POP-UP بسازید، جواب خیر می باشد. چرا که این خانه ها توسط افرادی متخصص ساخته می شوند.

سطوح پایانی :

همه ی خانه های POP-UP می تواننداز بام سبز استفاده کنند. شما می توانید از سطوح پایانی متنوعی برای پوشش دیوارهای خارجی و داخلی استفاده کنید. مانند پانل های چوبی، تخته های فیبری یا فلزی.

با اضافه کردن پانل های فتوولتائیک یا توربین های بادی، هر خانه POP-UP به سادگی می تواند نیازهای  آسایش حرارتی را تامین کند.

هزینه ی یکی از این خانه های با صرفه از نظر انرژی، بر حسب خواسته های فرد و خصوصیات آن متفاوت است. اما طبق گفته این شرکت کل متریال هزینه ای بین ۳۰۰ تا ۳۶۰ یورو در متر مربع دارد. و هزینه قرارداد با متخصصین حدودا بین ۱۳۰۰ تا ۲۰۰۰ یورو در متر مربع در بر خواهد داشت. از تاسیس این شرکت در آوریل ۲۰۱۵، خانه های POP-UP متعددی که شامل مسکونی و اداری می باشد در فرانسه ساخته شده است.

آنها در نظر دارند طرح های خود را در کشورهای دیگر هم اجرا کنند.

طراحی خانه های غیر فعال, ساختمان پیش ساخته خورشیدی

طراحی خانه های غیر فعال, ساختمان پیش ساخته خورشیدی طراحی خانه های غیر فعال, ساختمان پیش ساخته خورشیدی طراحی خانه های غیر فعال, ساختمان پیش ساخته خورشیدی طراحی خانه های غیر فعال, ساختمان پیش ساخته خورشیدی طراحی خانه های غیر فعال, ساختمان پیش ساخته خورشیدی طراحی خانه های غیر فعال, ساختمان پیش ساخته خورشیدی طراحی خانه های غیر فعال, ساختمان پیش ساخته خورشیدی

 

منبع : inhabitat

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 2 =