کوشک - معماری پایدار
کوشک - معماری پایدار مرجع تخصصی دکوراسیون داخلی, مبلمان, مصالح ساختمانی, بازسازی ساختمان, طراحی نما

ساختمان چند منظوره ای که مانند مجموعه کتاب ها طراحی شده است!

0 14

طراحی ساختمان چند منظوره :

این ساختمان چند منظوره و مرکز تجاری جدید طراحی شده توسط شرکت Aedas در چونگ کینگ چین، یک برج پله ای زیبا است که مانند یک کوه مصنوعی ساخته شده است. فرم این پروژه چند منظوره  از کوه های زیبای اطراف شهر الهام گرفته شده است. طراحان از ضرب المثل قدیمی چینی تحت تاثیر قرار گرفتند: “دانش ثروت به ارمغان می آورد”،  یک کتاب فروشی عظیم هم در این پروژه طراحی شده و تعدادی تراس به شکل دسته های کتاب بر روی سطح خارجی قرار گرفته است.

 

طراحی ساختمان چند منظوره و مرکز تجاری, معماری پایدار طراحی ساختمان چند منظوره و مرکز تجاری, معماری پایدار.

این مرکز چند منظوره، با لقب “شهر کوه”، به چشم انداز بسیار زیبای منطقه اشاره می کند. طراحی این ساختمان به تدریج شبیه مجموعه ای کتاب شده است. تصور کلی، یک سری قله کوه در مرکز شهر است. این پروژه شامل یک میدان فرهنگی، فضاهای خرده فروشی، آپارتمان ها، ادارات، و یک هتل واقع در منطقه تجاری مرکزی Jiefangbei، در مرکز شهر چونگ کینگ خواهد بود.

طراحی ساختمان چند منظوره و مرکز تجاری, معماری پایدار

این برج با سه پاساژ با تِم خاص و تراس سبز که بر سطوح پایین تر احاطه دارند، به بافت شهری موجود در منطقه متصل خواهد شد. انتظار می رود پودیوم تبدیل به یک مرکز فرهنگی جدید شود، در حالی که میدان فرهنگی، محیطی آرام که در آن مردم می توانند استراحت کنند را ارائه می دهد.

طراحی ساختمان چند منظوره و مرکز تجاری, معماری پایدار طراحی ساختمان چند منظوره و مرکز تجاری, معماری پایدار طراحی ساختمان چند منظوره و مرکز تجاری, معماری پایدار طراحی ساختمان چند منظوره و مرکز تجاری, معماری پایدار طراحی ساختمان چند منظوره و مرکز تجاری, معماری پایدار طراحی ساختمان چند منظوره و مرکز تجاری, معماری پایدار

 

منبع : inhabitat

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده + 12 =