کوشک - معماری پایدار
کوشک - معماری پایدار مرجع تخصصی دکوراسیون داخلی, مبلمان, مصالح ساختمانی, بازسازی ساختمان, طراحی نما

دکوراسیون نشیمن کوچک – ایده هایی خلاقانه و امروزی

0 1

دکوراسیون نشیمن کوچک :

بسیاری از ایده های دکوراسیون نشیمن کوچک برای بزرگتر جلوه دادن فضا می باشد. چنین استراتژی هایی می توانند یک فضای تنگ و دلگیر را به یک فضای راحت، زیبا و دلنشین تبدیل کند. باید طوری طراحی کرد که حداکثر نور وفضا را داشته باشیم و همچنین باید به رنگ، مقیاس و وزن وسایل توجه کرد. این استراتژی ها میتواند فضایی کاملا متفاوت را ایجاد کند.

امتحان کردن چیزهای جدید می تواند جالب باشد. گاهی اوقات ایده های سنتی در مورد دکوراسیون نشیمن کوچک ، بهترین راه حل برای فضاهای کوچک نیست. بجای استفاده از پرده های ضخیم و کلاسیک از پرده های بلند و لطیف و سبک استفاده کنید چرا که می تواند توجه را به فضای عمودی هم جلب کند و در نتیجه اتاق بزرگتر بنظر می رسد.

اتاق نشیمن شما، صرف نظر از اندازه، باید بتواند عملکرد راحتی، آرامش و سرگرم کننده داشته باشد. در ادامه، تعدادی روش ها و ایده ها، برای دکوراسیون نشیمن کوچک و خلق فضای بزرگتر آمده است.

 

تزئین با آینه

دکوراسیون نشیمن کوچک, نشیمن و پذیرایی

طراحان اغلب در فضاهای کوچک از آینه استفاده می کنند تا احساس فضای بزرگتر را ایجاد کنند. یکی از متداول ترین ایده ها برای دکوراسیون نشیمن کوچک ، استفاده از آینه های بزرگ در مکان مرکزی و ایجاد نقطه کانونی در فضا می باشد. برای انعکاس نور و ایجاد محیطی خوب، آینه ها را در پشت منابع نوری مانند لامپ های آویزان یا شمع ها قرار دهید. اگر ممکن است آینه را در مقابل پنجره قرار دهید چون بازتابی از مناظر بیرون ایجاد می کند و تاثیر بیشتری دارد.

 

هدایت چشم به سمت بالا

دکوراسیون نشیمن کوچک, نشیمن و پذیرایی

یک فضا همانطور که ابعاد افقی دارد ابعاد عمودی هم دارد. اگر ارتفاع سقف نشیمن و پذیرایی شما زیاد است، با تزئین و طراحی سقف می توانید فضای بیشتری در نشیمن ایجاد کنید و نگاه ها را بسمت بالا هدایت کنید. استفاده از پرده های بلند و از سقف تا کف، یک راه حل شیک برای دستیابی به این هدف است.

راه حل دیگر این است که برای پر کردن فضاهای عمودی و فضاهای روی سقف از نقاشی های هنری ازطبیعت با سایز متوسط استفاده کنید. این تکنیک فضای شما را بزرگتر از آنچه هست به نظر می رساند، زیرا نگاه ها را به سمت بالا دعوت می کند.

 

استفاده از رنگ های خنثی در نشیمن های کوچک

دکوراسیون نشیمن کوچک, نشیمن و پذیرایی

یکی از رایج ترین ایده ها برای دکوراسیون نشیمن کوچک ، استفاده از رنگ های خنثی روی دیوارها، کف، سقف و مبلمان و لوازم داخلی می باشد.

یک ترکیب رنگ سفید یا بژ باعث می شود که فضا بازتر بنظر برسد. رنگ های روشن نیز تمایل به روشن تر کردن فضا با منعکس کردن نور دارند. علاوه بر بزرگتر جلوه دادن فضا، رنگ های خنثی بخاطر سادگی، محیطی آرام ایجاد می کنند.

 

انتخاب مبلمان با ظاهر سبک

دکوراسیون نشیمن کوچک, نشیمن و پذیرایی

وقتی شما می خواهید مبلمان بخرید به وزن ظاهری آن توجه کنید. این مفهوم به سنگینی درک شده از یک شی بر اساس اندازه، رنگ و طرح اشاره دارد. لوازمی که ظاهر سبک تری دارند را انتخاب کنید، چون لوازم با ظاهر سنگین فضا را بسته تر نشان می دهد.

رنگ های روشن تر انتخاب کنید و از لوازمی استفاده کنید که پایه دارند نه آنهایی که سطح زیرشان جعبه مانند است. میزهای جلو مبلی شیشه ای از نظر بصری جای کمتری نسبت به میزهای چوبی می گیرد زیرا شما اطراف آن را می توانید ببینید. هر مبلمانی که مانع کمتری برای دید ایجاد کند فضا را بازتر به نظر میرساند.

 

انتخاب مقیاس کوچک مبلمان

دکوراسیون نشیمن کوچک, نشیمن و پذیرایی

ایده های دکوراسیون نشیمن کوچک بدون توصیه برای انتخاب مبلمان هایی که بر فضا غلبه نداشته باشند و یا کل فضا را احاطه نکنند، کامل نمی شود. یک مبل راحتی با دسته ها و تکیه گاه های باریک و محکم مناسب تر است. اگر فضا کم است شما میتوانید از کاناپه های کوچک و یا جانمایی ۴ صندلی دور یک میز قهوه خوری استفاده کنید. هنگام انتخاب صندلی ها، صندلی های بدون دسته بهتر است چون فضای کمتری را اشغال می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت + 1 =