کوشک - معماری پایدار
کوشک - معماری پایدار مرجع تخصصی دکوراسیون داخلی, مبلمان, مصالح ساختمانی, بازسازی ساختمان, طراحی نما

رنگ آمیزی آشپزخانه – ایده هایی خلاقانه

0 12

رنگ آمیزی آشپزخانه :

وقتی به نوسازی آشپزخانه فکر میکنیم اکثر ما به کابینت های چوبی، انواع سنگ های تزیینی و روکش های استیل، فکر می کنیم. اما وقتی شما شروع به کاوش گزینه های خود می کنید و خارج از چارچوب فکر می کنید به رنگ آمیزی آشپزخانه و آشپزخانه های خیلی جذاب رنگارنگ که با طیف وسیعی از مواد و رنگ طراحی شده اند، می رسید.

چه شما طرفدار سبک مدرن باشید چه طرفدار سبک کلاسیک، ایده های رنگ برای کابینت، دیوار بین کابینت های بالا و پایین و وسایل جانبی آشپزخانه می تواند طیفی از رنگهای خنثی و خاکستری با رنگهای جسورانه مثل قرمز براق باشد.

در ادامه تعدادی ایده برای رنگ آمیزی آشپزخانه آمده است :

 

زرد آفتابی

رنگ آمیزی آشپزخانه

همانند اشعه های آفتاب، زرد، رنگی شادی بخش و با انرژی است. حتی بعنوان رنگ تحریک کننده احساسات و اشتها شناخته شده است. رنگ خارق العاده ای برای روشن کردن آشپزخانه می باشد، بخصوص برای آشپزخانه های تاریک و کوچک.

هنگام انتخاب یک تنالیته از رنگ زرد، در مورد شدت آن آگاه باشید. زرد پررنگ و پویا بهترین انتخاب برای استفاده بعنوان رنگ های ویژه روی سطوح ویژه و خاص می باشد. مانند دیوارهای خاص که مناسب شدت رنگ های زیاد می باشند یا دیوار بین کابینت های بالا و پایین. رنگ زرد کمرنگ و ملایم هم برای روی کابینت ها و یا سطوح روی کابینت ها، مناسب می باشد. رنگ های زرد همچنین بخوبی با رنگ چوب و قهوه ای هماهنگ می شوند.

صرف نظر از اینکه چه طیفی از رنگ زرد را انتخاب می کنید، ازجو و احساس شادی بخشی که رنگ زرد ایجاد میکند با یک لیوان آبمیوه تازه و با یک دست گل زیبای لاله روی میز آشپزخانه، لذت ببرید.

 

آبی تیره

رنگ آمیزی آشپزخانه

تاثیر پیچیده، آرام و متین آبی تیره، باعث شده که این رنگ یکی از ایده های پرطرفدار برای رنگ آمیزی آشپزخانه باشد. همانند یک کت و شلوار تیره و مشکی با پیراهن سفید و کفش های قهوه ای، کابینت های آبی تیره با ترکیب رنگ سفید و روکش های چوبی، بسیار مجلل می باشد. رنگ خاکستری یا طلایی دیوارهای خاص با تجهیزات نورپردازی، صحنه ای از یک نمایش زیبا را ایجاد میکنند.

طراحی دیوار پشت سینک یا اجاق گاز با رنگ آبی تیره نیز، یک روش ساده و خیلی خوب برای استفاده از این رنگ می باشد. کاشی های مدرن رنگ آمیزی شده، یا کاشی های طرح داررا امتحان کنید. همچنین لوازم دیگرآشپزخانه را هم فراموش نکنید. صندلی یا میز آبی تیره می تواند زرق و برق بیشتری به آشپزخانه مجلل شما ببخشد.

 

متالیک پر زرق و برق

رنگ آمیزی آشپزخانه

اضافه کردن کمی شکوه و زرق و برق، راحت تر از چیزی است که فکر می کنید. استفاده کردن کمی فلز مانند برنج، مس یا نقره یا استفاده از فلزات ارزان تر اما با این رنگ آمیزی، هزینه را خیلی بیشتر نمی کند، اما بطور قطع فضا را فوق العاده و منحصر بفرد می کند.

