کوشک - معماری پایدار
کوشک - معماری پایدار مرجع تخصصی دکوراسیون داخلی, مبلمان, مصالح ساختمانی, بازسازی ساختمان, طراحی نما

بهترین نورپردازی های زیبا برای یک اتاق خواب رویایی!

0 3

ایده هایی برای نورپردازی :

نورپردازی در تعریف و تکمیل دکوراسیون یک اتاق بسیار مهم است. هر فضا نیاز به نوع خاصی نورپردازی دارد. در مورد اتاق خواب، بهتر است نورپردازی لطیفی را انتخاب کنید زیرا دکور و جو اتاق خواب باید آرام بخش باشد.

بیایید ببینیم که چه گزینه هایی وجود دارد:

چراغ خواب ها

bedside-lamp-symetry

چراغ خواب ها به شما فرصتی برای ایجاد یک دکور متقارن، ارائه می دهد.

از آنحایی که چراغ خواب ها کنار تخت و در دسترس شما قرار می گیرند و نوری لطیف تولید می کنند، گزینه ای عالی هستند. آنها بسیار کاربردی و مفید هستند بخصوص اگر شما عادت دارید قبل از خواب، مطالعه کنید.

چراغ های پایه دار دیواری

bedroom-wall-sconce-lighting

لزومی ندارد که چراغ های پایه دار دیواری حتما بقیه دکور اتاق را هم تحت تاثیر قرار دهند.

مهمترین مزیت استفاده از این منابع روشنایی این است که در اشغال فضا صرفه جویی می کنید. پس اگر شما ترجیح می دهید از فضای کنار تخت برای چیزی غیر از چراع خواب استفاده کنید و یا می خواهید موقع مطالعه نور از بالا بتابد این چراغ های نوری، بهترین انتخاب هستند. شما می توانید از دو چراغ در دو طرف تخت استفاده کنید و یا فقط یکی در میانه ی بالای تخت.

تقارن

symetry-lighting-for-bedroomsymetry-lighting-for-bedroom

استفاده از چراغ خواب ها بعنوان ایده ای برای ایجاد تقارن در دکور اتاق

همانطور که قبلا گفتیم، ایجاد تقارن در دکوراسیون اتاق خواب، بسیار ساده است. اگر شما تقارن بیشتری می خواهید ایجاد کنید، غیر از قرار دادن چراغ خواب ها در دو طرف تخت خواب، می توانید نورهای سقفی نقطه ای را هم بصورت متقارن، نصب کنید.

لامپ های آویزان

hanging-lamps-above-nightstand

لامپ های آویزی ظاهری نمایشی و بسیار شیک و زیبا دارند.

اگر شما نمونه های بالا را نمی پسندید گزینه ی دیگر لامپ های آویزی هستند که می توانید در دو گوشه ی بالای تخت خود، آویزان کنید. برای کامل کردن نورپردازی اتاق از یک لوستر زیبا هم در وسط اتاق، استفاده کنید. لامپ های آویزی بسیار چشم نواز هستند و شما می توانید با یک طراحی ساده، تاثیری بزرگ تر و زیباتر، ایجاد کنید.

  چراغ های کار و مطالعه

 task-lighting-for-bedمهمترین فاکتور برای چراغ های کار و مطالعه، انعطاف پذیری است.

هنگام انتخاب منابع روشنایی برای اتاق خواب، ابتدا به این فکر کنید که به چه چیزی نیاز دارید. برای مثال، اگر شما عادت دارید قبل از خواب مطالعه کنید، به چراغ خواب نیاز دارید. پس یک چراغ مطالعه ی رومیزی با یک طراحی هماهنگ با دکور فراهم کنید که بتوانید ارتفاع و زاویه آن را طبق خواسته ی خودتان، تنظیم کنید.

طرح های ترکیبی

grey-bedroom-mixed-lighting-fixtures

استفاده از چند نوع مختلف روشنایی ، در یک اتاق خواب بزرگ را، در نظر داشته باشید. شما می توانید یک لوستر در وسط اتاق، چراغ خواب در کنار تخت خواب، یک لامپ پایه دار زمینی در یک گوشه ی اتاق و چراغ های دیواری برای نشان دادن یک اثر هنری یا تابلو، داشته باشید،  اما مهم این است که بتوانید بهترین ترکیب را برای اتاق خود، در نظر بگیرید.

نورپردازی پنهان

recessed-light-for-bedroom

نورپردازی پنهان، به اتاق خواب، ظاهری مدرن و زیبا می بخشد.

particular-recessed-light

می توانید از نورپردازی پنهان برای تاکید به عنصری خاص در دکور، استفاده کنید.

محیطی زیبا و آرام بخش با نورپردازی پنهان، ایجاد کنید. شما می توانید از آنها برای جلب توجه به یک بخش خاص هم استفاده کنید.

cove-lighting-bedroom

می توانید از نورپردازی های پنهان برای برجسته کردن سقف مدرن اتاق و همچنین اضافه کردن رنگ به اتاق، استفاده کنید.

headboard-cove-lighting

برجسته تر کردن تابلوها با استفاده از نور تابیده شده به آن

نورپردازی های پنهان نوعی نورپردازی غیر مستقیم است که به شما اجازه می دهد عناصر خاص دکوراسیون فضا را برجسته تر کنید مانند سقف. از این نورها می توان هم به عنوان نور اصلی و هم برای اهداف تزئینی، استفاده کرد.

لوستر ها

bedroom-chandelier-canopy-bed

لوستر ها در اتاق هایی با ارتفاع سقف زیاد، عالی به نظر می رسند اما واجب هم نیست.

صرف نظر از سبکی که شما برای اتاق خواب خود استفاده کردید، یک لوستر زیبا همیشه نوری محیطی و عالی، فراهم می کند. همچنین لوسترها می توانند نقطه ی عطفی در اتاق ایجاد کنند. سعی کنید از طرح های خیلی مزین و شلوغ اجتناب کنید و بجای آن از طرح های ساده استفاده کنید تا اتاقی آرام بخش داشته باشید.

نکات مهم

حالا که شما در مورد انواع نورپردازی اتاق خواب آشنایی پیدا کردید، آماده هستید که یک برنامه ریزی خوب برای نورپردازی اتاق خواب خود انجام دهید. اما قبل از آن به نکات زیر توجه کنید.

colorful-bedroom-design-night-stand-light

اول از همه در مورد نوع نورپردازی که شما می خواهید، یا به آن نیاز دارید با توجه به فعالیتهایی که در اتاق خواب انجام می دهید، خوب فکر کنید. نورپردازی برای مطالعه، کار، آرامش و یا برجسته کردن قسمتی خاص، راه حل های مختلفی دارد پس در مورد خواسته ی خود خوب فکر کنید.

white-clean-bedroom-multiple-lighting-sources

همچنین به چگونگی استفاده از آن هم فکر کنید، که شما را در تصمیم گیری درمورد مکان قرار گیری و سایز آنها، کمک می کند. بعنوان مثال وقتی می خواهید از چراغ خواب استفاده کنید باید به ارتفاعی که شما نیاز دارید و روی چشمان شما تاثیر منفی نداشته باشد، فکر کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − هشت =