رنگ برنجی و یا استفاده از خود فلز برنج، بازتاب خیلی خوبی از اهمیت فضای طراحی شده در سراسر خانه، ایجاد می کند. در آشپزخانه جایگزینی قطعات زرد رنگ با قطعات فلز از جنس برنج، می تواند ظاهر کابینت را خارق العاده کند. حتی می توان از وسایل کوچک آشپزخانه مانند قوری و کتری از جنس برنج استفاده کرد.

نورپردازی روش فوق العاده دیگری برای اضافه کردن کمی درخشش به آشپزخانه می باشد. آویزهای چراغ مسی و یا فلزات کار شده بر روی کابینت های طراحی شده، به آشپزخانه های جزیره ای یک نقطه کانونی هیجان انگیز در کل فضا، می بخشد.

اگر می خواهید پا را فراتر بگذارید، دیوار پوش های فلزی به رنگ نقرهای و طلایی بر روی دیوارهای بین کابینت های بالا وپایین، پشت سینک و یا اجاق گاز می تواند فضا را خیره کننده کند و آشپزی در آن را دلپذیر کند.

 

ترکیب جسورانه از رنگ های روشن و پررنگ

رنگ آمیزی آشپزخانه

ترکیب هنرمندانه دو یا چند رنگ شاد و زنده حقیقتا می تواند بیانگر کلی احساسات در آشپزخانه باشد. رنگ های شاد  و زنده مانند فیروزه ای، سبز فسفری، نارنجی و قرمز و سفید میتوانند ترکیب های خیلی خلاقانه ای ایجاد کنند. این روش کاملی برای بیان جنبه های مختلفی از شخصیت خودتان می باشد، و روش ایده آلی برای ترکیب چند ایده محبوبتان، برای طراحی و رنگ آمیزی آشپزخانه می باشد.

ایجاد یک ویژگی برجسته، روش خیلی خوبی است که با یک رنگ جدید و شاد هنگام نوسازی آشپزخانه، امکان پذیر می باشد. وسایل و یا قسمت هایی را در آشپزخانه، برای متمایز و برجسته کردن، انتخاب کنید. می تواند دیوار پشت سینک یا اجاق گاز، کابینت وسط آشپزخانه جزیره ای، قفسه های دیواری و یا حتی وسایل آشپزخانه باشد.

تقابل کابینت های سفید با رنگ های شاد و پررنگ، براحتی می تواند یک آشپزخانه را تغییر شکل بدهد. روی جایگزین کردن یا رنگ آمیزی مجدد کابینت های سفید پایینی با رنگ های پررنگ تر فکر کنید. رنگ های شاد و زنده قسمت های پایین، یک استواری و زیبایی خلاقانه ای را به فضای شما می بخشد.

وسایل جانبی رنگی هم گزینه راحت و ارزانی، برای نوسازی هر اتاقی می باشد. میز، صندلی، پرده یا وسایل رنگی دیگر واقعا روح و احساس جدیدی به آشپزخانه شما می دهد. همچنین به شما این آزادی را می دهد که هر سال آشپزخانه خود را با رنگ های جدید تغییر دهید.

 

رنگ های خاکستری

رنگ آمیزی آشپزخانه

خاکستری رنگی است که حس تمیزی و شیکی می دهد و براحتی با پوشش های سفید و چوبی که در اکثر آشپزخانه ها وجود دارد، جفت و جور می شود.

در آشپز خانه، رنگ خاکستری، بیشتر در سطوح بزرگتر، خودش را نشان می دهد تا بر روی وسایل کوچک. یکی از بهترین گزینه ها برای استفاده از رنگ خاکستری، کابینت ها می باشند. برای فضاهای کوچکتر، خاکستری کم رنگ را امتحان کنید.

ایده دیگر برای استفاده از این رنگ خنثی در آشپزخانه، بر روی دیوارها می باشد. یا می توان از کفپوش ها و یا سنگ های خاکستری برای کف استفاده کرد، یا از سنگ های تزیینی خاکستری بر روی دیوار بین کابینت های بالا  پایین و یا روی کابینت ها می توان استفاده کرد. برای تکمیل طراحی آشپزخانه شیک خودتان با استفاده از روکش های خاص، مانند روکش کرومی جلا داده شده، برنجی و یا بافت چوبی، آن را متمایز کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × دو =